Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty czy narty?


BobasEB

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiscie osobista opinia wie prosze o nieskakanie mi na plecy (kosci stare i moga trachnac:-) ) lecz wyrazenie wlasnej opini.

Odnosze wrazenie ze ogul ludzi przywazuje wiekrza wage do nart niz butow a przeciesz but to podstawa (balanc ,kontrola,przekas sil itd.)

Polski rynek narciarski jest mi nieznany wiec moze brak "fachowcow" i edukacji w tym kerunku powoduje to zjawisko.

Pytanko czy sa w Polsce powazni eksperci od butow nie tacy co wtryskuja Foam Liners bo to kazdy w domu sobe zrobi, tacy ktorzy potrafia doradzic jaki but ze wzgledu na umiejetnosci uklad kostny i potrzeby klienta ?

I po zakupe wykonaja modyfikacje jesli takowe sa wymagane?

Pz Bobas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty czy narty?

Nie słyszałem o takich w Polsce ale jeśli skoczysz do Stanów to w każdym dobrym sklepo - servisie będzie na ciebie czychał " Bootfitter " .Zmierzy kąty , zbada postawę , zrobi " custom footbeds " weżmie ok 150 - 200 $ ale na pewno będziesz zadowolony.Polecam stronę www.techsupportforskiers.com.

Marek

ps.odrobina szacunku dla forariuszy wymaga znajomości polskiej ortografii i stosowania polskich znaków .Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty czy narty?

Dzieki za zwrocenie uwagi ale jezyk polski nie jest moja mocna strona jak widac.Jednak bez treningu leprzy nie bedzie.Obiecuje sprawdzic z slownikiem nastepnym razem aby uszanowac forariuszy (to slowo sprawilo mi wiele klopotu).Co do znakow to przepraszm ale jesli tak bardzo Ci (Wam) to przeszkadz to poprostu napisz mi ze nie jestem tu mile widziany napewno sie nie obraze i uszanuje twoje zdanie.

BobasEB

ps.Tak w Stanach jest ich wielu ale dobrych jest mniej niz palcow u dloni jeden z leprzych jesli nie "THE BEST"

Jeff Rich

New York

U.S. Orthotic Center

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty czy narty?

Nie przejmuj sie

Onanistow jezykiem polskim jest pelno na kazdym formum. Nawet na forum narciarskim. Bez urazy dla wszystkich bywalcow www. polska ortografia.pl

Tak sie sklada, ze poza poprawna polszczyzna nie maja najczesciej nic wiecej do zaoferowania. Szkoda tylko, ze sami wala byki.

Jezeli chodzi o mnie (i o wiekrzosc Wg. mojego rozeznania) to mozesz sadzic byka na byku, bylebys gadal do zeczy i zrozumiale (tak jak do tej pory)

Poz.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty czy narty?

Nie taka znowu osobista opinia ale brutalna prawda.

Ktos, kiedys w sekcji sprzet tego forum napisal pare slow prawdy

cosw w tym stylu o ile pamietam.

" W narciarstwie nawazniejsze sa buty [ mylse ze mial na myli ich dopasowanie do stopy ] potem dobre nieprzemakoane ciuchy itp tid.

Nie wiem jak jest teraz w Polsce ale o dobrych fachowcow w tej dziedzinie nigdzie nie jest latwo.

Kiedys wiedzialem gdzie na netcie tabele pokazujace specyfike botow

roznych firm tzn pokzujacy podzial pod wgledema na: szerokosc w palcach,

kostce, cholewce i wysokosc podbicia. Kiedys poblikowal to SKI magazyn.

Moze dobrze by bylo gdyby skionlinie.pl postaral sie o taki zestawienie i

publikowal cos takiego na poczatku kazdego sezonu. Dalesze modyfikacjie po zakupie to kolejna sprawa ale tu mysle ze Misiu jako niezaprzeczalny autorytet moglby coz napisac.

kazio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty czy narty? - Boże Narodzenie czy Wielkanoc ?

Koniecznie chcesz rozważać wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy ???????????????

Zapewniam Cię że tak samo ważny jest każdy element sprzętu narciarskiego.

Nawet niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego jak psuje jakość i komfort jazdy nieprawidłowa skarpeta a jak poprawia komfort - i zapewniam jakość jazdy - dobry kombinezon.

