Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

majówka w Tignes


leszeko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Wybieram się z przyjaciółmi na majówkę do Tignes. Czy moglibyście doradzić najlepszą trasę z Gdańska (w tamtym kierunku jedziemy po raz pierwszy) ?

pozdrawiam

Autostradą przez Niemcy: Berliner Ring - Nürnberg - Karlsruhe - Bazylea (Basel)(winietka 40 CHF) – Berno – Lozanna – Genewa – Annecy – Chambery – Albertville (opłata 17euro) i dalej w góre doliny bezpłatna droga szybkiego ruchu Moutiers - Bourg St. Maurice aż zobaczysz potężny mur zapory wodnej, w prawo do góry i już. , 20godzin musisz zaplanować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Januszb za odpowiedź,

jednakże miałem nadzieję na szersze wypowiedzi.

Tzn, oprócz trasy podanej przez ciebie są jeszcze dwie (przynajmiej)-obie omijają j.genewskie od wschodu. Jedna przez tunel Mont Blanc (nie wiem czy jest czynny o tej porze roku i w jakiej wysokości jest opłata za przejazd), natomiast druga trasa wiedzie przez Aosta.

Czy moglibyście mi doradzić, którą z tych trzech tras wybrać ?

Jest to w miarę pilne, gdyż pojutrze wyjazd.

Nareszcie. hurraaaaaaa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Januszb za odpowiedź,

jednakże miałem nadzieję na szersze wypowiedzi.

Tzn, oprócz trasy podanej przez ciebie są jeszcze dwie (przynajmiej)-obie omijają j.genewskie od wschodu. Jedna przez tunel Mont Blanc (nie wiem czy jest czynny o tej porze roku i w jakiej wysokości jest opłata za przejazd), natomiast druga trasa wiedzie przez Aosta.

Czy moglibyście mi doradzić, którą z tych trzech tras wybrać ?

Jest to w miarę pilne, gdyż pojutrze wyjazd.

Nareszcie. hurraaaaaaa!

Nie baw się w Tunel pod MB, a tym bardziej przejazd w maju przez przełęcz Petit Bernard - La Thule (bo chyba o to Ci chodziło) , nie baw się w przejazd przez Włochy i tunel Frejus bo daleko, drogie włoskie autostrady i płatny tunel. Zapomnij o Aoście. Najlepszą, najszybszą i najtańszą trasę do Tinusia podał Ci Janusz. Dobra trasa wiedzie również przez Norynbergę - Ulm - Lindau- tam po kilkunastu kilometrach wpadasz na szwajcarską A1 - Zurich - Bern - Geneve - w Annecy (tu można troszkę lepiej niż zaproponował janusz) na bezpłatną i bardzo dobrą drogę D1508 do Albertvile i dalej do Tignes.

Ja zawsze smigam tak jak napisał janusz, ale nie jadę autostradą do Chambery tylko zjeżdzam na w/w D1508, wiedzie ona przy pięknym, lazurowym jeziorze jest szybciej i za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest dwóch na jednego, to ustępuję i dzieki za poradę :)

Jednakże ciekaw jestem, czy podjazd drogą SS26 (włoska strona) i D1090(strona francuska) do drogi D902 (wiodąca do Val d'Isere) jest zbyt stromy, niebezpieczny o tej porze roku.

Trasę przez Aosta otrzymałem z biura turystycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże ciekaw jestem, czy podjazd drogą SS26 (włoska strona) i D1090(strona francuska) do drogi D902 (wiodąca do Val d'Isere) jest zbyt stromy, niebezpieczny o tej porze roku.

Trasę przez Aosta otrzymałem z biura turystycznego.

no to ładnie Ci doradzili, prawdopodobnie powiedziałeś im że dysponujesz pojazdem gąsienicowym, o tej porze roku ostatnie kilometry SS26 i D1090 to :)trasa narciaska:) ośrodka La Roserie-La Thuile.

faktycznie jak nie będzie tłoku to można zjechać z autostrady w Annecy, zwiedzić miasteczko i malowniczą drogą nad jeziorem przez Ugine do Albertville

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest dwóch na jednego, to ustępuję i dzieki za poradę :)

Jednakże ciekaw jestem, czy podjazd drogą SS26 (włoska strona) i D1090(strona francuska) do drogi D902 (wiodąca do Val d'Isere) jest zbyt stromy, niebezpieczny o tej porze roku.

Trasę przez Aosta otrzymałem z biura turystycznego.

Oczywiście, że droga nie będzie przejezdna ponieważ od francuskiej strony wiedzie do La Rosiere i tyle. Nie wierzę, że jakieś miejscowe biuro mogło Ci podać taki przejazd (chyba, że polskie). Po co ci następny podjazd na przełęcz na prawie 2300 m, ten do samego Tignes wystarczają daje w dupę na koniec takiej trasy. Reasumując pokonanie takiej przełęczy to nie tylko strata czasu, ale ich sporej części paliwa. Dodatkowo płatny tunel MB 33,20 Euro w jedną stronę. Zapomnij o tej trasie i posłuchaj kolegów, którzy już tam jeździli. Miłego szusowania w majowym słońcu.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie Ci doradzili, prawdopodobnie powiedziałeś im że dysponujesz pojazdem gąsienicowym, o tej porze roku ostatnie kilometry SS26 i D1090 to :)trasa narciaska:) ośrodka La Roserie-La Thuile.

faktycznie jak nie będzie tłoku to można zjechać z autostrady w Annecy, zwiedzić miasteczko i malowniczą drogą nad jeziorem przez Ugine do Albertville

Droga jest przejezdna w sezonie letnim od czerwca do końca września. Jest oznakowana, ale teraz tylko skuterem:):).

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Col_du_Petit-Saint-Bernard_-_cromlech.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...