skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Lake Louise - spektakularne zwycięstwo Maiera!

2008.12.01
Po 3-letniej przerwie Hermann Maier ponownie stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata! Doświadczony weteran alpejskich stoków wygrał, rozegrane na bardzo trudnej trasie super giganta, sobotnie zawody w kanadyjskim Lake Louise.
Kończący w najbliższą niedzielę 36 lat Maier po trasie "Olympic Run" przemknął niemal bezbłędnie, odnosząc swe 54. zwycięstwo w Pucharze Świata, a 24. w super gigancie. Ostatni raz Hermann triumfował w PŚ w styczniu 2006 roku (zjazd w Garmisch-Partenkirchen); w ciągu ostatnich dwóch sezonów, na podium stawał tylko 2-krotnie.

Sukces Austriaka jest tym cenniejszy, iż na przestrzeni kilku tygodni, cierpiąc na dolegliwości kręgosłupa, nie mógł właściwie trenować. W pełni sprawny, na narty powrócił dopiero 10 dni temu, by odbyć krótki trening podczas zgrupowania w Sun Peaks.

W końcu, po długim okresie wyczekiwania, Maier mógł cieszyć się zwycięstwem, pokonując tak groźnych rywali jak John Kucera, czy Didier Cuche.

4. miejsce w niedzielnym gigancie zajął Michael Walchhofer, 5. był Marco Sullivan, a 6. Szwajcar - Didier Defago. Norweg - Aksel Lund Svindal, zwycięzca zeszłorocznego super giganta w Lake Louise, uplasował się na 9. miejscu, potwierdzając, iż po zeszłorocznej kontuzji, wraca do formy. W najbliższy weekend Svindal powróci na trasę w Beaver Creek, gdzie w zeszłym roku doznał wypadku. Na sobotę i niedzielę zaplanowano tam super kombinację, zjazd, super gigant i gigant.