Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Teraz BUTY !!!


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Bylo juz sporo powiedziane na temat nart. Wyszlo na to ze dla wiekszosci im twardsza narta tym lepsza ale co z butami. Czy zwykly but z kolekcji sklepowej daje rade przy serwisowych i topowych slalomkach/gigantkach?

Napiszcie cos o butach, w jakich butach jezdzicie. Jak scigacie sie w zawodach czy macie do tego inne buty? Ile sezonow wytrzymuje wkladka w dobrym bucie.

Odnosze wrazenie ze powszechna opinia jest taka: "narta powinna byc twarda a but wygodny"; czy takie stwierdzenie nie jest czasem paradoksem? czy czasem nie jest tak ze but nie moze byc i wygodny i twardy i jednoczesnie dobrze trzymajacy?

Ciekawia mnie wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz BUTY !!!

Przekonałem się ostatnio, że nowych butów trzeba się jak gdyby uczyć na nowo. Do tej pory jeździłem na Koflach comp 502, takie stare z tamtej epoki ale twarde i pozwalające kontrolować nartę w szybkiej jeździe na krawędziach. Zamieniłem je ostatnio na Atomic M11 i szok. W pierwszym zjeździe miałem problem opanować prowadzenie nart a to chyba za sprawą doskonałego trzymania stopy i natychmiastowej reakcji. W następnych zjazdach było już dużo lepiej. Pełna kontrola w długim gigantowym skręcie, coraz większe przyspieszenie. Wrażenie zaczepiste. Mam tylko jeden problem nad którym muszę popracować. Podczas zmiany promienia skrętu przy dużej prędkości z długiego na krótki na twardej "betonowej" ścianie w tych butach następuje niesamowite szarpanie krawędzi, trudne do opanowania, doprowadzające do wypięcia nart w skręcie. W poprzednich butach takie zjawisko nie występowało. Może były bardziej miękkie, może ja miałem inne przyzwyczajenia. Wypięcia nart wyeliminowałem regulacją wiązań, natomiast pozostała sprawa to chyba kwestia techniki. Przepraszam za tak długi opis, ale chciałbym poznać Waszą opinię na tego typu niespodzianki. I jeszcze jedno. tych butów zimnych nie da się założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz BUTY !!!

Witam

Jeśli chodzi o szarpanie to z tego co napisałeś moze to być spowodowane złym dociążeniem narty dzieje ci sieto na obydwuch nartach czy na jednej tylko??

Ale ciężko to tak określic co ci się wtedy dzieje jak sietego nie widzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz BUTY !!!

Witam do Biel

NIe wiem czy moze to bycsprawa cantingu ciężko tak powiedzieć co robisz źle jak sieteog nie widzi najlepiej zapytaj na stoku kogośkto bardzo dobrze jeździ żeby zobaczyłco ci siedzieje i zeby ci powiedziałco jest nie tak zazwyczaj ktos kto będize bardzo dobrze jeździłto bedize wiedził co jest garne.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Teraz BUTY !!!

Szczerze mówiąc... Jak stać cię na dobre, twarde narty, to stać cię też na dobre twarde buty. Jeździłem na swoich dechach Rossi 9s komórach na butach kolegi Head Ez-on 6.5 (flex 40) i było tak nie wygodnie i dziwnie... but miałem ściśnięty na maxa, a mimo to zginał się jak wybity amortyzator z poloneza :P

Do nart typu 9s, Sc, sl9 i 11 musi być but twardy (powyżej flex'a 90). Ja polecam Salomona Course Spaceframe. Bardzo twardy a zarazem przyjemny. Nie ma efektu przy maxymalnym zapięciu, że krew nie dochodzi do stopy. (Tak jak w atomicu T:11 czy R:11)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...