skionline.pl sport wiadomo¶ci
Wiadomo¶ci - skoki narciarskie
Kwalifikacje i konkursy Turnieju Czterech Skoczni od soboty na żywo w Eurosporcie 1
Kwalifikacje i konkursy Turnieju Czterech Skoczni od soboty na żywo w Eurosporcie 1
2018.12.28
Sobotnie kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie rozpoczn± 67. Turniej Czterech Skoczni. W ci±gu 9 dni skoczków czeka aż osiem startów w najbardziej prestiżowym cyklu w Pucharze ¦wiata. Wszystkie skoki w kwalifikacjach i konkursach pokaże na żywo wył±cznie Eurosport 1 i Eurosport Player!
Puchar ¦wiata Wisła 2018: Klimov najlepszy indywidualnie
2018.11.19
Pierwszy w sezonie zimowym 2018/2019 weekend Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich przeszedł już do historii. Zwycięzc± konkursu indywidualnego został Rosjanin Evgeniy Klimov, który był zdecydowanie najlepszy i o prawie seidem punktów pokonał reprezentanta Niemiec Stephana Leyhe. Podium uzupełnił Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który ukończył zawody na czwartym miejscu, trac±c do podium zaledwie 0,3 punktu.
Puchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywaj± konkurs drużynowy!
Puchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywaj± konkurs drużynowy!
2018.11.17
Pierwszy w sezonie 2018/2019 konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich należał do Polaków. Biało-czerwoni zaprezentowali się wy¶mienicie w sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince i odnie¶li pewne zwycięstwo przed własn± publiczno¶ci±. Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o 11,1 punktu pokonali reprezentację Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Milka nowym sponsorem Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich "Sercem z naszymi"!
Milka nowym sponsorem Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich "Sercem z naszymi"!
2018.11.17
Wisła, 17.11.2018 r. - Milka, kultowa marka czekolady, od 25 lat zaangażowana we wspieranie sportów zimowych na ¶wiecie, rozpoczyna strategiczn± współpracę z Polskim Zwi±zkiem Narciarskim - jako oficjalny sponsor Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich Kadry A. Pod hasłem "Sercem z naszymi" rusza szereg aktywno¶ci marki, które pozwol± polskim kibicom być jeszcze bliżej sportowców i dzielić z nimi emocje towarzysz±ce zawodom.
Klimov zwycięzc± kwalifikacji! Sze¶ciu Polaków w konkursie
Klimov zwycięzc± kwalifikacji! Sze¶ciu Polaków w konkursie
2018.11.17
W pi±tek najlepsi skoczkowie narciarscy na ¶wiecie zainaugurowali sezon zimowy. Na starcie kwalifikacji stanęło 70 zawodników z 15 krajów. W eliminacjach zwycięstwo odniósł Rosjanin Evgeniy Klimov, który o 1,4 punktu pokonał reprezentanta Polski Dawida Kubackiego. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Niemiec Stephan Leyhe.
Znamy program zawodów Pucharu ¦wiata w Wi¶le!
Znamy program zawodów Pucharu ¦wiata w Wi¶le!
2018.10.02
Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa miesi±ce najlepsi skoczkowie narciarscy na ¶wiecie przyjad± do Wisły, aby po raz drugi w historii na skoczni im. Adama Małysza zainaugurować sezon startów w Pucharze ¦wiata. Poznali¶my program zawodów listopadowej inauguracji.
FIS Grand Prix 2018: Nokaut Polaków w Wi¶le!
FIS Grand Prix 2018: Nokaut Polaków w Wi¶le!
2018.07.23
W sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince rozegrany został jedyny tego lata konkurs drużynowy FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Tego dnia na wi¶lańskim obiekcie królowali podopieczni Stefana Horngachera, którzy nie mieli sobie równych i odnie¶li pewny triumf w zawodach. Polacy skakali daleko i w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła o ponad 70 punktów zwyciężyli w konkursie drużynowym. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec, natomiast trzecie miejsce zajęli Norwegowie.
Kamil Stoch fot. Alicja Kosman
Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wi¶le
2017.01.16
Rewelacyjnie dla polskich kibiców zakończył się pucharowy weekend na skoczni im Adama Małysza w Wi¶le-Malince. Podobnie jak pierwszego dnia, także w niedzielę zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Drugie miejsce zaj±ł dzi¶ Norweg Daniel Andre-Tande, a na najniższym stopniu podium stan±ł Słoweniec Domen Prevc.
