Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostrzałki do krawędzi - czy aby na pewno warto zaoszczędzić?


Gość Bode

Rekomendowane odpowiedzi

SKS kunzmann, Holmenkol , Toko czy... No Name? 69,- czy 269,- ? Pomóżcie bracia i siostry bo stoję przed waznym wyborem. Konkretne modele? konkretne materiały ostrzące/wykańczające? Pomóżcie...

BTW: Znalazłem coś ciekawego, znajdź 3 różnice oprócz koloru i firmy!

http://allegro.pl/item831367960_nowa_ostrzalka_maplus_na_lozyskach_warszawa.html

http://allegro.pl/item832066400_ostrzalka_pro_sharp_z_regulacja_hit_sezonu.html

Ski 4 life!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKS kunzmann, Holmenkol , Toko czy... No Name? 69,- czy 269,- ? Pomóżcie bracia i siostry bo stoję przed waznym wyborem. Konkretne modele? konkretne materiały ostrzące/wykańczające? Pomóżcie...

BTW: Znalazłem coś ciekawego, znajdź 3 różnice oprócz koloru i firmy!

http://allegro.pl/item831367960_nowa_ostrzalka_maplus_na_lozyskach_warszawa.html

http://allegro.pl/item832066400_ostrzalka_pro_sharp_z_regulacja_hit_sezonu.html

Ski 4 life!

... nie da sie calej teorii tutaj napisac, przeszukaj forum bylo bardzo duzo dyskusji na te tematy

np pilniki moge polecic Vallorbe

jezeli chodzi o linki ktore podales to jest to ten sam produkt, SKI MAN (to nie jest no name) produkuje dla wielu marek, z imadlami jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR8, zastanawiałem się nad toko i mapuls'em i kunzmann'em... Vallorbe? Gdzie mogę je dostać? Pytam bo do tej pory ograniczałem się do smarowania i regeneracji (jeśli było to konieczne) a do smarowania oddawałem narty kumplowi zawodnikowi i mi to robił po cenie.

Ski 4 life!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR8, zastanawiałem się nad toko i mapuls'em i kunzmann'em... Vallorbe? Gdzie mogę je dostać? Pytam bo do tej pory ograniczałem się do smarowania i regeneracji (jeśli było to konieczne) a do smarowania oddawałem narty kumplowi zawodnikowi i mi to robił po cenie.

Ski 4 life!

... ja jestem zwolennikoem katownikow ze stalym katem, ile tak na prawde tych katow trzeba, moim zdaniem wystarczy 2 albo 3 stopnie (albo oba :D) i to czy kupisz Kunzmann czy Toko czy Snoli to bedzie praktycznie to samo (Kunzmann ma podkladki z torzywa - moze to jest troche lepsze). Pilniki Kunzmann ma dobre, swix tez ale oni sami tego przeciez nie produkuja. Np u swixa mozesz wlasnie kupic pilniki Vallorbe, tanich pilnikow nie ma sensu kupowac chyba ze do ostrzenia cyklin. Jak na razie z badziewnymi diamentami sie nie spotkalem ale generalnie lepsze sa te w elastycznej obudowie bo dostosowuja sie do krzywizny krawedzi, ja osobiscie preferuje jednak kamienie bo moim zdaniem sa trwalsze, najlepsze sa naturalne bo sa bardzo twarde (typu Arkansas), temat rzeka :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja jestem zwolennikoem katownikow ze stalym katem, ile tak na prawde tych katow trzeba, moim zdaniem wystarczy 2 albo 3 stopnie (albo oba :D) i to czy kupisz Kunzmann czy Toko czy Snoli to bedzie praktycznie to samo (Kunzmann ma podkladki z torzywa - moze to jest troche lepsze). Pilniki Kunzmann ma dobre, swix tez ale oni sami tego przeciez nie produkuja. Np u swixa mozesz wlasnie kupic pilniki Vallorbe, tanich pilnikow nie ma sensu kupowac chyba ze do ostrzenia cyklin. Jak na razie z badziewnymi diamentami sie nie spotkalem ale generalnie lepsze sa te w elastycznej obudowie bo dostosowuja sie do krzywizny krawedzi, ja osobiscie preferuje jednak kamienie bo moim zdaniem sa trwalsze, najlepsze sa naturalne bo sa bardzo twarde (typu Arkansas), temat rzeka :D ...

