Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol Radical 9x czy Volkl Tigershark 12 Feet


Kokosso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów! Chciałbym was prosić o pomoc w doborze nart dla mojego taty. Otrzymał ciekawą ofertę na dwa modele podane w tytule. Przy czym Rosski to model obecny a Volkle zeszłoroczny (model bez PS). Tata mierzy 182 cm i waży około 85 kg. Jego poziom umiejętności to na pewno 7, a czy więcej to się nie wypowiadam bo ostatnio nie jeździliśmy razem, więc ta 7 to pewne i bezpieczne określenie jego umiejętności. Nie jest on jakimś zdeklarowanym zwolennikiem skrętu dłuższego czy krótszego. Raczej decyduje chwila. Dodam, że najczęściej jeździ w kraju. W krajach alpejskich jak czas pozwala. Wychodzi tak raz na 2 lata. Czekam na wasze rady i pozdrawiam. Długość nart wstępnie określił na 170 cm, będzie to odpowiednie?

Edytowane przez Kokosso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 lat na karku :), także wiadomo że pewne cechy odpłynęły z wiekiem :)

-nie jest zwolennikiem skrętu krótkiego ani długiego,raczej decyduje chwila-?

Obie narty są cholernie wymagające,okazja pojawia się z powodu wysokiej ceny i obawy większości narciarzy w czasie sezonu.Ale jak już się decydować to na volka,tylko żeby nie leżał później w piwnicy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kokosso, Ty się lepiej nie narażaj

50 lat na karku :), także wiadomo że pewne cechy odpłynęły z wiekiem :)

a co do nart to raczej te Volki, a jeśli 9x to te z poprzedniego sezonu - posiadam osobiście przy podobnych patametrach co Twój tato i jestem b.zadowolony, z tymi nowymi to Rossignol przesadził z szerokością i zrobiły się mułowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te ostatnie podpowiedzi bo trochę mi rozjaśniły. Dodam tylko do siebie, bo chyba stworzyłem tacie zły obraz, że absolutnie nie jest osobą "zdziadziałą" i mięsień piwny też raczej nie występuje tylko wiadomo, że w tym wieku organizm nie jest już tak witalny jak w wieku 25 lat :) To całkiem nieźle wysportowany człowiek i myślę, że żadna z nart na którą się zdecyduje nie będzie leżeć w piwnicy. A co do tego skrętu to po prostu sam nie umiał się określić więc napisałem tak a nie inaczej bo wiem, że później forumowicze się dopytują. Domyślam się że skrętu krótszego używa częściej niż długiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać tylko tyle że jestem szczęśliwym posiadaczem Tigersharków i nie zamienie tych nart na żadne inne . Mam 181cm wzrostu a narty 167cm i przy większych prędkościach nie sprawiają żadnych problemów jadą tak jak się chce nic nie myszkuje . Myślę że długość ta będzie i dobra dla twojego taty . Dla mnie ta narta to rewelacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...