Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Droga do St Moritz i Davos


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W połowie marca będę z większą (prawie 20 osób) grupą w okolicach Ischgl.

Ponieważ jadą z nami osoby w różnym wieku, z małymi dziećmi i niejeżdżące (zgroza!:)), to szukam dla nie-narciarzy atrakcji poza stokami.

Kilka osób pytało już o możliwość dojazdu do Davos i St.Moritz właśnie z okolic Ischgl.

Strona www.viamichelin.com pokazuje drogę, jednak zwłaszcza co do Davos, niepokoi mnie przełęcz Fluelapass 2383mnpm. Wiem o tunelu i pociągach do Klosters ale mi chodzi o dojazd bezpośrednio do Davos drogą.

Pytania:

1. Da się dojechać z Ischgl do Davos i St. Moritz w połowie marca bez strasznych problemów? Drogi nie są zamykane itp?

2. Macie jakieś doświadczenia w pokonywaniu tych tras?

3. Ewentualnie czy są jakieś koszty?

no i na koniec - co moglibyście polecić w okolicy Ischgl dla osób które nie jeżdżą na nartach (i nie chodzi tu o nocne kluby:D a np. o baseny geotermalne, ciekawostki dla mam z dziećmi itp.)?

z góry dzięki za odpowiedzi, pozdr, luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij wyjazd z maluchami i bez nart, najwyżej spacery

i saneczki.

Ischgl to super trasy, wesołe towarzastwo i nocne balangi, do St. Moritz to conajmniej 4 godziny jazdy autem a do Davos 5 biorąc pod uwagę przejazd Verinatunnel a drogami to cały dzień w jedną stronę.

Najbliższe znane mi fajne baseny to Aqa Dome w Langerfeld w Dolinie Oetztal

solegrotte.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

do St. Moritz to conajmniej 4 godziny jazdy autem a do Davos 5 biorąc pod uwagę przejazd Verinatunnel a drogami to cały dzień w jedną stronę.

Hmmm... Viamichelin podaje 131 km na trasie Ischgl - Davos. Praktycznie tyle samo Ischgl - St Moritz. 5 godzin jazdy to średnia 26 km/h! Bez tunelu - cały dzień? Serio trasa jest AŻ tak zła?! Nie byłem w Livigno ale wiem, że ludzie jeżdżą z Livigno na 1 dzień na narty do St. Moritz. To jak oni to robią?

Najbliższe znane mi fajne baseny to Aqa Dome w Langerfeld w Dolinie Oetztal

Te znam. Byłem:) Szukałem czegoś bliżej.

W sumie to ponowiłbym prośbę o opis drogi Ischgl - Davos i Ischgl - St. Moritz (lub Livigno - Davos i St. Moritz - przeciez prawie wszyscy jeżdżą przez Zazenz, to i drogę musieli trochę poznać:D).

pozdr, luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze luke, jak będziesz miał szczęście to w 3 godziny zajedziesz ale czasami bywa tak że sam zjazd z Ischgl do Landeck zajmuje ponad godzinę czasu w zależności od ilości śniegu i aut na drodze, w marcu musisz jechać Vereinatunnel bo Fluelapass jest zasypany do maja,

po drodze do St.Moritz jest jeszcze Bad Scoul z ciekawymi basenami

http://www.engadinbadscuol.ch/index.php?id=164

bes_allgemein_mittel_optl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa tak że sam zjazd z Ischgl do Landeck zajmuje ponad godzinę czasu, (...) w marcu musisz jechać Vereinatunnel bo Fluelapass jest zasypany do maja (...), po drodze do St.Moritz jest jeszcze Bad Scoul z ciekawymi basenami http://www.engadinbadscuol.ch/index.php?id=164

Dzięki za przydatne informacje! Ponieważ nie chcę oferować ludziom jazdy tunelem, to Davos odpada. Zostaje St. Moritz - i mam jeszcze jedno pytanie - na drodze Ischgl - St. Moritz nie ma jakiś "niespodzianek" (tunele, wysokie przełęcze, mordercze zakręty itp)? Viamichelin nic takiego nie pokazuje ale zawsze to lepiej zapytać bardziej obeznanych:)

z góry dzięki za informacje, pozdr, luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...