Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

slalomówki: top czy performance?


orcio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przymierzam się do kupna slalomówek. W związku z tym mam prośbę o poradę. Czy przy moich warunkach fizycznych (185/75) sensowniej jest kupić narty z grupy slalom top (160/165 cm) czy performance (165/170 cm)? Zamierzam jeździć z reguły agresywnie, ale zastanawiam się czy nie jestem trochę za lekki na te twardsze. Myślę o fisherach (wc sc, r sc) lub elanach (slx, sl) (Podobno elany są nieco twardsze - czy na pewno?).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomówki: top czy performance?

Narty serwisowe sobie odpuść. Na nich da się jeździć tylko na maszynowo przygotowanych stokach najlepsze warunki dla tych nart to beton. A po za tym narty serwisowe mają zdecydowanie mniej "mięska" od sklepowych. Jeżeli regularnie startujesz w zawodach to możesz myśleć o WC SL ale jeżeli nie do daj spokój, podejrzewam, że i tak nie wykorzystasz całego potencjału WC SC. A zresztą troche niżej był długi topic własnie o nartach slalomowych, poczytaj sobie zanim zrobisz głupote i kupisz narty serwisowe.

pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomówki: top czy performance?

Tak w pierwszym poście pytałeś o narty z grupy Slalom top i performance, ale w drugim zahaczyłeś o narty serwisowe, ktore są całkiem inne od nart sklepowych. One napewno będą bardziej męczące od nart z grupy Slalom Top.

pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomówki: top czy performance?

Jeśli oceniasz się na 8-9 w sali do 10 to nie bój się WC SC. Ja ważę 73 kilo i WC Fischera nie sprawiają dużego problemu, nawet uważam, ze są dużo bardziej spokojne w prowadzeniu od innych, mniej sportowych modeli. Ale jak robi się ciasno na stoku, to z chęcia przesiadam się na wyklepane omeglasy - ze względu na to, ze łatwiej"wyrwac" krawędzie ze śniegu jeśli nagle trzeba zmienić kierunek jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomówki: top czy performance?

ja kupilem 160. Poprzednie mialem na 155 ale były mniej uniwersalne. Teraz pojadę nawet gigant jak jest ciasno ustawiony. Poza trasami tez jeździlem (Kasprowy), ale byly raczej trudne. Zdecydowanie lepiej poza trasami prowadzily się na stromych ścianach nawet w głębokim śniegu. W koncu nie do tego służą. Jeździlem taż na 165, ale to już za długie jak na mnie ( śmig szedł mi b. ospale). Za to krawędzie są bez porownania twardsze. W Dynastarach mam jak plastelina w porownaniu z Fischerkami. Przy funie bardzo spokojne. Można z nimi zrobić dosłownie wszystko. Krawędzie trzymają przeraźliwie jak są naostrzone. Predzej wątrobę wyrwie niż krawędzie puszczą. Może dlatego, że fabryczne ostrzenie to 86 stopni. Fabrycznie może trochę za mało podniesione jak dla mnie. Na pewno nie ma 0,5 stopnia. Zyczę owocnej decyzji

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomówki: top czy performance?

Dzięki za opinie. Myslę że zdecyduje sie narty z grupy slalom top. Umiejetności myśle że posiadam a mam ochotę sie troche pomeczyć. Teraz sie zastanawiam między WC SC(160-165), SLX(160-165) a volklami racetiger sl(165). Czy ktoś je może porównywal ze sobą(podobno felki sa bardziej miękkie)? Jak to jest z różnymi twardościami slx-ów, bo ostatnio sobie pożyczyłem do przetestowania i okazało sie że są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...