skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Henrik Kristoffersen wygrywa slalom w Schladming

2016.01.27
Kliknij, aby powiększyć.
26 stycznia odbyły się kolejne zawody z cyklu Alpejskiego Pucharu Świata. Tym razem zawodnicy stanęli na trasie slalomu w austriackim Schladming. Choć wyniki pierwszego przejazdu mogły być dla wielu kibiców zaskoczeniem, ostatecznie faworyci udowodnili swoją świetną formę. Po raz czwarty z rzędu najszybszy w tej konkurencji okazał się Henrik Kristoffersen.

Felix Neureuther na prowadzeniu po pierwszym przejeździe

Zawody rozpoczął Niemiec, Felix Neureuther. 31-letni alpejczyk bezbłędnie pokonał trasę i zdeklasował rywali. Drugi czas uzyskał Stefano Gross z Włoch (+0,53s), natomiast na trzecim miejscu, ze stratą aż 1,10s, uplasował się Henrik Kridtoffersen. Norweg, uznawany za jednego z faworytów, spisał się poniżej oczekiwań, podobnie jak reprezentant gospodarzy, Marcel Hirscher, który do aktualnego lidera tracił na półmetku aż 2,58s. Jak się później okazało, Hirscher miał problemy z goglami, co zdecydowanie ograniczyło mu widoczność. Swojego przejazdu nie ukończył Adam Chrapek.

Henrik Kristoffersen wygrywa kolejny slalom

W drugim etapie zawodów faworyci stanęli na wysokości zadania, zapewniając wszystkim niesamowite widowisko. Henrik Kristoffersen wygrał slalom po raz szósty w sezonie, a czwarty z rzędu (po Adelboden, Wengen i Kitzbuehel). Na drugie miejsce z dwudziestego drugiego awansował Marcel Hirscher (+0,61s), a na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Alexander Khoroshilov (+0,77s). Swojej próby nie ukończył prowadzący po pierwszym przejeździe Felix Neureuther.

W klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata Marcel Hirscher zastąpił na prowadzeniu kontuzjowanego Aksela Lunda Svindala, który musiał zakończyć już sezon. W klasyfikacji slalomu Kristoffersen umocnił się na pozycji lidera i ma teraz 180 punktów przewagi nad Hirscherem. Najbliższe zawody odbędą się w dniach 30-31 stycznia w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.