Newsletter archiwalny
Newsletter skionline.pl - 7 sierpnia 2014

Wysłany dnia: 2014.08.07
 dzieci na nartach
 sprzęt
 stacje
 sport
 warunki narciarskie
 forum
 galerie
 wyjazdy na narty
 hotele
 trentino.pl
 skionline.tv
 WorldSkitest 2013

Drodzy Czytelnicy,

Wiem, wiem, tytuł dzisiejszego newslettera dla większości z Was brzmi - delikatnie mówiąc - niedorzecznie, acz dla branży i mediów związanych z białym biznesem rzecz ma się zgoła inaczej.

W naszej redakcji nowy sezon zimowy rozpoczyna się tak naprawdę w styczniu, gdy na targach ispo w Monachium producenci oficjalnie prezentują sprzęt na nadchodzący rok. Lato wypełnia tłumaczenie informacji o nowinkach technicznych, wprowadzanie na stronę aktualnych kolekcji sprzętu i nasłuchiwanie, w którym ośrodku buduje się nowe trasy i wyciągi. I o tym właśnie piszemy dziś.

Przygotowania do zimy - budowa wyciągów i wytyczanie nowych tras - trwają m.in. na Pilsku, w Szczyrku i Białce Tatrzańskiej. Wielka inwestycja związana z przebudową infrastruktury trwa na dobrze znanym polskim turystom lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun. A więc - odkurzajcie deski!

Redakcja skionline.pl

Stacje
 Złoty Groń - plany nowych inwestycji
Jak dowiedzieliśmy się z pierwszej ręki, czyli z ust Pani Oli Libery-Cichy, współwłaścicielki stacji narciarskiej Złoty Groń w Istebnej, od najbliższego sezonu narciarze i snowboardziści odwiedzający ośrodek korzystać będą z dwóch wyciągów - wybudowanego dwa lata temu 6-osobowej kolei szwajcarskiej firmy Bartholet oraz z nowo nabytego orczyka Chichot. Wspomniany wyciąg, choć już nieco wysłużony, został po długiej przerwie ponownie uruchomiony dwa lata temu. Oczywiście z obu wyciągów będzie można korzystać w ramach jednego karnetu.
... zobacz więcej »
 Pilsko buduje zamiast rozbierać
Końcem maja media obiegła informacja o rzekomej decyzji dotyczącej nakazu rozebrania postawionej w styczniu tego roku kolei nr 1 w Korbielowie. Co więcej, news opatrzony był zdjęciami z umieszczonej na dole kamery internetowej, z których ewidentnie wynikało, że z wyciągiem "coś się dzieje". Chcąc zweryfikować, czy aby informacja nie była dziennikarską kaczką, udaliśmy się na miejsce akcji. Co zastaliśmy w ośrodku? Wyciąg nr 1 jak stał tak stoi, a inwestor właśnie zabrał się za stawianie kolejnego krzesła, o którym wcześniej nikt - przynajmniej oficjalnie - nie mówił.
... zobacz więcej »
 Beskid zmienia oblicze
Choć tak naprawdę większości inwestycji nie widać jeszcze gołym okiem, w szczyrkowskiej stacji Beskid stopniowo realizowany jest pierwszy etap inwestycji. Duże pieniądze zostały na razie "zakopane" w ziemi - są już m.in. fundamenty pod budowę dolnej stacji kolei, położono rury do systemu naśnieżania.
... zobacz więcej »
 Sölden - samochód zamiast gondoli
Na oryginalny pomysł promocji nowego modelu samochodu wpadł koncern BMW. Zamiast do salonu, niemiecki producent zaprosił ponad czterystu pięćdziesięciu dziennikarzy związanych z branżą motoryzacyjną do słynnego tyrolskiego kurortu - Sölden.
... zobacz więcej »
 Vratna - lawina błota zniszczyła gondolę
W poniedziałek, 21 lipca w dolinie Vratna na Słowacji zeszła lawina błotna. Jak podają lokalne służby, w ciągu zaledwie 1,5 godz. spadło ponad 65 litrów wody na m². Ulewny deszcz w błyskawicznym tempie zalewał stoki, a tworzące się strumienie wody zbierały glebę i kamienie, tworząc ogromną lawinę błotną.
... zobacz więcej »
 FIS z homologacją FIS!
Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku otrzymał homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS dla trasy FIS na Skrzycznem. Tym samym w nadchodzącym sezonie będzie możliwa organizacja międzynarodowy zawodów narciarskich.
... zobacz więcej »
 Muztagh Ata Expedition 2014 - szczyt zdobyty!
W środę, 16 lipca doszła do nas jakże pomyślna informacja - szczyt Muztagh Ata (7546 m n.p.m.) został zdobyty. Na górę dotarli Paweł Kunachowicz i Magda Rakowska. Pozostali dwaj uczestnicy wyprawy, Michał Kasprzak i Dominik Thier, ze względu na kłopoty zdrowotne, przebywają w niższym obozie.
... zobacz więcej »
 Nowy Kitzsteinhorn - kilkadziesiąt milionów w nową infrastrukturę
Kitzsteinhorn, pierwsza stacja narciarska na lodowcu w Austrii, została uruchomiona w 1965 roku. Pierwotnie ośrodek pełnić miał role letniego kurortu, w którym - korzystając ze słonecznej pogody i łagodnych temperatur - można było cieszyć się deskami poza sezonem zimowym. Niemniej jednak, na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat okazało się, że naturalny śnieg zawsze utrzymuje się tu od października do maja, a Gipfelwelt 3000 przekształcił się w całoroczną atrakcję turystyczną przyciągający zarówno miłośników nart, snowboardu, jak i osoby, które bez sprzętu zobaczyć chcą przepiękną panoramę roztaczającą się z wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
... zobacz więcej »
 Nowe szóstki w Białce Tatrzańskiej
Góry może i w Białce Tatrzańskiej nie są najwyższe, za to jakość infrastruktury i zaplecza dla narciarzy owszem. Podhalański ośrodek od dobrych kilku lat rozwija się żwawo zmierzając w kierunku stacji bardziej alpejskiej niż naszej lokalnej. Dwa lata temu oddano do użytku nowoczesne krzesło Leitnera - Pasieka Express, w zeszłym roku z Jankulakowskiego Wierchu na Kotelnicę wytyczono trasy biegowe. Co nowego w Białce zastaną spragnieni białego turyści w nadchodzącym sezonie zimowym?
... zobacz więcej »
 Skolnity - nowa stacja narciarska na mapie Polski
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, wkrótce w Wiśle zostanie otwarta nowa stacja narciarska. W samym sercu beskidzkiej miejscowości zostały już przygotowane dwie trasy oraz teren pod budowę kolei linowej. Korzystając ze słonecznej pogody, wybrałem się sprawdzić na jakim etapie zaawansowania są prace budowlane.
... zobacz więcej »
 Nowe krzesło w Czarnej Górze
Za rok w Sudetach stanie nowe krzesło. Wyprzęgana, 6-osobowa kanapa firmy Tatralift zastąpi nieco już wysłużoną 2-osobową kolej. Nowy wyciąg łączyć będzie stację dolną przy "Karczmie Czarna Góra" ze szczytem Czarnej Góry.
... zobacz więcej »