Jestem przekonany że dużo ważniejsze jest pytanie: gdzie ,kto i jaki sprzęt może Ci sprzedać ,naprawić i co najważniejsze doradzić w tej trudnej materii.

Nawet wydawałoby się spece w tym temacie mają spore kłopoty z decyzją jaki sprzęt i jakie dodatki.

Kolejny problem to gdzie kupić ?

W internecie jest wiele anonsów o sprzedaży sprzętu lecz mimo dobrej woli oferentów nie byłem w stanie w tym sezonie kupić właściwego kasku.

To samo dotyczyło wielu sklepów w Zakopanem,Krakowie czy Katowicach.

W ofertach znajduje sie szeroka gama lecz fizycznie wybór jest niewielki.Niestety brak jest popytu na tego rodzaju ekwipunek zatem i oferta sklepów jest uboga.

Wracając do głównego wątku wydaje mi sie że ważniejsze jest pytanie kto i gdzie może nam pomóc w wyborze sprzętu i właściwego jego dopasowania.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty czy narty? - Boże Narodzenie czy Wielkanoc ?

Teraz dopiero trafiłem na ten temat - sprawa faktycznie nie jest łatwa i co najgorsze nic (jak dla mnmie) nie wskazuje na poprawę.

Parę razy kupowałem sprzęt poza Polską i naprawdę sprzęt jakiego używają do doboru wkładki buta, sztywności nart itd, jest u nas nie osiągalny.

1. ponieważ nigdy koniunktura nie będzie tak wysoka jak jest"tam"

2. Klienci wchodząc (czyli my) do sklepu (salon w markecie), "kramik" specjalistyczny sklepik gdzieś wciśnięty w kamienicy nigdy nie spotkają się z obsługą (niech chociaż będzie 80%) wyszkoloną w każdym zakresie (sprzęt, dobór, wykorzystanie). Choćby nie wiem jak się starać nie będą mieli takiego profesjonalizmu, sprzętu itd.

3. Wiele by można jeszcze pisać.

KONKLUZJA:

Jeśli sami się nie wyedukujemy my zainteresowani, jeśli sami nie bedziemy poszukiwać sprzętu ( o którym była mowa wcześniej) to nici z tego wszystkiego co nam się marzy lub czego potrzebujemy!

P.S. Maszyna, która dobiera pod wpływem nacisku kształt wkładki pod stopę w buciku. Posiadała również możliwość zaprojektowania otuliny całej stopy która w fazie finalnej nazywa się "botek".

Pozdrawiam

Marcin_ski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże Narodzenie !!!!!!!!!!!!

Jurku jak bys przeczytal moj pierwszy post to bys zobaczyl ,ze wlasnie o to mi chodzilo pytanie nie jest "Buty czy Narty" lecz czy sa w polsce fachowcy od sprzetu a jesli sa to piszcie o nich jak najwiecej . W ten sposob moze rozwinie sie ten rynek kiedy wlasciciele tych jak to Marcin_ski nazwal kramikow zobacza ,ze fachowa obsluga przyciaga klieta .Jesli brak jest takowych to tez trzeba o tym pisac i mowic moze ktos wpadnie na pomysl i sie tym zajmnie .

ps. Definitywnie Boze Narodzenie z dwoch powodow sezon sie zaczyna na dobre i moze jakis sprzecik(kask) pod choinke od Mikolaja dostaniesz , ale pamietaj caly rok musisz byc grzeczny bo inaczej to tylko rozge . :-)

Bobas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty czy narty?

Raczej nie jest bo już go w tym miejscu nie ma- musisz zadzwonić do A.B.-Sport i dowiedzieć się jak się sprawy mają ze sprzedażą detaliczną.

Swoją drogą kaski Salomona tanie w sezonie nie były, widziałem tańsze. Jak jest teraz nie wiem.

Pozdro

Marcin_ski

P.S. tja naszywki jak ta małpa wracają, wracają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Boże Narodzenie !!!!!!!!!!!!

po długim oczekiwaniu udało mi sie zakupic uvexa u tych pata..... z buczkowic

wk.... byłerm nieziemsko al teraz jest i banan panie banan tak mi sie kachol podoba - efektem zapłąciłem okragłe 400 oln - chyba niezle - bo w internecie sa duzo drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...