skionline.pl sport wiadomo¶ci
Wiadomo¶ci - narciarstwo alpejskie
13 Kryształowych Kul dla zawodników "Fischer Race Family" w sezonie 17/18
13 Kryształowych Kul dla zawodników "Fischer Race Family" w sezonie 17/18
2018.03.28
Podobnie jak w ubiegłych latach, sezon zimowy 2017/2018 w narciarstwie klasycznym został całkowicie zdominowany przez zawodników, startuj±cych ze sprzętem marki Fischer. Statystyki nie pozostawiaj± żadnych w±tpliwo¶ci - w biegach narciarskich, skokach, kombinacji norweskiej i biathlonie aż 5 z 7 Kryształowych Kul przyznawanych za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata i 8 z 14 Małych Kryształowych Kul za triumf w poszczególnych konkurencjach powędrowało do członków "Fischer Race Family".
Lindsey Vonn zadowolona z treningów w Alpe Cimbra
Lindsey Vonn zadowolona z treningów w Alpe Cimbra
2018.01.30
Lindsey Vonn zakończyła niedawno treningi na stokach Alpe Cimbra w Trentino. Utytułowana Amerykanka testowała przy tym sprzęt przed zbliżaj±cymi się igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu. Razem z ni± nad swoj± form± pracowali Ted Ligety i Tommy Ford.
Mikaela Shiffrin przedłużyła kontrakt z mark± Atomic do 2020 roku
Mikaela Shiffrin przedłużyła kontrakt z mark± Atomic do 2020 roku
2018.01.25
Najlepsza obecnie alpejka, Mikaela Shiffrin, jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Pjongczangu przedłużyła współpracę z firm± Atomic o kolejne dwa lata - do sezonu 2019/2020 wł±cznie. Młoda Amerykanka jest w ¶wietnej formie i już w ten weekend może ustanowić wyj±tkowy rekord.
Alexis Pinturault fot. Head
Pinturault, Hirscher najszybsi w Val d’Isere, Flury w St. Moritz
2017.12.12
W miniony weekend odbyły się kolejne zawody Alpejskiego Pucharu ¦wiata w Val d’Isere i w St. Moritz. W rywalizacji panów najlepsi okazali się Alexis Pinturault w gigancie i Marcel Hirscher w slalomie, w¶ród pań najszybsza była Jasmine Flury w super gigancie, a niedzielne zawody kobiet odwołano.
Pierwsze zawody Alpejskiego Pucharu ¦wiata już w ten weekend
Pierwsze zawody Alpejskiego Pucharu ¦wiata już w ten weekend
2017.10.27
Jak co roku, inauguracja Alpejskiego Pucharu ¦wiata odbędzie się w austriackim Sölden. W sobotę 28 paĽdziernika na trasie slalomu giganta stan± panie, dzień póĽniej do rywalizacji o Kryształow± Kulę w sezonie 2017/2018 przyst±pi± panowie. Zmagania alpejczyków na lodowcu Rettenbach zawsze ciesz± się dużym zainteresowaniem, tym razem organizatorzy spodziewaj± się przybycia nawet 27 tysięcy kibiców.
Ekipa Atomica zwycięża w Mistrzostwach Polski Seniorów
Ekipa Atomica zwycięża w Mistrzostwach Polski Seniorów
2017.04.11
W Szpindlerowym Młynie w Czechach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy z teamu Atomica zdominowali konkurencję, zdobywaj±c 7 medali, w tym wszystkie możliwe do zdobycia kr±żki z najcenniejszego kruszcu. Udowodnili tym samym, że Atomic jest mistrzowsk± mark± nie tylko na arenie ¶wiatowej, ale również na polskim rynku!
Marcel Hirscher fot. GEPA/Atomic
Mistrzowski sezon Atomica
2017.03.22
W rozegranych w ubiegły weekend ostatnich zawodach Pucharu ¦wiata, team Redster pokazał prawdziw± klasę. Dzięki sukcesom swoich zawodników, Atomic został w tym sezonie najbardziej utytułowan± mark± pod względem zwycięstw w Pucharze ¦wiata!
Lara Gut fot. Head
Seria sukcesów i złote medale zawodników HEAD World Cup Rebels w St. Moritz!
2017.03.10
Trzy złote, trzy srebrne i trzy br±zowe medale oraz całkowita dominacja podium po męskim supergigancie w St Moritz - to dorobek podsumowuj±cy występ zawodników HEAD w Mistrzostwach ¦wiata w Narciarstwie Alpejskim 2017.
Atomic zwycięzc± Mistrzostw ¦wiata
Atomic zwycięzc± Mistrzostw ¦wiata
2017.02.22
Zakończyły się Mistrzostwa ¦wiata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Miniony weekend był szczególnie ekscytuj±cy dla czołowych zawodników ze stajni Atomica, Mikaeli Schiffrin i Marcela Hirschera.22-letnia Amerykanka Mikaela Schiffrin zdobyła w sobotę trzeci z rzędu tytuł Mistrzyni ¦wiata w slalomie. Wcze¶niej udało jej się uzyskać srebrny medal w gigancie. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska w historii udowodniła, że w pełni zasługuje na miano królowej narciarstwa!
