Newsletter archiwalny
Fischer Vacuum Tour 2015 - rozkład jazdy

Wysłany dnia: 2015.11.26
Kilka lat wstecz, na rynku butów narciarskich panował pewnego rodzaju marazm. Nie zmieniało się w tym segmencie za wiele. Brakowało rewolucji. Różne marki tworzyły różne buty. Jedne znakomite, inne mniej. Jednak każdy but borykał się z tym samym problemem. Były niewygodne. Mocne trzymanie nogi równało się przeważnie z mocno ściśniętą nogą. Natomiast te wygodne buty, były butami miękkimi i nie trzymały nogi. Kiedy podobał się design, nie były wygodne i odwrotnie. Można było oddać buty do "odbarczania", jednak materiały te nie były zwykle przystosowane do odkształcania. Zatem nawet po takich zabiegach, skorupa powracała niemal do pierwotnej postaci.

Fischer postanowił zatrząść rynkiem butów narciarskich, i udało się. Wszedł na rynek z butami SOMA TEC. Technologia ta umożliwia nawet po wpięciu się w wiązania, na utrzymanie naturalnej pozycji stóp. Skorupy pomimo równoległego ułożenia, wewnątrz są wyprofilowane w kształt litery V. Zapewnia to doskonały przekaz sił, umożliwia dynamiczną zmianę krawędzi przy znacznym odciążeniu stawów. To dzięki SOMA-TEC ryzyko skręcenia stawów podczas jazdy znacznie zmalało. Siła z nóg kierowana jest bezpośrednio na oś narty, a nie jak dotychczas po kątem.

Następnie Fischer szukał kolejnych innowacji. Wiele osób jeżdżących na nartach skarżyło się na brak wygody. Na ugniatanie. Na słabe trzymanie nogi. Skazani byli oni na szukanie butów pasujących kształtem do ich stopy.

Powstało pytanie... czemu nie można dopasować butów do nogi?

Technolodzy FISCHERa opracowali i opatentowali materiał termoplastyczny VACU-PLAST, z którego zrobili buty narciarskie. Po ostygnięciu osiąga on pierwotne właściwości (twardość) pomimo zmiany formy i nie ma efektu pamięci (nie powraca do pierwotnego kształtu).

FISCHER VACUUM FIT

Coraz głośniejsze hasło w świecie narciarstwa zjazdowego. Dlaczego? Z kilku ważnych powodów, ale przede wszystkim... wygodne i DO-PA-SO-WA-NE buty. Dopasowane, ponieważ to skorupa wraz z botkiem wewnętrznym jest formowana do anatomicznego kształtu stopy każdego narciarza. To osiągnięcie perfekcji w dopasowywaniu buta do nogi narciarza. Skorupa w tych butach daje możliwość zarówno skompresowania jej, jak i rozciągnięcia. Proces formowania odbywa się bezpośrednio na stopie.
Czyli przy formowaniu buta są brane pod uwagę wszelkie odstępstwa od "szablonowego" kształtu stopy i podbicia. Równocześnie skorupa wraz z botkiem układa się do wszystkich zniekształceń stopy. Każdego mogą spotkać różne złamania, schorzenia stawów, zwichnięcia, haluksy, zwyrodnienia, które w następstwie mają wpływ na kształt i symetrię stóp. Część osób nie wierzyło w tą technologię i dlatego wzięło udział w pierwszej edycji objazdowego programu VACUMM TOUR 2014/2015. Fischer Polska umożliwił każdemu chętnemu darmowe przetestowanie technologii FISCHER VACUUM FIT. Trafili oni do wszystkich stacji FISCHER VACUUM w Polsce. Stacje te są wyposażone w specjalną maszynę do formowania butów. Prezentowane były tam możliwości plastyczne FISCHERowego materiału. W tym roku również będzie można spróbować na własnej skórze formowania. Program VACUUM TOUR, ze względu na wielkie zainteresowanie zostaje powtórzony i ponownie zawita pod dachy sklepów z maszynami FISCHER VACUUM. Jeśli Ty masz wątpliwości dotyczące dopasowania butów narciarskich do swojej nogi, musisz się koniecznie pojawić i BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ spróbować formowania VACUUMa na swojej nodze. VACUUM TOUR będzie trwał od listopada do połowy stycznia. Więcej szczegółów na temat VACUUM TOUR można znaleźć na profilu facebook FISCHER SPORTS POLSKA lub na stacjach VACUUM.
List przekazany przez skionline.pl w imieniu: Sport & Freizeit Sp. z o. o.
Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać informacji od nas, kliknij w ten link.

Powrót

Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy, bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl dopisz się do naszego newslettera.
Informacje