Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór butów - 3 rodzaje flex 100


Songoq

Rekomendowane odpowiedzi

hej stive;

jesli mozna - tak zebym nadazyl - w rossi bede czul lepiej troche narty niz w nordice, ale za to ciezej mi bedzie zalozyc i mniejszy komfort ?? :confused:

Ale jedne i drugie bardziej wskazane jak "slabsze nogi", bo jak mocniejsze to dopasowywanie atoma wskazane (wtedy rozumiem ze i czucie nart bedzie odpowiednie, szlag z komfortem)..... :confused::confused:

tez pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś ma mocne poślady to dalbello?:D buty to jest sprawa indywidualna ehh, nie kazdemu pasują pantofle ktore akurat dla mnie np są szyte na miare, trudno skapować ?:) 99% to kuma ale jak to w polsce zawsze jest ten 1%:D

mi np pasowały heady ale od czasu kiedy skręcilem kostke jak mam je zalozyć to na płacz mi sie zbiera a kasy nie mam na nowe:D hotrokowi langi pasują mi do nich noga nie wejdzie (juz to pisalem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej stive;

jesli mozna - tak zebym nadazyl - w rossi bede czul lepiej troche narty niz w nordice, ale za to ciezej mi bedzie zalozyc i mniejszy komfort ?? :confused:

Ale jedne i drugie bardziej wskazane jak "slabsze nogi", bo jak mocniejsze to dopasowywanie atoma wskazane (wtedy rozumiem ze i czucie nart bedzie odpowiednie, szlag z komfortem)..... :confused::confused:

tez pozdrawiam

jaka masz nogę bo ja mam szczupłą ,do tej pory jeżdziłem na nordic speedmachin 10 są bardzo komfortowe,jeśli chodzi o rossi radical 120 to mowa jest 08/09

jeszcze na nich nie jezdziłem,ale miałem je na nogach łatwosc zakładaniai super wkładka,i pełen odlot,i musze je miec w intersport od 26- 11 będzie dobra cena atomic są szerokie w śrudstopiu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masz nogę bo ja mam szczupłą ,do tej pory jeżdziłem na nordic speedmachin 10 są bardzo komfortowe,jeśli chodzi o rossi radical 120 to mowa jest 08/09

jeszcze na nich nie jezdziłem,ale miałem je na nogach łatwosc zakładaniai super wkładka,i pełen odlot,i musze je miec w intersport od 26- 11 będzie dobra cena atomic są szerokie w śrudstopiu.Pozdrawiam

Atomici sa rozne, na poczatku mialem b-tech 95 - wydawalo mi sie ze to kamienie, pozniej znormalnialy a w sumie okazalo sie ze kajaki na moja stope, b-techy chyba sa najszersze;

Aktualnie (pisalem juz) meczylem kilka dni head rd rozmiar 27 i sie poddalem.

Zlapalem do testow head raptor 120 i poodpasowal niesamowicie dobrze ale w rozmiarze 27,5 (27 rd byl glownie za waski, choc nie powiedziane jest ze 27,5 bylby na pewno ok).

Przetestowane na stoku, choc bez wielkich mrozow.

Tez mam waska stope.

Wiecej doswiadczen z butami brak :)

Ale resume jak juz pare razy bylo. Kazdy but inny, kazda stopa inna, a flex flexowi nierowny.

Najlepiej mierzyc i nie za krotko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
no i masz! poszedłem w Twoje ślady...rozstałem się dziś z moimi wygodnymi salomonkami i zakupiłem Hawx-y 100(moja waga prawie 90kg) łaziłem w butach po sklepie z godzine:\ teraz siedze 3 godzzine w nich w domu...jak mi coś nie spasi mogę je zwrócić! mam nadzieje że sprawdzą się na stoku i nie będe żałował...!

Witaj w klubie!

Ja też po 3 sezonach przesiadam się z Salomonów na Atomica Hawk.

Salomonki są miękkie i wygodne ale do zakupionych w zeszłym sezonie nart kompletnie za słabe -flex 60.

Do dyskusji tylko dodam że są to moje czwarte z kolei buty i mam nadzieję że w tych pojeżdżę nieco dłużej.

Dlaczego Hawk 100?

Prosta srawa - najlepiej pasują na moją stopę. Przy długości wkładki 25,5 cm masakrycznie trudno dobrać buta.

Pisanie o butach sloganów i ogólników podawanych przez producentów mija się z celem.

Potwierdzam tezę: mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć i nie kupować dla koloru czy napisu.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już zakupiłem buty ;))) Jestem bardzo zadowolony. Według waszych rad i według okazji jakie znalazłem, na niemieckim ebayu udało mi się kupić buty o 70% taniej niż cena detaliczna i 65% taniej niż cena w Polsce !!!

Butki to Fischer MX Pro 75 z 2008 roku ;))) ! Troszkę inna wkładka niż ta w 85, które mierzyłem, ale budowa itd. wszystko to samo, flex idealny wg. mnie dla mnie ;) ! 55 euro + 19 euro przesylka ;) 290zł, oczywiście nówki.

Może jakoś ocenicie te buty? Coś dodacie? Link na skionline do nich:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=1987&id_modelu=1643

Pozdro i dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...