Wiadomości
Skoczkinie trenowały na Skalitem
2020.05.06
Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na skoczniach kompleksu Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku trenowała dziś kadra kobiet w skokach narciarskich.
Kwalifikacje i konkursy Turnieju Czterech Skoczni od soboty na żywo w Eurosporcie 1
2018.12.28
Sobotnie kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie rozpoczną 67. Turniej Czterech Skoczni. W ciągu 9 dni skoczków czeka aż osiem startów w najbardziej prestiżowym cyklu w Pucharze Świata. Wszystkie skoki w kwalifikacjach i konkursach pokaże na żywo wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player!
Puchar Świata Wisła 2018: Klimov najlepszy indywidualnie
2018.11.19
Pierwszy w sezonie zimowym 2018/2019 weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich przeszedł już do historii. Zwycięzcą konkursu indywidualnego został Rosjanin Evgeniy Klimov, który był zdecydowanie najlepszy i o prawie seidem punktów pokonał reprezentanta Niemiec Stephana Leyhe. Podium uzupełnił Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który ukończył zawody na czwartym miejscu, tracąc do podium zaledwie 0,3 punktu.
Puchar Świata Wisła 2018: Polacy wygrywają konkurs drużynowy!
2018.11.17
Pierwszy w sezonie 2018/2019 konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich należał do Polaków. Biało-czerwoni zaprezentowali się wyśmienicie w sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince i odnieśli pewne zwycięstwo przed własną publicznością. Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o 11,1 punktu pokonali reprezentację Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Milka nowym sponsorem Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich "Sercem z naszymi"!
2018.11.17
Wisła, 17.11.2018 r. - Milka, kultowa marka czekolady, od 25 lat zaangażowana we wspieranie sportów zimowych na świecie, rozpoczyna strategiczną współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim - jako oficjalny sponsor Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich Kadry A. Pod hasłem "Sercem z naszymi" rusza szereg aktywności marki, które pozwolą polskim kibicom być jeszcze bliżej sportowców i dzielić z nimi emocje towarzyszące zawodom.
Klimov zwycięzcą kwalifikacji! Sześciu Polaków w konkursie
2018.11.17
W piątek najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie zainaugurowali sezon zimowy. Na starcie kwalifikacji stanęło 70 zawodników z 15 krajów. W eliminacjach zwycięstwo odniósł Rosjanin Evgeniy Klimov, który o 1,4 punktu pokonał reprezentanta Polski Dawida Kubackiego. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Niemiec Stephan Leyhe.
Znamy program zawodów Pucharu Świata w Wiśle!
2018.10.02
Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa miesiące najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Wisły, aby po raz drugi w historii na skoczni im. Adama Małysza zainaugurować sezon startów w Pucharze Świata. Poznaliśmy program zawodów listopadowej inauguracji.
FIS Grand Prix 2018: Nokaut Polaków w Wiśle!
2018.07.23
W sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został jedyny tego lata konkurs drużynowy FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Tego dnia na wiślańskim obiekcie królowali podopieczni Stefana Horngachera, którzy nie mieli sobie równych i odnieśli pewny triumf w zawodach. Polacy skakali daleko i w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła o ponad 70 punktów zwyciężyli w konkursie drużynowym. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec, natomiast trzecie miejsce zajęli Norwegowie.
13 Kryształowych Kul dla zawodników "Fischer Race Family" w sezonie 17/18
2018.03.28
Podobnie jak w ubiegłych latach, sezon zimowy 2017/2018 w narciarstwie klasycznym został całkowicie zdominowany przez zawodników, startujących ze sprzętem marki Fischer. Statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości - w biegach narciarskich, skokach, kombinacji norweskiej i biathlonie aż 5 z 7 Kryształowych Kul przyznawanych za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i 8 z 14 Małych Kryształowych Kul za triumf w poszczególnych konkurencjach powędrowało do członków "Fischer Race Family".
Lindsey Vonn zadowolona z treningów w Alpe Cimbra
2018.01.30
Lindsey Vonn zakończyła niedawno treningi na stokach Alpe Cimbra w Trentino. Utytułowana Amerykanka testowała przy tym sprzęt przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu. Razem z nią nad swoją formą pracowali Ted Ligety i Tommy Ford.
Mikaela Shiffrin przedłużyła kontrakt z marką Atomic do 2020 roku
2018.01.25
Najlepsza obecnie alpejka, Mikaela Shiffrin, jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Pjongczangu przedłużyła współpracę z firmą Atomic o kolejne dwa lata - do sezonu 2019/2020 włącznie. Młoda Amerykanka jest w świetnej formie i już w ten weekend może ustanowić wyjątkowy rekord.
Alexis Pinturault fot. Head
Pinturault, Hirscher najszybsi w Val d’Isere, Flury w St. Moritz
2017.12.12
W miniony weekend odbyły się kolejne zawody Alpejskiego Pucharu Świata w Val d’Isere i w St. Moritz. W rywalizacji panów najlepsi okazali się Alexis Pinturault w gigancie i Marcel Hirscher w slalomie, wśród pań najszybsza była Jasmine Flury w super gigancie, a niedzielne zawody kobiet odwołano.
Pierwsze zawody Alpejskiego Pucharu Świata już w ten weekend
2017.10.27
Jak co roku, inauguracja Alpejskiego Pucharu Świata odbędzie się w austriackim Sölden. W sobotę 28 października na trasie slalomu giganta staną panie, dzień później do rywalizacji o Kryształową Kulę w sezonie 2017/2018 przystąpią panowie. Zmagania alpejczyków na lodowcu Rettenbach zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, tym razem organizatorzy spodziewają się przybycia nawet 27 tysięcy kibiców.
Ekipa Atomica zwycięża w Mistrzostwach Polski Seniorów
2017.04.11
W Szpindlerowym Młynie w Czechach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy z teamu Atomica zdominowali konkurencję, zdobywając 7 medali, w tym wszystkie możliwe do zdobycia krążki z najcenniejszego kruszcu. Udowodnili tym samym, że Atomic jest mistrzowską marką nie tylko na arenie światowej, ale również na polskim rynku!
Marcel Hirscher fot. GEPA/Atomic
Mistrzowski sezon Atomica
2017.03.22
W rozegranych w ubiegły weekend ostatnich zawodach Pucharu Świata, team Redster pokazał prawdziwą klasę. Dzięki sukcesom swoich zawodników, Atomic został w tym sezonie najbardziej utytułowaną marką pod względem zwycięstw w Pucharze Świata!
Lara Gut fot. Head
Seria sukcesów i złote medale zawodników HEAD World Cup Rebels w St. Moritz!
2017.03.10
Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale oraz całkowita dominacja podium po męskim supergigancie w St Moritz - to dorobek podsumowujący występ zawodników HEAD w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim 2017.
Atomic zwycięzcą Mistrzostw Świata
2017.02.22
Zakończyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Miniony weekend był szczególnie ekscytujący dla czołowych zawodników ze stajni Atomica, Mikaeli Schiffrin i Marcela Hirschera.
22-letnia Amerykanka Mikaela Schiffrin zdobyła w sobotę trzeci z rzędu tytuł Mistrzyni Świata w slalomie. Wcześniej udało jej się uzyskać srebrny medal w gigancie. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska w historii udowodniła, że w pełni zasługuje na miano królowej narciarstwa!
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei
2017.02.19
Szczepan Karpiel-Bułecka Mistrzem Polski we Freeskiingu, Michał Alster najlepszy wśród snowboardzistów, Szymon Godziek bezkonkurencyjny w rywalizacji rowerzystów.
poprzednie1 - 18 z 2410następne