skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni

2017.01.09
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Kliknij, aby powiększyć.
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
To był wyjątkowo udany Turniej Czterech Skoczni dla naszych reprezentantów - Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w łącznej klasyfikacji, drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. W pierwszej dwudziestce znaleźli się również Dawid Kubacki i Stefan Hula. Polacy umacniają się na prowadzeniu w Pucharze Narodów i zajmują aż trzy lokaty w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata.
Prestiżowy Turniej rozgrywany jest co roku na przełomie grudnia i stycznia na dwóch skoczniach w Niemczech - w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz dwóch w Austrii - w Innsbrucku i Bischofshofen. Zawodnicy w pierwszej serii skoków dobierani są w pary na podstawie wyników serii kwalifikacyjnej, do drugiej części konkursu przechodzi zwycięzca z każdej dwójki oraz pięciu najlepszych skoczków spośród 25 przegranych. Jak dotąd jedynym polskim triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni był Adam Małysz.

Oberstdorf - pięciu Polaków w pierwszej dwudziestce


W pierwszym konkursie w Oberstdorfie najlepszy okazał się Stefan Kraft z Austrii. Za nim, ze stratą niecałych trzech punktów, znalazł się Kamil Stoch, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny Austriak - Michael Hayboeck. Polacy spisali się rewelacyjnie - Piotr żyła był 7, Maciej Kot 12, Dawid Kubacki 16 i Stefan Hula 18. Główny rywal Stocha w Turnieju - Norweg Daniel Andre Tande - uplasował się tego dnia na czwartej pozycji.

Garmisch-Partenkirchen - Stoch liderem TCS


Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen przyniósł zwycięstwo Danielowi Andre Tande. Drugie miejsce Kamila Stocha przy trzeciej lokacie Stefana Krafta zapewniło Polakowi prowadzenie w klasyfikacji Turnieju. Pozostali reprezentanci Polski pokazali równą, bardzo dobrą formę - Piotr Żyła był 6, Maciej Kot 7, Stefan Hula 16, a Dawid Kubacki 20.

Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer

Innsbruck - świetny skok Stocha w trudnych warunkach


Trzeci etap Turnieju Czterech Skoczni miał miejsce w Innsbrucku. W serii próbnej Kamil Stoch uzyskał najlepszy wynik, jednak w trudnych warunkach nie ustał swojego skoku i do dalszej rywalizacji przystąpił z obolałym obojczykiem. Loteryjny jednoseryjny konkurs wygrał Daniel Andre Tande przed kolegą z reprezentacji - Robertem Johanssonem i Rosjaninem Jewgienijem Klimowem. Tuż za podium wylądował Kamil Stoch, Maciej Kot był 6, Piotr Żyła 7, Dawid Kubacki 17, a Jan Ziobro 23.

Bischofshofen - triumf Kamila w TCS


W ostatnim konkursie w Bischofshofen Kamil Stoch zajmował drugą lokatę na półmetku rywalizacji. Mimo silnego wiatru w plecy osiągnął 134,5m i miał 2,8 punktu przewagi nad Danielem Andre Tande. W drugiej serii Polak oddał bardzo dobry skok, który przy zepsutej próbie Norwega zapewnił mu zwycięstwo w Turnieju. Na skoczni imienia Paula Ausserleitnera za Stochem uplasowali się Michael Hayboeck i Piotr Żyła. Maciej Kot był 5, Dawid Kubacki 18, Jan Ziobro 22, a Stefan Hula 24.

Rewelacyjna forma Polaków w całym Turnieju


Zwycięzcą 65 Turnieju Czterech Skoczni został Kamil Stoch. Polak jest piątym w historii skoczkiem, który triumfował we wszystkich czterech ważnych imprezach sportowych - w Pucharze Świata, w Mistrzostwach Świata, w Igrzyskach Olimpijskich i w Turnieju Czterech Skoczni. Po raz pierwszy na podium TCS stanęło dwóch polskich reprezentantów - równo skaczący Piotr Żyła (miejsca 7,6,7 i 3) niespodziewanie znalazł się w klasyfikacji Turnieju tuż za Kamilem Stochem. Trzecie miejsce przypadło w udziale jednemu z głównych faworytów - Norwegowi Danielowi Andre Tande. Maciej Kot był ostatecznie 4, Dawid Kubacki 15, a Stefan Hula 20. Podsumowując, reprezentanci Polski, trenujący pod okiem Stefana Horngachera, spisali się rewelacyjnie, co pozwala liczyć na wspaniałą rywalizację Biało-Czerwonych w zbliżających się konkursach w Wiśle i Zakopanem (14-22 stycznia).

bk/skionline.pl

Wyniki Bischofshofen
Wyniki
Poz.ZawodnikKraj Wynik
1. Kamil StochPolska289.2
2. Michael HayboeckAustria283.3
3. Piotr ŻyłaPolska275.8
4. Domen PrevcSłowenia275.2
5. Maciej KotPolska268.8
6. Richard FreitagNiemcy267.4
18. Dawid KubackiPolska246.0
22. Jan ZiobroPolska239.9
24. Stefan HulaPolska236.6
Zobacz pełne wyniki

skionline.pl
Tagi: #skoki narciarskie #turniej czterech skoczni #kamil stoch #piotr żyła #maciej kot

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


poprzedni kwiecień 2024 następny
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomości: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl