Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Worldcup SC a Race SC...


berr64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie tych nart, mianowicie jaka jest różnica między nimi. Jeżdżę na Atom.SL9, średnio dobrze i chcę zmienić na Fischery, ale nie wiem na jakie. Ważę 90 kg, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Co do wiązań które?

Z12? 13?

Proszę o pomoc. :)

Pozdrawiam zapaleńców białego szaleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Witam!

Jak kolega napisał to mniej wiecej tak odpowiada sl9 do race a Sl11 do wc , pamietaj tylko o jednym ze narty Fischera nie sa tak spokojne i zrównowazone jak atomic. Jak jezdzisz ostro to pomyslo nad wc natomiast jezeli nie lubisz skakac bo wazysz tyle ile wazysz lub czasami dajesz odpoczac noga podczas zjazdu to smiało race jest poprostu bardziej przyjazny i przewidywalny.

Pozdr Adam

P.S co do wiazan to jak na cenie ci nie zalezy to wez model FR jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Myślę że wybór padnie na RX Fire,(dla mnie będą rozwojowe:) ) aczkolwiek ciekawe są Atomici SL 12 pb. Tylko jaka długość, Atomica mam 160cm i mi taka długość pasuje, w sklepie jednym zasugerowano mi 165.

Czytałem opinie o RX Fire że są twarde jak WC ale łatwiej się na nich jeździ.

Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Niewiem co ci powiedziec bo wyglada to tak , jak masz zamiar szkolic sie w kazdych warunkach i w kazdym sniegu i kazdy radius to jasne RX sa bardziej rozwojowe. NAtomiast jezeli mowimy o zabawie na krawędzi i efekcie "kopa" na stoku to lepsza slalomka.

A jak juz sie tak decydujesz na RX-a to dł 160 cm to juz hoho, styka narta bedzie miała mniejszy radius troszeczkę , i łatwiej postawisz narte.

Jak ma byc troche taka i troche taka (inaczej nie da sie tego napisac) czyli do tego i owege , ... ogólnie do d...y

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Nie bardzo rozumiem co chciałeś powiedzieć "Jak ma byc troche taka i troche taka (inaczej nie da sie tego napisac) czyli do tego i owege , ... ogólnie do d...y"

Masz na myśli że te narty są do wszystkiego i tak naprawdę do niczego? :)

Moim zdaniem idealnie nadają się do jazdy krótkim ciętym skrętem slalomowym, przecież promień skrętu RX Fire jest miejszy od WC SC.

Chyba że wiesz coś na temat tych nart czego ja jeszcze nie słyszałem, to z przyjemnością wysłucham Twoich opinii.

pozdr andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Najpierw jarku powiem tak. Sam waze 90 kg i jedna pare mam 150 serwisowe i tu sie mylisz ze jak wazy duzo to nie pojezdzi, kwestia umiejetnosci.

A koledze juz tłumacze. Ma sie to tak , ze kupujac narte RX to przeznaczenie jest konktretne , ze niby taki ulepszony allround. Natomist kupujac deske slalom ustawiasz sie i katujesz konkretne opcje na desce, pamietajac o tym ze jezdzisz na desce z grupy Race. A jak chcesz pojezdzic gigant to kupujesz KONKRETNY model i dajesz na opcji giganta - okej teraz si!

Mnie uczył taki stary goprowiec jezdzic na deskach i zawsze powtarzał ze nie ma nart stworzonym do wszytkiego. Jak chcesz dobrze smigac to powinienes miec dwie deski.

Tylko nie mowcie mi ile to kasy trzeba. Sa sprzety z zeszłych sozonów i mozna na allegro kupic za maks 1400zł naj -giganta. A slalomke miec na codzien do smigania. Prawda?

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Ale Prentek, kolega sie rozwija , a nie sadzi góra dół. Zreszta Atomic jest ospały , i jak wsiadzie na race sc to i tak poczuje roznice.

Co do wagi to mój staruszek wazy 115kg i kawał chłopa z niego, tylko troche brzuszka , a zasuwa na race tak ze hoho, a jezdzi niczego sobie.

Wiec pakowanie sie w sl11 jest przesadą.

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Tak więc klamka zapadła, po przeanalizowaniu waszych i innych opinii zdecydowałem się na RX Fire 160 ze względu na radykalne taliowanie (takie same jak starych WC) no i flowflex, trochę mam obawy co do twardości(no ale może moja waga ułatwi mi jazdę:) )

Jeśli będzie to pomyłka, to będę dalej szukał.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

I bardzo dobrze Fischer Rx Fire to ma byc nastepca Radarc-a... A co do budowy to taliowanie takie jak w pierwszym Worldcupie :):):) "wery najs"+"budowa zbliżona do Wc"=dużo dobrej zabawy !!!. Po co by Ci była narta sportowa ktorej i tak nie wykorzystywałbys do jazdy typowo sportowej. Uważam że dobrze wybrałes :).

Pzdr.

Homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

A prosze Cie bardzio Jarku.

Do codziennej jazdy tak np Sliznąć sie w Szczyrku to biore zawsze serwisowego Rossiego dł 150 z wiazaniem 155, na giganta (tylko gdzie tam gigant) , biore Fischerki tez serwisowe dł 175cm.

Na zawody które organizują uczelnie albo firmy farmaceutyczne biore Rosiego 165cm serwis, a jak gigant to ma 185 tez Rossiego i buty 150.

Na co dzien uzywam tez WC SC sklepowego z wiazaniem FR13 i butem Lange 120 MF.

Jakies Pytania jeszcze ?

Pozdr Adam

P.S Aha zapominiałem bo jeszcze na dole w kotłowni mam GS11 , i SL9 tylko z dwa sezonu juz tam stoją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Witam

Dobry wóbór RX-Fire. To radykalna slalomka. Sam kupiłem 160cm. Interesujuję mnie ten model od początku roku i słyszę same dobre opinie. Narta wydaje się twardsza od WC SC ale może mi się wydaje. Co do wagi bo brałem obie do ręki to porównywalne z WC SC. To narta to paraktycznie to samo co WC SC posiada taliowanie WC SC z roku 03/04. jest wymagająca ale łatwo inicjuje skręt. Jednym słowem cytuje tu kolege z forum "albo ją okiełznasz albo pourywa nogi". To narta nie wybacza błędów ale za to daje kopa. No i na warunki Polskie to idealna bo nie wszędzie sa przygotowane dobrze stoki.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC a Race SC...

Narty zamówiłem, tak więc moje opinie i wrażenia opisze po nowym roku. Ja zamawiając miałem obiekcje co do twardości, ale jak nie będą posłuszne :) to je poprostu sprzedam i będę szukał coś innego.Nie jestem super narciarzem, jestem na poziomie średno+, jeżdziłem na różnych deskach, ostatnio Atomic SL9(moje odczucie - za mało stabilne i za miękie, jak dla mnie) i no i mam cały czas niedosyt. Może wykonałem zbyt duży skok, ale i tak szybko nie odpuszcze.

pozdr andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...