Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwsze buty, pierwsze narty :-)


Alicja2901

Rekomendowane odpowiedzi

:)Hej :-)

pisze tu poniewaz potrzebue rad kilku hehe ;)

otóz tak jestem przedszkolakiem jezeli chodzi o narty a w lutym wyjezdzam w alpy i juz teraz zbieram niezbedn sprzet. zaczełam od kurtki i spodni teraz kolej na buty i narty. Sek w tym ze kompletnie sie nie znam. Co byscie mi polecili, na co mam zwrócić uwage przy zakupie, co najpierw itp. ?

Czekam na wiadomosci

Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli nei jesteś zaawansowaną narciarką to mogę polecić tobie tegoroczną kolekcje Harmony Rossignola, narty bardzo przyjemne oraz wybaczające błędy. Przez specyficzne taliowanie nie prześpieszają zbyt bardzo (wręcz przyhamowują) a i "pomagają" skręcać. W zależności od wagi Harmony I II (odpowiednio 899 i 999 zł)

Drugą opcją na nie zbyt drogie a dobre narty dla początkujących sa Blizzardy, tylko te z systemem IQ. W sród moich klientów/klientek (początkujących oraz średniozaawansowanych) bardzo popularne, wręcz niejedna osoba powiedziała mi że nei zmieni niegdy Blizzarda na nic innego ;)

Tu model Viva G1 IQ (ok 999 pln). Mogę równiez polecić zeszłoroczne modele, np jest doś fajna narta (nie stricto damska) Blizzard X0 IQ (można ja kupic za 499 zl z wiązaniem oczywiście).

Buty, to indywidualna sprawa, lecz dla Ciebie szukaj butów o twardości 50 góra 60. Polecam Dalbello Aspire 50,60,70 - dobre buty w niewysokiej cenie, z opini klientek b. wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Bardzo dziękuje za podpowiedzi i rady. Niestety na tym sie moja nie wiedza nie kończy. Jaka jest potrzebna mi długość nart? mMa to znaczenie do wagi? Ja mam 168 cm i 64 kg. A jak musze byc ubrana na stok?

Jakie okulary? słyszłam ze znaczenie ma kolor szybki? ze zółty najlepszy?

Mi sie podobają te jakby lustrzane, ale czy są dobre to sie pytam tu :-)

Jeżeli chodzi o wypożyczanie sprzętu to jakoś nie do końca jestem przekonana do tego kroku. Wychodze z załozenia ze wole miec swoje i w przyszłosci moze sie przydac. Tym bardziej ze w przyszłości bedenauczycielem wychowania fizycznego. Jezeli chodzi o instruktora to napewno bedzie tam kilku, bo to obóz z uczelni :-) takze jeżdzic sie maucze napewno :-) tego juz sie nie moge doczekac :-)

Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wzroście myślę że przedział między 152-158 cm. Generalnie możesz dobrać narty do wysokości ust-nosa.

Co do stroju, na pewno spodnie narciarskie oraz kurteczka, nie jakaś super obszerna. Na poczatek nie ładuj się w jakieś super kurtki topowych firm, a np w Hi-Teca, Ast, Brugi .. do 200 pln i się sprawdzą na pewno :) Do tego czapka, rękawiczki..

Gogle, żółte szybki - rozjaśniają np podczas jazdy na oświetlonym stoku. Tu wybór zależy od Ciebie, co ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...