W piłce nożnej nie ma takiej adrenaliny
W piłce nożnej nie ma takiej adrenaliny
2017.01.27
O Ľródłach swojej pasji i o różnych stronach kariery w ¶wiecie profesjonalnego sportu opowiada Szczepan Karpiel-Bułecka, wielokrotny mistrz Polski we freeskiingu.
Veronika Velez-Zuzulov
Veronika Velez-Zuzulova wygrywa slalom w Zagrzebiu
2017.01.04
Na trasie wtorkowego slalomu w stolicy Chorwacji najszybsza była Veronika Velez-Zuzulova, która przerwała niesamowit± serię zwycięstw Mikaeli Shiffrin. Tym samym niespodziewanie wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki ze Słowacji i Czech. Polki w Zagrzebiu nie startowały.
jetil Jansrud fot. Head
Jansrud, Franz i Hirscher najlepsi we Włoszech
2016.12.20
Miniony weekend był niezwykle bogaty w starty zawodników, rywalizuj±cych w Alpejskim Pucharze ¦wiata. W pi±tkowym supergigancie w Val Gardenie bezkonkurencyjny okazał się Kjetil Jansrud, dzień póĽniej trasę zjazdu najszybciej pokonał Max Franz, a we wczorajszych zmaganiach w Alta Badia zwyciężył Marcel Hirscher. Dzi¶ wieczorem alpejczycy wezm± jeszcze udział w slalomie gigancie równoległym.
Lara Gut fot. Head
Ilka Stuhec i Lara Gut najlepsze w Val d’Isere
2016.12.20
Podczas gdy panowie rywalizowali na włoskich stokach, panie miały okazję sprawdzić się we francuskim Val d’Isere. W pi±tek i sobotę bezkonkurencyjna była Słowenka Ilka Stuhec, natomiast dzień póĽniej zwyciężyła Lara Gut. Szwajcarka udowodniła ¶wietn± dyspozycję mimo dwóch nieudanych startów.
Henrik Kristoffersen
Pinturault i Kristoffersen najszybsi w Val d’Isere
2016.12.12
W miniony weekend w Val d’Isere alpejczycy zmierzyli się w konkurencjach technicznych. Sobotniego giganta przed własn± publiczno¶ci± wygrał Alexis Pinturault, a dzień póĽniej w slalomie bezkonkurencyjny okazał się Henrik Kristoffersen. Polacy nie startowali.
Mikaela Shiffrin fot. GEPA/Atomic
Tessa Worley i Mikaela Shiffrin wygrywaj± w Sestriere
2016.12.12
Zawodniczki startuj±ce w Alpejskim Pucharze ¦wiata w ubiegły weekend rywalizowały we francuskim Sestriere. W sobotnim gigancie bezkonkurencyjna okazała się zwyciężczyni z Killington, Francuzka Tessa Worley, a dzień póĽniej na trasie slalomu najszybsza była Amerykanka Mikaela Shiffrin. Maryna G±sienica-Daniel ukończyła pierwszy dzień zmagań na 51. pozycji.
Mikaela Shiffrin fot. GEPA/Atomic
Atomic Team w ¶wietnej formie od pocz±tku sezonu
2016.12.06
Rywalizacja w Alpejskim Pucharze ¦wiata w Lake Louise i Val d’Isere nie pozostawia w±tpliwo¶ci - zawodnicy Atomic Redster Team już na pocz±tku sezonu znajduj± się w bardzo dobrej dyspozycji, osi±gaj±c rewelacyjne wyniki we wszystkich dyscyplinach. Sofia Goggia, Tina Weirather, Peter Fill i Marcel Hirscher - wszyscy oni w ubiegły weekend zajmowali miejsca na podium. Udany występ zaliczyła również Mikaela Shiffrin, dzięki czemu utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Mathieu Faivre fot. Head
Mathieu Faivre najszybszy w gigancie
2016.12.04
Tradycyjnie, grudniowe konkurencje techniczne w Alpejskim Pucharze ¦wiata rozgrywane s± na trasie "La Face" w Val d’Isere. W tym roku, ze względu na brak ¶niegu w Beaver Creek, we francuskim kurorcie, na trasie "O.K." odbywaj± się również konkurencje szybko¶ciowe - zjazd i super gigant.
Mikaela Shiffrin znów gór±
Mikaela Shiffrin znów gór±
2016.11.28
W niedzielę, 27 listopada w Killington triumfowała Mikaela Shiffrin. Pomimo - jak stwierdziła - złego, porannego samopoczucia, Amerykanka odniosła 21. zwycięstwo w Pucharze ¦wiata wyprzedzaj±c konkurencję o 0.73 sekundy
poprzednie1 - 18 z 732następne
poprzedni styczeń 2020 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatno¶ci | polityka cookies
Copyright © 1997-2020