skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Cool "Iceman", czyli Mario Matt w lodowej grocie

2007.06.28
Po każdym z o¶miu rozegranych w 2007 roku slalomów Mario Matt l±dował na podium. Ukoronowaniem fantastycznego sezonu był złoty medal w slalomie wywalczony na mistrzostwach ¶wiata w Åre. Nie jest tajemnic±, że pokonywanie bramek z takim spokojem i płynno¶ci± wymaga wręcz stalowych nerwów. Chc±c pokazać prawdziw± naturę Mario - "człowieka z lodu", Fischer postanowił poprosić o pomoc znanego monachijskiego fotografika - Yorcka Dertingera.
Za scenerię sesji zdjęciowej posłużyła wielka lodowa grota w masywie Dachsteinu (rejon Górnej Austrii). "Raczej trudno kreować taki wizerunek, ale muszę powiedzieć, że potrafię trzymać nerwy na wodzach i zachować spokój podczas zawodów", mówi dwukrotny mistrz ¶wiata analizuj±c swój "zimny" charakter. Podczas sesji w "kaplicy lodowej" dwa zdjęcia wyszły szczególnie fajnie. Pierwsze z nich ukazuje austriackiego zawodnika w stylowych ciuchach z nowym modelem narty Fischer RC4 Worldcup SC wyposażonej w system Flowflex. Na drugim widzimy Mario z nag± klatk± piersiow± i tatuażem ilustruj±cym logo Fischera.

Uwaga! Cel gigant - tak samo dobre czasy na zawodach jak podczas treningów
Matt jest obecnie w połowie przygotowań do nadchodz±cego sezonu Pucharu ¦wiata. "Jeżeli chodzi o slalom to wracam do formy, w jakiej byłem przed kontuzj±. Chciałbym jeĽdzić równie konsekwentnie, co w zeszłym sezonie. Byłoby super, gdybym poprawił wyniki w gigancie i super kombinacji. Z pewno¶ci± mam duży potencjał w gigancie - tu jeszcze niestety moje wyniki z treningów nie przekładaj± się na zawody", mówi Matt optymistycznie wygl±daj±c nadchodz±cego sezonu. "Pierwsze testy sprzętu odbyły się już wiosn±. Byłem bardzo zadowolony z rezultatów; nie zauważyłem drastycznych różnic. W tej chwili Fischer pracuje nad nowo¶ciami, które mam wypróbować za trzy tygodnie w Nowej Zelandii."

Mistrzostwa ¦wiata w Åre - to było niepowtarzalne i niezapomniane do¶wiadczenie
W zeszłym sezonie Matt przegrał Mał± Kryształow± Kulę w slalomie dosłownie o "długo¶ć nart". "Oczywi¶cie, byłoby to fantastyczne ukoronowanie sezonu, ale i tak jestem zadowolony z uzyskanych wyników. Od stycznia wła¶ciwie wszystko szło zgodnie z założonym planem. Mistrzostwa ¦wiata w Åre były dla mnie fantastycznym do¶wiadczeniem. Wydaje mi się, że od czasu pierwszego złota na mistrzostwach ¶wiata w 2001 wszystko potoczyło się już tak szybko. Dostałem się do czołówki Pucharu ¦wiata i zdobyłem kolejne medale na mistrzostwach. W zwi±zku z odniesion± kontuzj± musiałem przej¶ć bardzo trudny okres w karierze. Na kolejny tytuł mistrza ¶wiata pracowałem niesamowicie ciężko."

Konie - moja druga pasja
Hodowla koni arabskich to wielka pasja Tyrolczyka. Wraz z nadej¶ciem końca sezonu narciarskiego, Mario jak najwięcej czasu spędza dogl±daj±c swoich ulubieńców. "Najwięcej czasu na konie mam w kwietniu. Teraz muszę wzi±ć się już za poważny trening, ale planuję go tak, aby mieć na konie choć chwilę." Hodowla Matta rozrasta się z roku na rok: "Mieli¶my bardzo dobry rok. I fantastyczne Ľrebięta!"

¬ródło: fischer-ski.com
Opracowanie: skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


poprzedni marzec 2020 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatno¶ci | polityka cookies
Copyright © 1997-2020