skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Puchar ¦wiata Wisła 2018: Klimov najlepszy indywidualnie

2018.11.19
Pierwszy w sezonie zimowym 2018/2019 weekend Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich przeszedł już do historii. Zwycięzc± konkursu indywidualnego został Rosjanin Evgeniy Klimov, który był zdecydowanie najlepszy i o prawie seidem punktów pokonał reprezentanta Niemiec Stephana Leyhe. Podium uzupełnił Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który ukończył zawody na czwartym miejscu, trac±c do podium zaledwie 0,3 punktu.
W ostatnim dniu rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince rozegrano pierwszy w sezonie 2018/2019 konkurs indywidualny. Pomimo padaj±cego ¶niegu i zmiennego wiatru bez większych przeszkód udało się rozegrać niedzieln± rywalizację.

Liderem konkursu po pierwszej serii był zwycięzca poprzedniej edycji FIS Grand Prix Rosjanin Evgeniy Klimov. Rosyjski zawodnik potwierdził wysok± formę z poprzednich dni i po skoku na odległo¶ć 127,5 metra obj±ł prowadzenie w konkursie z not± 130 punktów. Metr bliżej od rosyjskiego skoczka l±dował reprezentant biało-czerwonych Kamil Stoch, który na półmetku zawodów zajmował drugie miejsce i tracił do lidera zaledwie dwa punkty. Trzeci po pierwszej rundzie był Ryoyu Kobayashi. Japończyk osi±gn±ł aż 137,5 metra, jednak przez podparcie skoku otrzymał niskie noty za styl. Awans do drugiej serii wywalczyło jeszcze czterech Polaków - Piotr Żyła (dziewi±te miejsce), Dawid Kubacki (12. miejsce), Jakub Wolny (21. miejsce) oraz Maciej Kot (29. miejsce). Sztuka kwalifikacji do finału nie udała się niestety Stefanowi Huli, który uzyskał 115 metrów i zakończył rywalizację na 38. pozycji.

W drugiej serii ponownie najlepszy okazał się Evgenyi Klimov. Rosyjski skoczek l±dował najdalej (131,5 metra) i z ł±czn± not± 263,4 punktu stan±ł na najwyższym stopniu podium. Zwycięstwo w Wi¶le było dla Klimova życiowym osi±gnięciem, gdyż rosyjski zawodnik nigdy wcze¶niej nie triumfował w konkursie Pucharu ¦wiata. - Był to dla mnie fantastyczny konkurs i bardzo cieszę się z wygranej - mówił po zawodach Rosjanin. - Podobało mi się przygotowanie skoczni oraz kibice, którzy tworzyli fantastyczn± atmosferę - skwitował krótko Klimov. Drugie miejsce zaj±ł dzi¶ reprezentant Niemiec Stephan Leyhe. Niemiecki zawodnik w drugiej serii uzyskał 130,5 metra, dzięki czemu zanotował awans z szóstego miejsca na podium. - Jestem bardzo zadowolony z mojego dzisiejszego występu. Bardzo cieszę się, że drugi dzień z rzędu stałem na podium. Z niecierpliwo¶ci± czekam na kolejne konkursy - skomentował swój występ Leyhe. Na najniższym stopniu podium stan±ł Japończyk Ryoyu Kobyashi. Młodszy z braci Kobyashi uzyskał ł±czn± notę 255,6 punktu i tym samym zepchn±ł reprezentanta Polski Kamila Stocha na czwarte miejsce. - Oddałem dzi¶ bardzo dobre skoki, zarówno w pierwszej jak i drugiej serii - nie krył zadowolenia Japończyk. - Chciałbym pochwalić polskich kibiców, którzy tworzyli ¶wietn± atmosferę i bardzo mnie dopingowali - podsumował Kobyashi.

Tuż za podium konkurs w Wi¶le zakończył Kamil Stoch. Polak uzyskał co prawda tę sam± odległo¶ć co trzeci Kobyashi, ale przez niższe noty za styl został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Skoczkowi z Zębu zabrakło do miejsca na podium zaledwie 0,3 punktu. Awans w klasyfikacji końcowej zaliczył za to Piotr Żyła, który l±dował na linii 131 metra i tym samym zakończył rywalizację na szóstej pozycji. O trzy oczka względem pierwszej rundy przesun±ł się także Dawid Kubacki, który ostatecznie uplasował się na dziewi±tym miejscu. - Mój występ nie był może dzi¶ rewelacyjny, ale przede wszystkim jestem zadowolony z drugiej próby. Skok w pierwszej serii niestety nie wyszedł po mojej my¶li - podsumowuje niedzielne zawody Kubacki. - Ostatecznie pozytywnie oceniam cały weekend, dzi¶ aż trzech Polaków skończyło konkurs w pierwszej dziesi±tce. Jest to dla nas dobry i spokojny pocz±tek sezonu. Teraz musimy pracować dalej i się rozkręcać - dodaje podopieczny Stefana Horngachera. - Warunki były dzi¶ zmienne, ale my¶lę że i tak było spokojniej niż w dniu wczorajszym. Kierunek wiatru był zupełnie inny, a podmuchy wiatru były bardziej dotkliwe. Natomiast zeskok z dnia na dzień był coraz lepiej przygotowany. Dzisiaj było już całkiem dobrze, co było widać po jako¶ci l±dowań zawodników. Zdecydowanie łatwiej było utrzymać pozycję przy l±dowaniu - podsumowuje Dawid Kubacki.

Punkty podczas inauguracji w Wi¶le zdobyli również: Jakub Wolny, który zakończył konkurs indywidualny na 23. pozycji oraz Maciej Kot, który ex equo z Czechem Lukasem Hlav± zaj±ł 29. lokatę.

¬ródło: PZN

Tagi: #sprzęt narciarskie #wisła #fischer #kamil stoch #skoki narciarskie #fis

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


poprzedni marzec 2019 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatno¶ci | polityka cookies
Copyright © 1997-2019