Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór gigantek


mwq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdząc w tym roku na swoich Fischer'ach WC SC 165cm z 04/05 na stoku brakowało mi gigantek. Dlatego szukam porady, co kupić (mowa o nartach gigantowych, rzecz jasna). Może być wszystko z sezonów 06/07 i wcześniejszych (pod warunkiem, że jeszcze można to dostać).Prosiłbym o nie odrzucanie w propozycjach np. nart z 05/06 tylko dlatego, że z definicji powinny być gorsze niż 06/07. Jak wiemy, nie zawsze tak jest.

A teraz moje parametry "techniczne": ważę 72 kg, mierzę 184 cm, mam 18 lat na nartach od 2 klasy podstawówki. Jestem pomocnikiem instruktora. W tym roku zacząłem trenować slalom (bynajmniej nie jestem zawodnikiem, zacząłem "trenować amatorsko") pod okiem IW i zawodniczego trenera. W przyszłym sezonie chciałbym to powtórzyć, być może, jak będą pieniądze, to pojeździć na tyczkach przez 2 tygodnie. Wtedy oczywiście będzie też gigant. Proszę to uwzględnić w swoich propozycjach.

Oczywiście narty nie muszą być FIS'owe: tj. R>21. Mogą również być kobiece, jeśli np. moja masa jest mała, żeby dobrze docisnąć męską nartę gigantową. Jeżeli są jakieś komórki, które moglibyście mi polecić (tzn. moje parametry na to pozwalaja), to mi o tym powiedzcie.

Wiem, że na forum dominuje Fischer, sam mam slalomkę tej firmy, ale proszę sie tym nie sugerować. Zależy mi na najlepszej narcie, a nie na Fischerach (no chyba, że są najlepsze:P) // Bobic, nie bij:P

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Wybór gigantek

Loozik.

Najlepiej wybierz sie w gory, np. do Szczyrku, ktory w tym roku jest passe, wejdz do Fischer Demo Station - wypozycz gigantke sklepowa, pojezdzij, potem udaj sie do jakiejs innej DOBREj wypozyczalni, wez gigantke innej firmy, pojezdzij, potem powtorz to wszystko jeszcze kilka razy zmieniajac modele i sam ocenisz co Ci odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór gigantek

Witaj! noo to zes sie najezdził jak juz zakonczyłes sezon... :P ale pod okiem zawodniczego trenera to całkowicie zmienia postac rzeczy :). Ja polecam oczywiscie Fischera WC Rc dla Ciebie 180 cm, a jak nie fischer to Volkl Racetiger Gs racing titanium (jezdziłem całkiem spoko) bądz Rosół 9x (nie jezdziłem ale słyszałem ze spoko :D)

pzdr.

homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór gigantek

jezeli chcesz trenowac i masz dobra technike i potrafisz wygiac narte w skrecie to kup sobie serwisowe 180cm, rossi, voelkl, fischer, blizzard na pewno beda dobre, a jak masz do tego jeszcze duzy power w nogach to bierz 185cm, jezeli masz slabsza technike i nie wyginasz nart w skrecie to potrzebujesz mniejszy promien i krotsza narte, wtedy idz w kolekcyjne 175cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybór gigantek

A ja powiem inaczej ;) ATOMIC GS12... i nie mówcie mi tutaj że przereklamowane, bo byłem z klubem 14 dni w Austrii, tam miałem do wyboru dużo gigantek do testowania (właśnie jazda na tyczkach i przygotowanie do MP) min. Fischer WC GS, Atomic GS12, Volkl RT GS i Dynastar 66. Dla mnie narty nie do porównania. Atomic jest bardzo stabilny, on po prostu płynie...

Może modele ubiegłoroczne i starsze troche przereklamowane (chociaż słyszę, że ubiegłoroczne GS11 były jeszcze lepsze-nie wiem nie testowałem), ale tegoroczna kolekcja Atomica to naprawde kawał dobrej roboty...

P.S. Też mam pomocnika instruktora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wybór gigantek

Cześć, trochę późno, ale może jeszcze nie za późno. Polecam zdecydowanie ATOMIC GS 11 05/06 - bajkowa narta, idealne trzymanie... b. przyjemna dopiero niestety przy prędkościach tak powyżej 60-70 km/h. Ja mam nartę 176 cm (wzrost 181) o r=18,5 m, no i but flex 130. Jeździłem przez kilka dni w marcu na zakończenie sezonu 2006 w Davos na GS 12 06/07 - mam wrażenie, że ta narta nie jest tak stabilna. No i wreszcie kąt krawędzi - do giganta na twardym podłożu 89st (tzn -1st z dołu i -2st z boku).

Pozdrawiam

archi999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...