skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Małysz ponownie wygrywa!

2005.10.16
Adam Małysz fot. J.Ciszak/skionline.pl
Adam Małyszpo raz kolejny zdobył złoty medal Mistrzostw Polski rozgrywanych na Średniej Krokwi w Zakopanem. Na dalszych miejscach, podobnie jak wczoraj, znaleźli się Marcin Bachleda i Robert Mateja...
Adam Małysz skokiem na odległość 89 metrów prowadził już po I serii zawodów. W finale ponownie uzyskał najdłuższą odległość (92,5 m) i obronił tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem na tym samym obiekcie.

Kolejne miejsca na podium wyglądały tak samo jak wczoraj na Wielkiej Krokwi. Drugie miejsce wywalczył Marcin Bachleda (84,5 i 90 m) a brązowy medal zdobył ponownie Robert Mateja (86,5 i 86 m).

Tuż za podium znaleźli się Wojciech Skupień (82,5 i 89,5 m) oraz zajmujący dopiero 10 pozycję po I serii, Kamil Stoch (81 i 91,5 m).

W Zakopanem od samego rana było chłodno i pruszył śnieg z deszczem ale co najważniejsze było bezwietrznie, zatem warunki atmosferyczne nie miały wpływu na przebieg zawodów.

Równocześnie z seniorami o medale Mistrzostw Polski walczyli również juniorzy. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kowal osiągając odległości 83 i 80 metrów. Pokonał zdecydowanie Sebastiana Toczka (74 i 75,5 m) oraz zaledwie 14-letniego Macieja Kota (74,5 i 74 m). Wczorajszy triumfator z Wielkiej Krokwi, Łukasz Rutkowski, znalazł się dzisiaj tuż za podium, na 4 miejscu (73 i 72,5 m).

Źródło: skijumping.pl

1. Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka) - 258,0 (89,0 i 92,5 m)
2. Marcin Bachleda (AZS AWF Katowice) - 240,5 (84,5 i 90,0)