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni
2017.01.09
To był wyj±tkowo udany Turniej Czterech Skoczni dla naszych reprezentantów - Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w ł±cznej klasyfikacji, drugie miejsce zaj±ł Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. W pierwszej dwudziestce znaleĽli się również Dawid Kubacki i Stefan Hula. Polacy umacniaj± się na prowadzeniu w Pucharze Narodów i zajmuj± aż trzy lokaty w pierwszej dziesi±tce Pucharu ¦wiata.
fot. Alicja Kosman / PZN
Piotr Żyła mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
2016.12.28
Reprezentuj±cy barwy klubu WSS Wisła Piotr Żyła po raz drugi w swojej karierze wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów, wygrywaj±c w ¶wi±tecznym konkursie rozgrywanym na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po srebrny medal sięgn±ł Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), natomiast br±z zdobył Maciej Kot. Skoczek z klubu AZS Zakopane w drugiej serii poszybował na rekordow± odległo¶ć 139 metrów - to najdłuższy skok na tym obiekcie po zakończonej w grudniu przebudowie.
Stefan Horngacher: "Napisali¶my historię"
2016.12.04
Trener Stefan Horngacher nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego pocz±tku sezonu zimowego. Prowadzona przez niego reprezentacja już w pierwszym konkursie drużynowym Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich zwyciężyła, w dodatku z ogromn± przewag± nad rywalami z Niemiec i Austrii.
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
2016.12.04
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata w niemieckim Klingenthal. Podopieczni Stefana Horngachera nie mieli sobie równych i po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Przewaga Polaków nad drug± drużyn± dnia - reprezentacj± Niemiec wyniosła ponad 40 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Kamil Stoch fot. Fischer
Rozpoczynamy sezon 2016/2017 w skokach narciarskich!
2016.11.25
Jak to zwykle bywa pod koniec listopada, nadszedł czas na zainaugurowanie cyklu zawodów w ramach Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich. Niezwykle udane występy naszych reprezentantów w konkursach Letniego Grand Prix z pewno¶ci± rozbudziły apetyty polskich kibiców. Już dzi¶ pierwszy konkurs podopiecznych Stefana Horngachera, debiutuj±cego w roli trenera Biało-Czerwonych.
Adam Małysz o składzie na Kuusamo: "My¶lę, że to jest dobra idea"
Adam Małysz o składzie na Kuusamo: "My¶lę, że to jest dobra idea"
2016.10.20
Reprezentacja Polski to pierwsza ekipa, która zaprezentowała skład na inaugurację Pucharu ¦wiata w Kuusamo. Adam Małysz, dyrektor koordynator Kadry Narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej PZN uważa, że jest to słuszna decyzja. - My¶lę, że to dobra idea. Zawsze czekało się do samego końca, była wielka nerwówka, póĽniej często nie wychodziło, żeby zgrać wszystkie kadry, by mogły się sprawdzić w jednym miejscu. Najlepszym rozwi±zaniem jest więc to, by takie rzeczy wcze¶niej ustalić - wyja¶nia.
13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wi¶le
13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wi¶le2016.09.23
Trzynastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które odbęd± się w ostatni weekend wrze¶nia (24-25.09.2016) na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince. Po pi±tkowym porannym treningu szkoleniowiec Kadry Narodowej B Robert Mateja przedstawił nazwiska naszych skoczków, którzy powalcz± o jak najlepsze miejsca w przedostatnich tego lata zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego. W sobotę i niedzielę dla kibiców obowi±zuje wstęp bezpłatny!
Kadra skoczków będzie trenować na obiektach Turnieju Czterech Skoczni
Kadra skoczków będzie trenować na obiektach Turnieju Czterech Skoczni
2016.09.15
Trener Stefan Horngacher uchylił r±bka tajemnicy, je¶li chodzi o dalsze przygotowania do sezonu zimowego. Kadra Narodowa A w skokach narciarskich ma w planach kolejne zgrupowania na arenach Turnieju Czterech Skoczni. Po Bischofshofen przyjdzie teraz kolej na austriacki Innsbruck, a w paĽdzierniku także na niemiecki Oberstdorf i niewykluczone, że również Garmisch-Partenkirchen.
Jak nasi skoczkowie spędzili wakacje?
Jak nasi skoczkowie spędzili wakacje?
2016.09.07
Polska, Słowacja, Włochy i Chorwacja - to były kraje, w których nasi skoczkowie spędzili tegoroczne wakacje. Przerwa w treningu była krótka (tylko przez tydzień nie wykonywali żadnych ćwiczeń), więc nie mieli czasu na eksplorowanie dalekich krain. Sposoby na relaks były różne, ale głównie zwi±zane z wod±: wędkarstwo, zabawa w aquaparku i plażowanie.
FIS Grand Prix 2016: Lider Maciej Kot triumfuje w Wi¶le fot. A.Kosman
FIS Grand Prix 2016: Lider Maciej Kot triumfuje w Wi¶le
2016.07.25
W pięknym stylu Maciej Kot odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach FIS Grand Prix 2016. Polak po dwóch bardzo dobrych skokach triumfował w sobotnim konkursie na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince, wyprzedzaj±c drugiego Norwega Andresa Fannemela o 4,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stan±ł reprezentant Niemiec Andreas Wellinger
poprzednie1 - 18 z 726następne
poprzedni styczeń 2020 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatno¶ci | polityka cookies
Copyright © 1997-2020