Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

prośba o porównanie nart


izi77

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z uprzejmą prośbą o krótkie porównanie nart:

1) atomic sl9

2) rossignol 8s oversize

3) fisher race sc

4) elan SL

nie jestem jakimś super wymiataczem. 182 cm wzrostu i ok 83 kg. co prawda dopiero drugi sezon ale za to baaardzo intesywny. Do tego na brak kondycji i "pary" w nogach nie mogę narzekać. Jeżdżę na elanach 168 dł z serii dla początkujących i średnozaawansowanych bez płyty. Kupiłem je wyłącznie z myślą o nauce i ostatnimi czasy stwierdzam, że są one zdecydowanie za miękkie i mało stabilne przy większych prędkościach. Do tego słabo radzą sobie w starciu z muldami, nawet tymi małymi. Faktem jest też, że nie bardzo mogę coś zdziałać jeśli idzie o duże wychylenia w skręcie.

Miałem na nogach cały dzień narty Atomica o r=11, 160 cm o twardości ponoć troszkę mniejszej niż sl9 z solidną płytą (niestety zapomniałem jaki to model :-( ). I super mi się na nich jeździło. Duża łatwość przejścia z krawędzi na krawędź. Jazda w wychyleniu do jakiego dążę. Szybka odpowiedź w sytuacjach nagłej zmiany kierunku.

Starałem się zebrać jak najwięcej informacji o w/w nartach gdyz chciałbym przesiąść się na coś bardziej zaawansowanego ale im więcej wchodziłem w temat tym bardziej głupiałem.

Którą z w/w nart możecie polecić osobie lubiącej i chcącej iść w stronę funcarvingu?. Nie zależy mi na mknięciu w dół stoku z coraz to większą prędkością ale właśnie bardziej na ładnych skrętach w pozycji leżącej (choć na razie może "gorylej" ;-)).

Temat "z sl9 na ..." i inne podobne przewałkowałem. Używałem opcji "szukaj". Może dlatego, że nie mam "stażu narciarskiego" lub wiedzy teoretyycznej, z tych postów nie potrafiłem wyciągnąć jednoznaczej odpowiedzi (o ile taka wogóle jest) - która narta by mi bardziej odpowiadała. Dlatego proszę o info nt jak te narty wypadają względem siebie (najtwardsza - najmiększa, twarde trasy - muldy, puch, itp.)

Z góry dziękuję za odpowiedź ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porównanie nart

Izi napisales tak: Może dlatego, że nie mam "stażu narciarskiego" lub wiedzy teoretyycznej, z tych postów nie potrafiłem wyciągnąć jednoznaczej odpowiedzi.

A ja odpowiem tak: nie wyciagnales jednoznacznej odpowiedzi bo takiej nie ma, sa tylko subiektywne wrazenia z jazdy i kazdy ma inne. Poczytaj rozne profesjonalne testy to zauwazysz ze nie pokrywaj sie, moze sa sponsorowane a moze po prostu kazdemu z testerow co innego pasuje. Tu na forum z kolei prawie kazdy zachwala te narty na ktorych aktualnie jezdzi.

Narty ktore wymieniles maja podobna charakterystyke i sa przeznaczone do jazdy po przygotowanych trasach. Zadna z tych nart nie bedzie dobra na muldach i w puchu przede wszystkim ze wzgledu na dlugosc a raczej krotkosc. Poza tym narty te przeznaczone sa dla zaaawansowanych narciarzy a wiec z calym szacunkiem jezeli zaczales jazde w zeszlym sezonie to moga byc zbyt wymagajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porównanie nart

Może narta na której jeździłeś to atomic st 11??

A do funu z tych co wymieniłeś z pewnoscia nadają sie fischery i Elany sl, to wiem bo jeździłem na corocznych wznowieniach tych nart, a w tym roku na elanie (na fischerze jeszcze nie zdazyłem).

Atomic sl9 też się na pewno nadaje do funu.

Dla mnie jednak z tych trzech o których mówie (nie mam pojęcia o rossi, bo nie mogę się pozbyć uprzedzenia do tej firmy i dawno na jakiś nie jeździłem, co wiem ze jest głupotą, bo robią teraz świetne narty o pięknych ksztaltach i właściwościach) najbardziej, hmmm- znowu ktos mi powie ze gadam głupoty mówiac o uniwersalnosci slalomek, ale najbardziej uniwersalne:) są fischery. Na pewno nie tylko do funu, ogólnie do fajnej jazdy dowolnej przy małej i średniej predkosci, skrętów o małym promieniu, itp.

Co do muld to ja traktuje je jako zło konieczne (choc w austrii wcale nie takie konieczne:]) i jeneralnie im krótsza narta tym łatwiej się wyrobic miedzy garbami. Jeśli zaś chodzi o puch to wymienione przez ciebie narty nie są stworzone do jazdy po puchu, i jak się już raz na jakiś czas weń wjedzie, to zachowują sie, powiedzmy, przecietnie:)

Za to dobrze przygotowane ładnie trzymają na lodzie i zmrozonym śniegu.

Wypożycz sobie każde na pól dnia, sam będziesz wiedzial które najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porównanie nart

Ciekawi mnie ile czasu i pieniedzy kosztowaloby wypozyczenie sobie kolejno wszystkich tych nart do przetestowania. Trzeba by byc bardzo zdeterminowanym chyba.

