Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francja na przełomie marca i kwiertnia


Zośka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki pytanie czy był ktoś z Was fe francji w regionie Haute Maurienne Vanoise a dokladnie w miescie Valfrejus bo wybieram sie tam a nie wiem jak tam, jest ;) dzieki i pozdrawiam wszystkich

Malutka stacja położona w dolinie Maurienne, blisko tunelu Frejus. Zaledwie kilka wyciągów, więc nie oczekuj za wiele. Byłem tam jeden dzień przy okazji pobytu w Valloire. Jeśli będziesz dysponował transportem koniecznie wybierz się do Orelle wystarczy zjechać w doline. Z tej miejscowości prawie z samej autostrady kursuje gondola, brama do Trzech Dolin. Do karnetu Valfrejus dopłacisz pare oiro i możesz posmigać w Val Thorensie i jeśli pierwszy raz wybierasz się do Francji to dopiero tam zobaczysz jak smakuje nartowanie we francuskich stacjach - zalicz to koniecznie! Uwaga Valfrejus jesy stacją nisko położoną, więc zanim za coś zapłacisz sprawdź warunki śniegowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka lat temu na poczatku kwietnia dokładnie w Valloire to ten sam teren narciarski i nie byłem zadowolony. Ciepła wiosna i breja (nisko położone tereny), a rano beton, stare wyciągi, wąskie trasy. Na szczęście blisko do Orelle wystarczy zjechać na dół samochodem i można latać po Trzech Dolinach za niewielką dopłatą. Jedyny plus to super apartament typowo nie francuski duży i wygodny. Reasumując: nigdy już tam nie pojadę.

jakieś 12h temu wróciłem z francji, podobne odczucia byłem w vars, i jak robi sie gorąco to puszcza ostro, końcówka Reasumując: nigdy już tam nie pojadę. dotyczy sie w moim wypadku calej francji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 12h temu wróciłem z francji, podobne odczucia byłem w vars, i jak robi sie gorąco to puszcza ostro, końcówka Reasumując: nigdy już tam nie pojadę. dotyczy sie w moim wypadku calej francji:)

Bo jak wybierać się do Francji to tylko do renomowanych ośrodków w tej kolejności:

1 - Trzy Doliny, Espace Killy (egzekwo)

3 - Les Arcs

4 - La Plagne

5 - Alp D'huez

6 - Les 2 Alpes

7 - Serre Chevalier

8 - Montgenevre (wraz z Setriere)

9 - Chamonix

10 - Portes du Soleil

Pozostałe trzeba omijać.

Ja namawiał bym Cię, abyś spróbował jeszcze kiedyś pojechać do Francji wg powyższego klucza. Poprostu trafiłeś na słabą stację. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wybierać się do Francji to tylko do renomowanych ośrodków w tej kolejności:

1 - Trzy Doliny, Espace Killy (egzekwo)

3 - Les Arcs

4 - La Plagne

5 - Alp D'huez

6 - Les 2 Alpes

7 - Serre Chevalier

8 - Montgenevre (wraz z Setriere)

9 - Chamonix

10 - Portes du Soleil

Pozostałe trzeba omijać.

Ja namawiał bym Cię, abyś spróbował jeszcze kiedyś pojechać do Francji wg powyższego klucza. Poprostu trafiłeś na słabą stację. Pozdro

Ty jesteś na tym forum specjalistą od żabich stron:D ....ale nie wyobrażam sobie poziomu cen w tych ośrodkach na "pudle"...1-4 miejsca:eek:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe fanatyk dzięki za liste szkoda ze za poźno opublikowana, no ale jak w tym zadupiu gdzie bylem bylo tak drogo to tak jak pax co będzie w tej pierwszej 10:D az strach sie bać, może jak będe milionerem to pojade bo wkoncu wtedy 5 tyś w ta czy w tą to co to za różnica:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby. Ja piję pifko na stoku za te 6 oiro i to codzienie, ale raczej nie jadam w knajpach i nigdy nie przekroczyłem 2000 pln jadąc autokarem i 2300 pln samolotem. W styczniu w Alp d'huez łącznie przez dwa tygodnie (13 dni na nartach) wyszło nas 6500 zł na dwie osoby (autokar). Oczywiście nie mieszkalismy w głownej stacji, a w Oz. Posiłki przeważnie robiliśmy w studio. "Szufladę" 4 os. mielismy dla dwojga. Dodatkowo po jednym dniu na nartach Les 2 Alpes i Serre Chevalier (zawieźli nas) - to też się liczy, a najważniejsze 11 dni pełnego słońca i super warunki śniegowe jak na styczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie skrajne opinie ?!?!?

