skionline.pl dzieci na nartach
Dziecko na deskach, czyli ABC narciarskiej edukacji najmłodszych
Wraz z rozwojem sprzętu, technologii, nowych trendów i technik w narciarstwie, zmienia się również podejście w edukacji nowego pokolenia użytkowników dwóch desek. Za duże o dwa rozmiary buty po starszym rodzeństwie i plastikowe, przypinane paskami narty, na których pokolenie dzisiejszych 30- i 40-latków stawiało pierwsze kroki nie do końca spełnią oczekiwania ich pociech i instruktorów, w ręce których, prędzej czy później, trafią.

.

Z jednej strony dobrze, z drugiej jednak nasuwa się pytanie jak właściwie rozpocząć "unartawianie" dzieci, by - jak większość dorosłych dziś narciarzy - nie utrwaliły sobie błędów wynikających z samotnych walk o przetrwanie na stoku.

Szkolenie małych dzieci to wielkie wyzwanie. Nie znajdują w nim zastosowania "dorosłe" techniki treningowe - wręcz przeciwnie - nauka odbywa się przez zabawę i rywalizację, najlepiej w grupie rówieśników prezentujących podobne umiejętności.

Mając świadomość, że nawet dla jeżdżących rodziców, kwestia właściwego doboru sprzętu i obrania słusznego kierunku w oswajaniu maluchów z nartami nie jest sprawą łatwą, postanowiliśmy zebrać w niniejszym dziale najważniejsze wskazówki, dzięki którym dzieci łykną bakcyl białego szaleństwa od pierwszych dni na śniegu.

Niniejszy dział nie powstałby bez fachowej wiedzy i doświadczenia osób, które na nartach i szkoleniu - również najmłodszych - "zjadły zęby", czyli instruktorów ze szkoły narciarskiej STRAMA z Zakopanego.

Jak dobrać sprzęt, odzież, wybrać właściwą szkołę narciarską i wpoić pierwsze zasady bezpieczeństwa - na te i wiele innych, nurtujących pytań znajdziecie odpowiedzi w poszczególnych zakładkach niniejszego działu.
Wiadomości
I Puchar Misia STRAMUSIA
2010.12.28
Po raz pierwszy w historii Szkoły STRAMA zorganizowane zostaną zawody narciarskie dla dzieci o I Puchar Misia STRAMUSIA. Do wzięcia udziału w zawodach 20 lutego 2011 zapraszamy wszystkich jeżdżących zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Wspaniała rywalizacja na profesjonalnym poziomie organizacyjnym zapewni niezapomniane przeżycia.
STRAMA dla Dzieci
2010.12.07
Dzieci uwielbiają jazdę na nartach - to w niej bowiem odnajdują wszystko co kochają najbardziej: zabawę, aktywność na śniegu oraz prędkość.
Szkoła Narciarska STRAMA - Zakopane
Wstęp
Bezpieczeństwo
Rozgrzewka
Etapy szkolenia
Dobór sprzętu
Dobór odzieży i akcesoriów
Motywacja i zabawa
Kiedy zacząć i jak wybrać szkołę