No też prawda. Co do tych kątowników. Wiesz, to zależy, ja np cale zycie 89 - 89,5 jedynie slalomke mialem z mniejszym kątem. Co do kamieni... Niemam pojęcia co i jak z nimi, ale kumpel który mi ostrzył uzywal przewaznie kamieni lub diamentów. A tak poza tematem. Jaki polecasz kąt do gigantki zawodniczej głównie na trenningi?

Ski 4 life!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też prawda. Co do tych kątowników. Wiesz, to zależy, ja np cale zycie 89 - 89,5 jedynie slalomke mialem z mniejszym kątem. Co do kamieni... Niemam pojęcia co i jak z nimi, ale kumpel który mi ostrzył uzywal przewaznie kamieni lub diamentów. A tak poza tematem. Jaki polecasz kąt do gigantki zawodniczej głównie na trenningi?

Ski 4 life!

... no wlasnie takie jak napisalem 2 albo 3 czyli 88 albo 87, ja zwykle robilem na 88 a raz okazalo sie ze jak skonczylem to mialem nie ten katownik w rece co trzeba :D czyli zrobilem przez pomylke na 87 i tez bylo OK, slalomki robie na 87 tylko ze nie podnosze a w gigantce podnosze na 0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no wlasnie takie jak napisalem 2 albo 3 czyli 88 albo 87, ja zwykle robilem na 88 a raz okazalo sie ze jak skonczylem to mialem nie ten katownik w rece co trzeba :D czyli zrobilem przez pomylke na 87 i tez bylo OK, slalomki robie na 87 tylko ze nie podnosze a w gigantce podnosze na 0.5

O to mi chodziło :) czyli giganteczke na 88 z podniesieniem o 0.5 :) Git! Dzięki.

Stary bywalcu. Pewnie ma 90 ewentualnie 89.5, nie sądze żeby mniej. Strukture można zrobić ;)

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam tego http://www.remsport.pl/product_info.php?cPath=3&products_id=177 i jest najlepszym ręcznym narzędziem jakim robiłem, czasem warto zapłacić i mieć jeden a dobry.

Widać ma poparcie u serwisantów bo właśnie nim ostatnio mi robiono narty, wcześniej był jakis mapulsa ;) Co do ceny. Fakt, lepiej się pocieszyć z jakości i trwałości zarówno produktu jak i jego efektu pracy :)

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Porada w sprawie narzędzi serwisowych

Generalnie Bode wybór akcesorii do ostrzenia krawędzi jest duży wszystko zależy od tego co obrabiamy (która krawędź), ile obrabiamy i jakie mamy narty (taliowanie, promień skrętu). Dlatego mamy podział na kątowniki, ostrzałki i prawidła.

Wszelakie ostrzałki są narzędziami do zastosowań typowo amatorskich, są ostrzałki jednokrawędziowe lub dwukrawędziowe, jednokątowe lub wielokątowe i dobieramy je w zależności od wymienionych potrzeb. Jeżeli posiadamy narty o promieniu skrętu powyżej 14 m to możemy zastosować ostrzałki z długimi pilnikami (100 mm), jeżeli mamy mocno wytaliowane narty to z mniejszymi pilnikami (70 mm i mniej) lub specjalne z pływającymi wodzikami, które dostosowują sie do promienia krzywizny narty (Kunzmann Swing Cut lub Holmenkol Carve Edge Hart Metal). Wystrzegać się ostrzałek typu "grzybek" one nadają się idealnie na poprawienie krawędzi na stoku, a nie przy codziennym serwisie. Każda z szanujących się firm zajmująca się sprawami ostrzenia i tuningu narciarskiego ma w swojej ofercie kilka do kilkunastu modeli ostrzałek, każdy model ma jakieś swoje plusy i minusy, dlatego przed zakupem trzeba popytać lub poczytać.

Idealnym narzędziem do obróbki krawędzi bocznej jest kątownik ze stałym kątem z pilnikiem lub pilnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo Ci dziękuję za to, ale chyba w imieniu innych forumowiczów ;) od 2 lat robie z krawędziami ;) Co do swoich nart to oddaje je kumplowi, który ściąga nieprawdopodobnie małe ilości krawędzi przy ostrzeniu i robi to naprawdę profesjonalnie. Pytałem o ostrzałki bo zastanawiałem się co polecic znajomemu. Sam nie używam tych smartów, grzybków czy jak to tam nazywasz bo poprostu wole kątownik, prawidło, kamienie, diamenty, pilniki i pazur. W zasadzie to te ostrzałki kompaktowe nie są złe bo wczesniej czyms takim mi kumpel robił narty, ale warto zainwestować w sprzęt bo można nim zdziałać cuda ;)

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzałka czy kątownik ?

