skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Janda potwierdza swoją dominację

2005.09.11
Jakub Janda fot. J.Ciszak/skionline.pl
Jakub Janda potwierdził swoją dominację tego lata, triumfując w ostatnim konkursie Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie (HS 131). Czech oddał dwa najdalsze skoki zawodów, szybując na odległość 128 i 130,5m. Na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Wolfgang Loitzl (124,5 i 127m) oraz Thomas Morgenstern (124 i 127,5m).
Pomiędzy tą dwójką Austriaków do ostatniego skoku toczyła się walka o zajęcie drugiej lokaty w tegorocznej edycji Letniej Grand Prix. Przed dzisiejszym konkursem Loitzl wyprzedzał Morgensterna o cztery punkty i ostatecznie to on zajął drugie miejsce, za Jakubem Jandą w klasyfikacji generalnej.

Najlepszy z polskich skoczków, Kamil Stoch, po skokach na 111 i 113,5m uplasował się dziś na 13. miejscu. Do finału awansował również Rafał Śliż, który po tragicznym skoku w serii próbnej, w pierwszej rundzie konkursowej osiągnął przyzwoite, 107,5m (15. lokata). W finale Śliż lądował na 105m, co dało mu ostatecznie 23. lokatę.

Do finału nie awansował Krystian Długpolski, który z wynikiem 97m został sklasyfikowany dopiero na 34. miejscu.

Zawody toczyły się przy intensywnych opadach deszczu oraz silnych podmuchach wiatru, co sprawiało iż wyniki poszczególnych skoczków w sporej mierze zależały od szczęścia.

Ostatecznie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem Letniej Grand Prix 2005 został Kamil Stoch (11.), na miejscu 27. uplasował się Krystian Długopolski, 42. Adam Małysz, a 51. jest Rafał Śliż.