skionline.plsport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Ekipa Atomica zwycięża w Mistrzostwach Polski Seniorów

2017.04.11
Kliknij, aby powiększyć.
W Szpindlerowym Młynie w Czechach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy z teamu Atomica zdominowali konkurencję, zdobywaj±c 7 medali, w tym wszystkie możliwe do zdobycia kr±żki z najcenniejszego kruszcu. Udowodnili tym samym, że Atomic jest mistrzowsk± mark± nie tylko na arenie ¶wiatowej, ale również na polskim rynku!
Zmagania Mistrzostw Polski rozpoczęły się w sobotę od slalomu. W¶ród pań zwyciężyła Maryna G±sienica-Daniel, która miniony sezon zaliczyć może do udanych. Coraz czę¶ciej udawało jej się zbliżyć do czołowej trzydziestki Pucharu ¦wiata, a w Crans-Montana zdobyła swoje pierwsze punkty, zajmuj±c 26. lokatę. Na Mistrzostwach ¦wiata w St. Moritz udało jej się wedrzeć do czołówki w super kombinacji, w której wskoczyła na 23. miejsce. Do tego, na koniec sezonu, doł±czyła dwa lokalne tytuły - Mistrzyni Polski w slalomie i w slalomie gigancie.

Na trzecim stopniu podium w slalomie uplasowała się jeżdż±ca na Atomicach Maria Łuczak. W¶ród panów natomiast zwyciężył Maciej Bydliński, który sięgn±ł po tytuł po kilku latach przerwy. Trzeci spo¶ród Polaków na mecie zameldował się Piotr Habdas. Z kolei w niedzielnym slalomie gigancie panowie z Ekipy Atomica stoczyli zacięty bój o najwyższe trofeum. Zwycięzc± okazał się Piotr, który wyprzedził starszego kolegę o… 0,02 sekundy!

Ogromne gratulacje należ± się również Darii Krajewskiej. Zawodniczka jeżdż±ca na Salomonach zajęła drugie miejsce w slalomie gigancie, plasuj±c się za koleżank± z kadry, Maryn± G±sienic±-Daniel.

Marka Atomic może uznać sezon zimowy 2016/2017 za bardzo udany. Dzięki licznym sukcesom swoich zawodników udowodniła, że jest mistrzowska na poziomie ¶wiatowym i lokalnym. Ogromy sukces podczas Mistrzostw ¦wiata w Sankt Moritz (12 z 30 możliwych do dobycia medali), został poniek±d przeniesiony na polskie "podwórko" (7 z 12 medali Mistrzostw Polski przypadło w udziale zawodnikom Ekipy Atomica). Jakby tego było mało, tegorocznym triumfom towarzyszyła premiera najnowszych super nart Redster G9 i S9. Intensywny sezon pełen sukcesów można pomału uznać za zakończony. Nie przestawajcie jednak ¶ledzić nas na fb ATOMIC SKIING

¬ródło: Atomic

Tagi: #atomic #narty #buty narciarskie #weareskiing #maciej bydliński