Galerie
Pilsko - ruszyła budowa nowego krzesła na Buczynkę
Pilsko - ruszyła budowa nowego krzesła na Buczynkę
Beskid zmienia oblicze 2014.07.28
Beskid zmienia oblicze 2014.07.28
Vratna - lawina błota zniszczyła gondolę
Vratna - lawina błota zniszczyła gondolę
Białka T. budowa kolei Jakulakowski 2014.07.05
Białka T. budowa kolei Jakulakowski 2014.07.05
Pilsko, Korbielów 24.06.2014
Pilsko, Korbielów 24.06.2014
Wisła budowa stacji Skolnity 29.06.2014
Wisła budowa stacji Skolnity 29.06.2014
Szczyrk budowa stacji narciarskiej Beskid 19.06.14
Szczyrk budowa stacji narciarskiej Beskid 19.06.14
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?

FacebookUdostępnij FacebookLubię to TwitterUdostępnij BlipUdostępnij WykopUdostępnij FlakerUdostępnij ŚledzikUdostępnij
Redakcja:
skionline.pl
e-mail: skionline@skionline.pl

Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania zmian we wszystkich informacjach.
Wykorzystywanie treści tylko w celach prywatnych. Newsletter skionline.pl może być wysyłany do partnerów biznesowych, znajomych i przyjaciół. Zakaz powielania, lub wykorzystania treści w internecie, lub na płytach CD.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać newslettera skionline.pl kliknij tutaj

Powrót

Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy, bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl dopisz się do naszego newslettera.
Informacje
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021