Jakoś widzę że nie wszyscy są źle nastawieni do tej FR .. w końcu jeździ tam kilku ludzi , ja jadę za tydzień sam się przekonać ,Austria też nie jest taka Super, Włochy jak na razie najlepiej , ale dlaczego nie sprawdzić tej Francji,może jest drogo ale czasem nartowanie zapłaci wszystko zobaczymy .Jeszcze raz pytanko czy Ktoś zna biuro Snowtrex? i ma jakąś opinię? do zobaczenia na stoku!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Val Thorens

Jak tam naprawdę jest?.Zastanawiam się czy się nie wybrać do Val Thorens na przełomie marca i kwietnia,nigdy nie byłem we Francji.Czytam wasze posty,recenzje i do końca nie wiem czy warto tam jechać.To,że kwatery małe,drogo to widać,ale co z terenem narciarskim-czy to prawda,że trasy wąskie,nieratrakowane,dużo ludzi...?Krajobraz wydaje się bajkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam naprawdę jest?.Zastanawiam się czy się nie wybrać do Val Thorens na przełomie marca i kwietnia,nigdy nie byłem we Francji.Czytam wasze posty,recenzje i do końca nie wiem czy warto tam jechać.To,że kwatery małe,drogo to widać,ale co z terenem narciarskim-czy to prawda,że trasy wąskie,nieratrakowane,dużo ludzi...?Krajobraz wydaje się bajkowy.

Val Thorens warto, warto, warto!!!! Nie tylko dlatego, że miejscowość jest częścią wielkiego kompleksu Trzy Doliny, jest najwyżej położoną stacją w europie (2300m), posiada super nowoczesne wyciągi (zresztą jak całe 3V) to na przełomie marca i kwietnia masz duże prawdopodobieństwo ładnej pogody. Nie jest prawdą, że jest wąsko. Wybór tras jest ogromny:eek: w końcu jest ich łącznie 600 km. Wszystko połączone w jeden kompleks Kiedyś Francuzi może mniej dbali o trasy, teraz po tym pozostał tylko mit. To prawda, że nie jest tanio karnet 6 dni kosztuje 225 euro, ale za to dostajesz wspomniane 600 km tras i 200 wyciągów i 1400 km2 przestrzeni!!!!!!, można również kupić karnet obejmujący tylko dolinę w której mieszkasz, albo tylko na Val Thorens wtedy koszty spadają (ale nie warto).

http://www.les3vallees.com/images/pdf/plan_pistes.pdf

Jeśli chodzi o zakwaterowanie to we Francji dominują tzw "szuflady" 20-22 m2 dla 4 osób. Można znaleźć rezydencje o wyższym standardzie i powierzchni apartamentu, ale te są trochę droższe. Jeśli nie chcesz wydawać dużo kasy to zamieszkaj w Les Menuires jest to miejscowość w tej samej dolinie co Val tylko nieco niżej (1800 m), a w niej noclegi są sporo tańsze. My jeśli jeździmy w 4 os. to bierzemy Apt. dla 6 os. koszty wzrastają o około 150 E, ale w rozbiciu na 4 os. jest to prawie nieodczuwalne. Wszystkie one mają jedną wielką zaletę leżą bezpośrednio na stokach lub przy samych wyciągach, więc przez cały okres pobytu zapominasz o pojazdach mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam naprawdę jest?.Zastanawiam się czy się nie wybrać do Val Thorens na przełomie marca i kwietnia,nigdy nie byłem we Francji.Czytam wasze posty,recenzje i do końca nie wiem czy warto tam jechać.To,że kwatery małe,drogo to widać,ale co z terenem narciarskim-czy to prawda,że trasy wąskie,nieratrakowane,dużo ludzi...?Krajobraz wydaje się bajkowy.