Przeciez w jednej wypozyczalni sie ich nie dostanie, moze trzeba by zjezdzic pol Polski i jeszcze warunki musialyby byc wszedzie jednakowe (zeby porownanie dobrze wyszlo) no i narty musialyby byc odpowiednio przygotowane a z tym w wypozyczalniach jest roznie.

Czy cos takiego w ogole jest do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porównanie nart

cześć izi77 przypuszczam że jeżdziłeś na atomic st7 masz rację jest ona miększa od sl9 natomiast taliowanie mają takie samo 117-65-103 r=11m

jeżeli ci sie na nich dobrze jeżdziło to sl9 jest krokiem w przód lepsze trzymanie na krawędzi ,w puchu zachowują się podobnie,jeżeli miałbym wybierać to polecam ci sl9 dlaczego ,ponieważ piszesz że chcesz szkolić technike fun ta narta jest wstępem do fanu spośród tych wszystkich modeli które wymieniłeś ona przy długości 160 ma najkrótszy promień skrętu i w miarę wysoką płytę co jest plusem jeżeli chcesz jeżdzić fun.Przy twoich warunkach fizycznych wskazane jest żebyś miał sztywniejszą nartę a ona taka jest ,nie będziesz miał problemów żeby ją dociążyć do krawędzi,ważne żebyś ją umiał wykorzystaś technicznie ,b.dobra narta do krótszego skrętu.moim zdaniem powinieneś wybrać tą nartę ,widziałem ją w miarę dobrej cenie w sieci sklepów MAKS 1699zł z wiązaniami neox.dodatkowym atutem tej narty jest też system beta który w pewnym stopniu tłumi drgania narty,dopiero jeżdzisz 2 sezony wieć jest to narta perspektywiczna dla ciebie patrząc w przyszłość.Mam nadzieję że chociaż trochę ci pomogłem pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porównanie nart

w białce za Sl9 rządają 500 zł kaucji + stawka za wyporzyczenie. Tycz się to również innych nart z "wyższej półki". MOże na początku m-ca bym się szarpnął na tki interes ale przy końcu to ciężko. POza tym nie mam w zwyczaju jeździc na narty ze znaczną częścią wypłaty :-) ... odnośnie SL9 udało mi się znaleźć najwięcej informacji i opinii. Może dlatego, że jest ona najczęsciej widywaną nartą na stoku przeze mnie z tych wymienionych?albo odwrotnie ... o elanach spotkałem opinię, że się rozwarstwiają. Praktycznie zero opinii o Ross 8s. Pozostaje jeszcze Fisher RSC, o którym pozytywnie pisze Bartasinme. Jeśli 4 zostaną dwie to łatwiej będzie się pokusić o przetestowanie ich. Zn. będzie taniej:-) ... a kwestia ceny nie pozostanie również bez znaczenia. I w przypadku w miarę porównywalnych opinii raczej to własnie cena zadecyduje. W kazdym razie dzięki wielkie za odzew.

Może jeszcze czegos się dowiem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porównanie nart

mały apdejt ... wymieniłem narty z półki dla zaawansowanych. na razie skłaniam się do SL9 a drugie są Fishery R SC ... podpowiedź jarka dała mi troszkę do myslenia i ... szukałem czegoś mniej wymagającego i wypatrzyłem jeszcze Fishery RX8. przejrzałem forum, poczytałem opinie. Faktem jest, że sporo ludzi pisze o tej narcie dużo dobrych komentarzy. Pojawiła się teraz u mnie wątpliwość czy faktycznie jest sens kupować tak zaawansowane nartki (choć mały diabełek mnie kusi, oj kusi ;-) ) czy po prostu kupić sobie bardziej przyjazne nartki coś właśnie pokroju RX8 lub Atomica ST7 (to nie są narty w wersji "women"?) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porównanie nart

Napisales:

Pojawiła się teraz u mnie wątpliwość czy faktycznie jest sens kupować tak zaawansowane nartki (choć mały diabełek mnie kusi, oj kusi ;-) ) czy po prostu kupić sobie bardziej przyjazne nartki.

Sluszny apdejt ...;)

napisales;

coś właśnie pokroju RX8

To nie sa nartki zbytnio przyjazne w tym kontekscie. To narty bardzo podobne do slalomek o jakich piszesz. Ale trop dobry. RX6 sa bardziej "przyjazne" itd. w dół, tym "przyjazniejsze" ;))

W zasadzie jarek napisal wszystko. Ja tylko dopelnilem poprawki do ostatniego posta Twojego.

Aha St7 uwaza sie za "women" bo woman's sa lzejsze i drobniejsze,niz np TY ;))), a to narty dla takich wlasnie osob. Sa poprostu bardzo miekkie.

Idelanym jednak jest zawsze rozwiazanie o jakim pisze Marcin. Sa wypozyczalnie gdzie za konkretna kwote (tu 50 zl) mozesz caly dzien jezdzic zmieniajac modele nart. Ale, wiesz...moim zdaniem decyduj sie raczej na wybor narty ze wzgledu na przeznaczenie a nie kombinuj wsrod jednej polki tzn w tym wypadku slalom carver (performance). Z tymi nartami ktore wymieniles w pierwszym poscie jest tak jak napisal jarek. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...