Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Szwajcarka Nadia Styger wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskiej miejscowości Whistler. Druga na mecie Amerykanka Lindsey Vonn zapewniła sobie małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.Vonn, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Kildow, mogła cieszyć się z wygranej w całym cyklu jeszcze przed zakończeniem piątkowych zawodów. Dwie rywalki do Kryształowej Kuli - Austriaczka Renate Goetschl i Kanadyjka Britt Janyk musiały ją wyprzedzić, by zachować szanse, ale nie stanęły na wysokości zadania.

Do pełni szczęścia zabrakło Vonn piątego zwycięstwa w zjeździe w tym sezonie. Amerykanka przegrała ze Styger tylko o jedną setną sekundy.

Za dwa lata na trasie w Whistler alpejki będą rywalizować o medale olimpijskie.

Wyniki:

1. Nadia Styger (Szwajcaria) 1.45,30

2. Lindsey Vonn (USA) 1.45,31

3. Julia Mancuso (USA) 1.45,49

4. Britt Janyk (Kanada) 1.45,65

5. Renate Goetschl (Austria) 1.45,69

6. Anja Paerson (Szwecja) 1.45,73

7. Elisabeth Goergl (Austria) 1.45,77

8. Nadia Fanchini (Włochy) 1.45,86

9. Kelly Vanderbeek (Kanada) 1.45,89

10. Carolina Ruiz Castillo (Hiszpania) 1.45,97

klasyfikacja generalna PŚ (po 29 zawodach):

1. Lindsey Vonn (USA) 1063 pkt

2. Nicole Hosp (Austria) 999

3. Maria Riesch (Niemcy) 881

4. Elisabeth Goergl (Austria) 877

5. Marlies Schild (Austria) 871

6. Julia Mancuso (USA) 810

7. Anja Paerson (Szwecja) 759

8. Tanja Poutiainen (Finlandia) 704

9. Renate Goetschl (Austria) 629

10. Denise Karbon (Włochy) 619

klasyfikacja PŚ w zjeździe (po 8 z 10 zawodów):

1. Lindsey Vonn (USA) 655 pkt

2. Renate Goetschl (Austria) 368

3. Britt Janyk (Kanada) 350

4. Kelly Vanderbeek (Kanada) 301

5. Anja Paerson (Szwecja) 295

6. Nadia Styger (Szwajcaria) 279"

za SportoweFakty.pl

:D:D mowiłem że jakaś szwajcarka wygra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przejazd giganta za nami:

1 RAICH Benjamin 1:20.53

2 CUCHE Didier 1:20.73

3 REICHELT Hannes 1:20.79

4 BERTHOD Marc 1:20.86

5 LIGETY Ted 1:21.02

6 KUCERA John 1:21.08

7 MOELGG Manfred 1:21.18

8 SIMONCELLI Davide 1:21.43

9 GOERGL Stephan 1:21.60

10 MILLER Bode 1:21.64

Raich jechał jako pierwszy, po gładziutkiej trasie. Zobaczymy jak mu pojdzie po zrypanej. Trzymam kciuki za niego ale bardziej za Cuche.

Maiera bioderko boli więc nie startował:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D drugi przejazd również za nami 4 od konca była zabujczaaaa.No i Raichelt pokazał klase albo innaczej Benek jej nie pokazał..., jak po pierwszym pomiarze u Millera było ponad sekunde przewagi to myslałem że Bode to wygra jednak nie wiem czy to przez ten bark czy co ale na dole wg mnie osłabł - szkoda, Raich w dwa dni odrobił troche pkt do niego ;/ no i dziś dzień konia miał ten szwajcar, parenascie pozycji w gore przeszedł :cool:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba Millera uprzedzili że jak chce dojechać do mety to musi zwolnić w drugiej połowie trasy. Jakby zapierniczał tak jak na początku trasy to by się na bank nie wstrzelił w TĄ bramkę.

Bramka była zajebista :D

Benni chyba osłabł na końcowce - trasa była mocno zjechana. Pod koniec miał podknięcie i na przody go wywalilo troszkę (w tym samym miejscu w ktorym francuz na twarz poleciał). Poza tym Benni chyba ma cos psychikę słaba ostatnio... pierwsze przejazdy są ok ale w drugich jakos sie poskladać nie może.

Cuche początek miał niezbyt, jakoś tak kanciasto jechał ale potem ładnie, płynnie i pewnie.

Aha, pierwszy przejazd millera był obrzydliwy jwśli chodzi o gracje - tak brzydkiego przejazdu dawno nie widziałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pączek :D:D to że nie wygrała Vonn ani Hosp uratowało i tak nie małe emocje bo teraz bedzie walka o każdy pkt ;) do konca jeszcze 8 zawodów awiec 800 pkt do zdobycia pożyjemy zobaczymy! ale do konca 2 zjazdy i 1 SG gdzie fawortyką jest Vonn a reszta to 2 sl 2 gs gdzie Hosp jest mocniejsza! no i jedna super kombinacja tutaj żadna nie jest pewna swego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Picabo Street powiedziała " ciało które widzicie, zaczęłam trenować w wieku lat 13, zrobiłam to z rozmysłem. Masa razy prędkość równa sie pęd. Kiedy patrze w lustro widze zawodniczke, masa daje przewage wiec jestem dumna z tej zawodniczki" :D:D widocznie Anja idzie (nie jedzie:D) tą samą drogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...