Val Thorens warto, warto, warto!!!! Nie tylko dlatego, że miejscowość jest częścią wielkiego kompleksu Trzy Doliny, jest najwyżej położoną stacją w europie (2300m), posiada super nowoczesne wyciągi (zresztą jak całe 3V) to na przełomie marca i kwietnia masz duże prawdopodobieństwo ładnej pogody. Nie jest prawdą, że jest wąsko. Wybór tras jest ogromny:eek: w końcu jest ich łącznie 600 km. Wszystko połączone w jeden kompleks Kiedyś Francuzi może mniej dbali o trasy, teraz po tym pozostał tylko mit. To prawda, że nie jest tanio karnet 6 dni kosztuje 225 euro, ale za to dostajesz wspomniane 600 km tras, 200 wyciągów i 1400 km2 przestrzeni!!!!!!, można również kupić karnet obejmujący tylko dolinę w której mieszkasz, albo tylko na Val Thorens wtedy koszty spadają (ale nie warto). Jeśli będziesz mieć taki karnet i własny samochód to możesz wyskoczyć na jeden dzień do kompleksu Paradiski (La Plagne-Les Arc) i na jeden dzień Espace Killy (Val d'isere, Tignes) i to wszystko w ramach karnetu 3V.

Jeśli chodzi o tłok na stokach i kolejki do wyciagów to możesz o tym zapomnieć. Są takie trasy, że po południu jest kilka śladów nart na sztruksie. Oczywiście tzw węzły komunikacyjne np pomiędzy dolinami mogą być bardziej zaludnione, ale wszystko w Alpejskiej normie.

http://www.les3vallees.com/images/pdf/plan_pistes.pdf

Jeśli chodzi o zakwaterowanie to we Francji dominują tzw "szuflady" 20-22 m2 dla 4 osób. Można znaleźć rezydencje o wyższym standardzie i powierzchni apartamentu, ale te są trochę droższe. Jeśli nie chcesz wydawać dużo kasy to zamieszkaj w Les Menuires jest to miejscowość w tej samej dolinie co Val tylko nieco niżej (1800 m), a w niej noclegi są sporo tańsze. My jeśli jeździmy w 4 os. to bierzemy Apt. dla 6 os. koszty wzrastają o około 150 E, ale w rozbiciu na 4 os. jest to prawie nieodczuwalne. Wszystkie one mają jedną wielką zaletę leżą bezpośrednio na stokach lub przy samych wyciągach, więc przez cały okres pobytu zapominasz o pojazdach mechanicznych.

Tu masz dobry opis rejonu:

http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka/1,81923,4929501.html

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to zachęcająco,to się chyba skuszę na Francję:)

Jeśli zdecydowałbyś się na Les Menuires to są super tanie pakiety nocleg + skipas.

I tak w terminie 28/03 do 04/04 cena w Apt. 4 os 221 Euro (7 noclegów+6 dni skipass na dolinę Bellewille). Jeśli zdecydujesz się na karnet na cały obszar 3V, a warto, to trzeba dopłacić 45 Euro. Czyli łącznie 266 Euro, a biorąc pod uwagę, że w regularnej sprzedaży karnet kosztuje 225 E to noclegi masz prawie za darmo. Oczywiście przy czterech zawodnikach

Tu masz tabelkę z opisem:

http://lesmenuires.com/pages_en/prepare-your-holiday/booking/all-inclusive.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestja wyobraźni

Ty jesteś na tym forum specjalistą od żabich stron:D ....ale nie wyobrażam sobie poziomu cen w tych ośrodkach na "pudle"...1-4 miejsca:eek:...

to trzeba samemu sprawdzić

tu macie link, lista jest znacznie dłuższa

http://www.ski-france.com/index_14.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pifko w 3 dolinach

:eek:

Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby. Ja piję pifko na stoku za te 6 oiro i to codzienie,

jak można być tak rozrzutnym - no chyba że lubisz zaszpanować?

Darku jak tam będziesz to pamiętaj że w każdej miejscowości dosłownie za rogiem jest sklepik z tanim piwem a picie z puszki lub flaszki na ławce opodal wcale nie jest karane.:) (sklepik ma przerwę od 13 do 15)

Edytowane przez januszb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...