Levi - wielka niespodzianka!

2008.11.15
Lindey Vonn fot. Rossignol
Kliknij, aby powiększyć.
Początek zawodów w Levi przebiegał zgodnie z zakładanym scenariuszem. W pierwszym przejeździe doskonale pojechała jedna z faworytek - Nicole Hosp, która - chyba nieco krygując się przed pierwszym startem - deklarowała, iż nie jest w najlepszej slalomowej formie. Austriaczka prowadziła, do momentu, gdy na metę z czasem lepszym o 0.22 sek. wjechała Lindsey Vonn.
W drugim przejeździe Vonn była również niepokonana. Pomimo bardzo poważnego błędu na dolnym odcinku trasy, gdzie praktycznie stanęła w miejscu, odniosła pierwsze w swej karierze zwycięstwo w slalomie. Wolniejsza od Lindsey 0.40 sek. była Szwedka - Maria Pietilae - Holmer, która udowodniła, że doskonałe 6. miejsce wywalczone w gigancie Soelden nie było kwestią przypadku.

Na najniższym stopniu podium w Levi stanęła Maria Riesch. Jeżdżąca na Headach Niemka wywalczyła 3. miejsce dwoma, równymi, niezwykle płynnymi przejazdami.

Maria Riesch fot. Head
Duże nadzieje fińskich kibiców rozbudziła 7. po pierwszym przejeździe (ex aequo z Sarką Zahrobska) - Tanja Poutiainen. Niestety, drugi przejazd w wykonaniu Tanji był już nieco gorszy i ostatecznie Finka zajęła 6. lokatę.

Druga po porannej serii Hosp uplasowała się na 4. miejscu, a 5. była Słowaczka Veronika Zuzulowa.

Inna z faworytek - doskonale jeżdżąca w zeszłym sezonie Kathrin Zettel - w drugim przejeździe popełniła błąd, który kosztował ją utratę cennych pucharowych punktów. Austriaczka w dolnym odcinku trasy wzięła tyczkę między narty i wypadła poza trasę.

W inauguracyjnym slalomie wystartowały dwie Polki - Agnieszka Gąsienica Daniel i Katarzyna Karasińska. Żadna z nich nie zakwalifikowała się jednak do drugiego przejazdu. Nasza alpejki zajęły kolejno 50. i 57. miejsce.