Mikaela Shiffrin i Eva-Maria Brem wygrywają Puchar Świata w Jasnej

2016.03.07
Mikaela Shiffrin fot. Atomic/GEPA
Kliknij, aby powiększyć.
Amerykanka Lindsey Vonn wskutek odniesionej w Andorze kontuzji musiała wycofać się z dalszej rywalizacji w Alpejskim Pucharze Świata. Pod nieobecność dotychczasowej liderki klasyfikacji generalnej, zwycięstwo w Jasnej zapewniły sobie Mikaela Shiffrin i Eva-Maria Brem.

Mikaela Shiffrin na prowadzeniu w slalomie

Z powodu bardzo silnego wiatru, którego prędkość dochodziła momentami do 80km/h, sobotni gigant został przeniesiony na poniedziałek 7 marca. W niedzielnym slalomie na półmetku rywalizacji liderką była Mikaela Shiffrin. 21-letnia zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych, która niedawno wróciła do startów w konkursach Alpejskiego Pucharu Świata po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją kolana, pojechała rewelacyjnie, wypracowując sobie 1,67s przewagi nad Słowaczką Veroniką Velez Zuzulovą. Trzeci czas uzyskały ex aequo Wendy Holdener ze Szwajcarii i Petra Vlhova ze Słowacji (+2,36s). Swojej próby nie ukończyła Lara Gut, z trasy wypadła również Maryna Gąsienica-Daniel.

Mikaela Shiffrin wygrywa z ogromną przewagą

W drugim przejeździe Mikaela Shiffrin udowodniła swoją wyśmienitą formę i pewnie wygrała zawody. Na drugim miejscu uplasowała się Wendy Holdener (+2,36s), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Veronika Velez Zuzulova (+2,77s). Dzięki dziesiątemu miejscu Frida Hansdotter ma obecnie w klasyfikacji slalomu 105 punktów przewagi nad Zuzulovą, co gwarantuje jej Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji.

Eva-Maria Brem najszybsza w gigancie

W poniedziałkowym slalomie gigancie najlepszy czas pierwszego przejazdu uzyskała Austriaczka, Eva-Maria Brem. Za nią znalazła się walcząca o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata Lara Gut (+0,74s), a na trzeciej pozycji ulokowała się reprezentantka Włoch, Federica Brignone (+1,11s). W drugim etapie rywalizacji 27-letnia zawodniczka z Austrii zdołała utrzymać prowadzenie. Świetną próbę oddała Niemka, Viktoria Rebensburg (+0,27s), dzięki czemu awansowała z dwunastego na drugie miejsce. Tego dnia trzecie miejsce zajęła Federica Brignone (+0,52s), a Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła zawody na 55 pozycji.

Lara Gut liderką klasyfikacji generalnej

Lara Gut zajęła czwarte miejsce, co pozwoliło jej na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Szwajcarka wyprzedza teraz Lindsey Vonn o 22 punkty i ma 263 punkty przewagi nad trzecią Viktorią Rebensburg. W klasyfikacji giganta liderką pozostaje Eva-Maria Brem (542pkt) przed Viktorią Rebensburg (490pkt) i Larą Gut (412pkt). Najbliższe zawody odbędą się w dniach 12-13 marca w Lenzerheide (Szwajcaria).