skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Haber będzie gonił

2003.12.22
Wojciech Podgórny
Pierwsze zawody z cyklu Carvingowego Pucharu Polski, które w sobotę odbyły się na stoku Długiej Polany w Nowym Targu wygrali krakowianin Wojciech Podgórny i Marta Berezik z Zakopanego. Oboje reprezentują Fisher Demo Team Poland Zakopane - pisze Dziennik Polski
Sport 22-12-2003

Wystartował Carvingowy Puchar Polski

Pierwsze zawody z cyklu Carvingowego Pucharu Polski, które w sobotę odbyły się na stoku Długiej Polany w Nowym Targu wygrali krakowianin Wojciech Podgórny i Marta Berezik z Zakopanego. Oboje reprezentują Fisher Demo Team Poland Zakopane.

Nieoczekiwanie bardzo słabo wypadł Artur Haber, który w ubiegłym sezonie zwyciężył w tym cyklu z olbrzymią przewagą. Warto jednak wspomnieć, że właśnie Podgórny był tym, któremu jako jedynemu udało się wówczas pokonać zakopiańczyka. Wczoraj dokonali tego także Grzegorz Dendys, rewelacyjny w półfinale Szymon Tasz i Bartłomiej Ptak. Haber, który w eliminacjach uzyskał 15. czas i dopiero w finale przesunął się na 5. pozycję, narzekał na warunki śniegowe i rozmiękłą 350-metrową trasę, na której ustawiono 13 bramek. Tym samym Haber będzie musiał gonić rywali w następnych startach, niemniej ciągle jest największym faworytem do końcowego sukcesu.