skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Goergl wygrała zjazd w Bad Kleinkirchheim

2012.01.07
Elisabeth Goergl fot. J.Ciszak/skionline.pl
Elisabeth Goergl wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata, który w sobotę odbył się w austriackiej miejscowości Bad Kleinkirchheim. 30-letnia Austriaczka odniosła czwarte zwycięstwo w karierze, a pierwsze w tej konkurencji.
Dotychczas w pucharowych zawodach narciarka pochodząca z niewielkiego Kapfenbergu triumfowała dwukrotnie w slalomie gigancie - w Mariborze w styczniu 2008 roku i w Bormio dwa miesiące później, a także w supergigancie w Lake Louise w grudniu 2009 r.

W lutym ubiegłego roku dość nieoczekiwanie zawojowała trasy w Garmisch-Partenkirchen, gdzie w alpejskich w mistrzostwach świata była najlepsza w zjeździe i supergigancie. W imprezie tej rangi zdobyła dwa lata wcześniej brązowy medal w kombinacji.

Ma w dorobku także dwa brązowe krążki olimpijskie wywalczone na ostatnich igrzyskach w Vancouver (2010 r.) w zjeździe i slalomie gigancie.

Elisabeth Goergl na trasie w Bad Kleinkirchheim

W sobotę Goergl wyprzedziła o 0,16 s Amerykankę Julię Mancuso oraz o 0,50 s Szwajcarkę Fabienne Suter. Czwarta, ze stratą 0,55 s, była liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Lindsey Vonn. Prowadzi ona również w rywalizacji o małą Kryształową Kulę w zjeździe, dzięki zwycięstwom w dwóch pierwszych zawodach w tej konkurencji w Lake Louise.

Vonn na środkowym odcinku trasy cudem uratowała się przed upadkiem, gdy zbyt mocno się odchyliła do tyłu. Chwilę później z ogromnym trudem zdołała wykonać skręt, choć niewiele brakło, żeby ominęła jedną z bramek. Mimo to dotarła do mety i zdobyła 50 punktów, powiększając swój dorobek do 691 pkt.