skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Adam Małysz triumfuje w Zakopanem!

2007.08.27
Adam Małysz fot. J.Ciszak/skionline.pl
W sobotnim konkursie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem wygrał Adam Małysz. Zawodnik z Wisły uzyskał 296,4 punkty i oddał dwa najdłuższe skoki.
Rozgrywane dziś zawody na skoczni w Zakopanem należały do Adama Małysza. W pierwszej serii reprezentant Polski poszybował aż na 139,5 m. W drugiej rundzie zmagań uzyskał identyczną odległość jak Thomas Morgenstern (133,5 m). Dzięki tym dalekim skokom stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w konkursie wywalczył Austriak, Thomas Morgenstern. W pierwszej serii lądował na 137 m, w drugiej 3,5 m mniej. Trzecim dziś zawodnikiem został również Austriak, Wolfgang Loitzl, który stracił do lidera ponad 20 punktów.

Najlepszym zawodnikiem polskiej kadry, pomijając dzisiejszego zwycięzcę, okazał się Marcin Bachleda. Osiągnął on bowiem odległość 123,5 m oraz 124,5. W klasyfikacji końcowej znalazł się na miejscu 14 z łączną punktacją 244,9 pkt. Kolejne punkty w letnim sezonie ma na swoim koncie także Maciej Kot. Reprezentant Startu Krokiew Zakopane uzyskał 123 m w pierwszej serii oraz 124,5 m w drugiej i uplasował się na 17 pozycji. W finale wystąpił także Wojciech Skupień, który za skoki na odległość 125,5 m oraz 118 m zajął ostatecznie miejsce 25.

Podobnie jak w dniu wczorajszym zdyskwalifikowany został reprezentant Finlandii, Ville Larinto.