Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kto doradzi?


Kronos

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym kupić sobie narty, nie nowe, lecz używane, bo są tańsze. Ale absolutnie nie znam się na tym sprzęcie. Nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy zakupie zarówno nart jak i butów (chodzi mi o sprawy techniczne)!!! Jak długie powinny być narty i czy "carvingi" są naprawdę lepsze od zwykłych desek? Dodaję, że mam 167 cm wzrostu i trochę umiem jeździć na nartach. Będę bardzo wdzęczna za każdą poradę. Ilona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto doradzi?

Z nartami z roku na rok jest corz ciężej coś wybrać.

Co roku dochodzi jakaś nowa kategoria nart.

A tak serio, to na pewno musisz zwrócić uwagę na krawędzie oraz na ślizgi.

Im mniej narta byłsa ostrzona, tym wiecej zostało na niej krawedzi.

To raz.

Dwa - najlepiej kupowac z wiadomego zrodla a nie z allegro od kogos, kto sciaga narty z zagranicy, oszczedzajac na podatku, przez co moze dac korzystniejsza cene. Ale czy potem masz gwarancje na te narte ? Raczej nie, albo masz ja w Austrii. I nie daj sie nabrac na slodkie pierdzenie sprzedajacych.

Wracajac do Allegro - sprzedaja tam tez osoby, kupujace narty oficjalnie, od dystrybutorow w Polsce i te osoby moga sluzyc Ci porada i informacjami.

Co jeszcze ?

Dlugosc.

tutaj sprawa nie jest prosta - to wszystko zalezy jaka narte z jakiej grupy kupisz. Masz wzrostu 167 - na pewno waga tez nie jest zbyt przysadna, tak wiec narta musi na pewno miec te -5 do -10 cm mniej niz twoj wzrost.

A reszta ??

Niech sie wypowiedza inni, ja zmykam spac ;)

Pozdro

Bobic by Fischer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto doradzi?

Piszesz o zamiarze kupna nart uzywanych,wiec musisz zaznajomic sie np z dzialu "sprzęt" jakie to narty sa przeznaczone dla poczatkujacych tudziez sredniozaawansowanych. Jak pisze Bobik zwroc uwage na slizgi i krawedzie. Jesli krawedzie sa zbyt cienkie ( o polowe) nie kupuj (porownaj z gruboscia nart w sklepie), Chodzi glownie o szerokosc krawedzi od strony slizgu. Oczywsice musisz przyjzec sie nartom rownierz z gory i z bokow. Wszystko co wyda sie odbiegajace od caloksztaltu (pęknięcia itp, bo rysy to norma)-nie kupuj. Trudno mi tu pisac dalej jak sprawdzic wiazanie bo to juz troche bardziej skomplikowane. Co do butow muszą byc wygodne. Najlepiej kup nowe. Do nart dla poczatkujacych sa to zwykle modele miekkie (twardosc mniej wiecej flex 50 -80) i nie najdrozsze. Przymierzaj jak najwiecej i dlugo. Jak tylko cos cisnie nie "gra"uwiera- nie kupuj. Nic z czasem sie nie dopasuje i nie rozbije. Musisz od razu wiedziec ze to jest to. No to chyba tyle. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto doradzi?

Podpowiedźcie mi jeszcze proszę, czy do wiązań, które są już zamocowane na nartach będą pasować wszystkie buty? Bo nie zawsze można kupić je w komplecie? Z góry dziękuje za wszystkie porady, które sa naprawdę dla mnie bardzo cenne. Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto doradzi?

Każde wiazanie ma mozliwosc regulacji rozstawu przodu i tylu wiazania w zaleznosci od dlugosci skorupy buta. Moze tego "zabraknac" ale tylko w skrajnym wypadku. Wtedy zawsze mozna przestawic wiazanie na wkretach mocujacych, szczegolnie bezproblemowo jesli jest na plycie ( z reguly sa w niej juz gotowe otwory na wkrety). Najlepiej jesli poradzisz sie " na zywo" u kogos kto zna temat, poniewaz istotne jest zeby cecha zaznaczona na bucie (bok podeszwy) pokrywal sie z cechą na wiazaniu lub narty. Najprosciej tlumaczac jest to wyznaczenie srodka ciezkosci jakby, ktore jest bardzo istotne. Jesli kupisz narty stosownie do Twojego wzrostu, a nie masz stopy pozanormatywnej dla tegoz wzrostu, wszystko bedzie pasowac ( moglem to napisac na poczatku, ale zawsze warto wiedzic co sie z czym je:-). To chyba tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...