Czy ostrzałka to dobry wybór ?

Wielu sie nad tym zastanawia, ja myślę, że na początku TAK, rozpoczynając swoją przygodę z serwisem szukamy rozwiązań prostych i gotowych i tu kłaniają się ostrzałki, później w miarę zdobywania doświadczenia dochodzimy do wniosku, że ostrzałka nie jest idealnym narzędziem, że posiada pewne wady i ograniczenia więc przechodzimy do zakupu narzędzia prostego w budowie KĄTOWNIKA i wyposażamy go w niezbędne narzędzia skrawające PILNIKI.

Taka jest droga większości serwismenów-amatorów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga kątowników nad ostrzałkami

Czy ostrzałka to dobry wybór ?

Wielu sie nad tym zastanawia, ja myślę, że na początku TAK, rozpoczynając swoją przygodę z serwisem szukamy rozwiązań prostych i gotowych i tu kłaniają się ostrzałki, później w miarę zdobywania doświadczenia dochodzimy do wniosku, że ostrzałka nie jest idealnym narzędziem, że posiada pewne wady i ograniczenia więc przechodzimy do zakupu narzędzia prostego w budowie KĄTOWNIKA i wyposażamy go w niezbędne narzędzia skrawające PILNIKI.

Taka jest droga większości serwismenów-amatorów. :)

Mnie uczono na kątowniku z pilnikami no i na prowadnicy do podwieszania. Chyba wyszło mi to na dobre bo szczerze to najlepiej mi wychodzi właśnie tym zestawem. Co do ostrzałek kombi, to jest jak z masturbacją. Nigdy nie zastąpi stosunku z partnerką. ;)

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od dwóch lat robisz przy krawędzi, piszesz o jakimś swoim serwisie, ale swoje narty oddajesz kumplowi ???

Co rozumiesz pod pojęciem ostrzałka kombi lub kompaktowa ?

Tak bo on robi już pewnie 7 albo więcej lat i przy okazji tak czaruje, że po grubości krawędzi nie widać, że była ostrzona.

Chyba dla każdego TO ↓ jest ostrzałka kompaktowa. Żadnych kątowników, żadnych zacisków i żadnych pilników montowanych przez zaciski tylko gotowy produkt z regulacją kąta.

http://www.allegro.pl/item847151717_ostrzalka_toko_ergo_multi_guide_tomsport_warszawa.html

Ty kolego rozumiesz coś innego przez to pojęcie ?

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo on robi już pewnie 7 albo więcej lat i przy okazji tak czaruje, że po grubości krawędzi nie widać, że była ostrzona.

Chyba dla każdego TO ↓ jest ostrzałka kompaktowa. Żadnych kątowników, żadnych zacisków i żadnych pilników montowanych przez zaciski tylko gotowy produkt z regulacją kąta.

http://www.allegro.pl/item847151717_ostrzalka_toko_ergo_multi_guide_tomsport_warszawa.html

Ty kolego rozumiesz coś innego przez to pojęcie ?

Ski 4 life

Ja o to Ciebie pytam, bo użyłeś nowego stwierdzenia "kompaktowa" więc jestem ciekaw co to ??? Poza tym ostrzałka nie jest kątownikiem z założenia jest urzadzeniem amatorskim, posiada zaciski lub elementy mocujące oraz najważniejsze posiada pilnik w różnych rozmiarach w zależności od modelu. Widzisz ten gotowy produkt wskazany przez Ciebie posiada zacisk, posiada 80 mm pilnik i posiada regulację kąta. :eek:

Co do ostrzenia nie trzeba czarować, wystarczy mieć odpowiednie narzędzia i lubić to co się robi, a trenning czyni mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o to Ciebie pytam, bo użyłeś nowego stwierdzenia "kompaktowa" więc jestem ciekaw co to ??? Poza tym ostrzałka nie jest kątownikiem z założenia jest urzadzeniem amatorskim, posiada zaciski lub elementy mocujące oraz najważniejsze posiada pilnik w różnych rozmiarach w zależności od modelu. Widzisz ten gotowy produkt wskazany przez Ciebie posiada zacisk, posiada 80 mm pilnik i posiada regulację kąta. :eek:

Co do ostrzenia nie trzeba czarować, wystarczy mieć odpowiednie narzędzia i lubić to co się robi, a trenning czyni mistrza.

Mówimy cały czas o tym samym, tylko ubieramy to w inne słowa :P

"Kompaktowa" bo łączy w sobie pare funkcji, no i fakt, jest z dedykacją dla amatorskiego serwisu.

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...