skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Puchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywaj± konkurs drużynowy!

2018.11.17
Puchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywaj± konkurs drużynowy!
Kliknij, aby powiększyć.
Puchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywaj± konkurs drużynowy!
Pierwszy w sezonie 2018/2019 konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich należał do Polaków. Biało-czerwoni zaprezentowali się wy¶mienicie w sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince i odnie¶li pewne zwycięstwo przed własn± publiczno¶ci±. Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o 11,1 punktu pokonali reprezentację Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Pomimo niekorzystnej prognozy pogody i wiej±cego nad skoczni± w Wi¶le-Malince wiatru bez większych przeszkód udało się przeprowadzić pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata. Polacy reprezentowani przez Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha rozpoczęli go w możliwie najlepszy sposób, kończ±c zawody na najwyższym stopniu podium. Po znakomitych skokach podopieczni Stefana Horngachera prowadzili już na półmetku rywalizacji. Biało-czerwoni uzyskali ł±czn± notę 518,5 punktu i z przewag± 10,4 punktu wyprzedzali reprezentację Niemiec. Trzeci± lokatę po pierwszej rundzie konkursowej zajmowała drużyna z Austrii. Prawo startu w serii finałowej wywalczyli jeszcze Japończycy, Szwajcarzy, Słoweńcy, Rosjanie i Czesi. Zaskoczeniem dla kibiców był brak awansu do drugiej serii Norwegów, którzy zakończyli rywalizację na dziesi±tej pozycji.

W finale Polacy tylko potwierdzili wysok± formę. Pomimo słabszego skoku Dawida Kubackiego, który nie miał szczę¶cia do warunków w drugiej serii, biało-czerwoni utrzymali prowadzenie w konkursie i odnie¶li pierwsze w tym sezonie drużynowe zwycięstwo. - Zawody drużynowe były naprawdę super. Cieszę się, że na skocznię przyszło tyku kibiców. Atmosfera była wspaniała i z tego można było czerpać pozytywn± energię oraz inspirację do tego, co robimy - mówi z u¶miechem na twarzy Kamil Stoch. - Ważne jest dla mnie to, że trener zaufał mi, daj±c szansę startu w konkursie drużynowym i mogłem kontynuować pracę nad form±. Koledzy z drużyny zrobili dzi¶ dobr± robotę i jest to dla mnie czysta przyjemno¶ć być czę¶ci± takiej drużyny - przyznaje Stoch. - Po moim skoku nie tyle się zmartwiłem, co zdziwiłem. Podczas wyj¶cia z progu czułem, że skok był dobry, co potwierdził mi trener, jednak warunki uniemożliwiły mi dalszy skok. Wierzyłem jednak do końca, bo w drużynie jest siła. Kamil zrobił to, co do niego należało, dzięki czemu wygrali¶my zawody - zaznacza Dawid Kubacki. - Organizatorom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie skoczni należ± się podziękowania i brawa, że udało się wszystko przygotować. S± jakie¶ drobne niedoci±gnięcia, ale wydaje mi się, że jak na panuj±ce warunki pogodowe wywi±zali się najlepiej jak mogli. Warunki na zeskoku były dzi¶ lepsze w porównaniu do dnia wczorajszego. My¶lę, że jutro będzie jeszcze lepiej. Należy pamiętać, że skocznia została przygotowana praktycznie w cztery dni. Dlatego wielkie brawa dla organizatorów - podkre¶la Kubacki.

Puchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywaj± konkurs drużynowyPuchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywa
Puchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywaj± konkurs drużynowyPuchar ¦wiata Wisła 2018: Polacy wygrywa

Na drugim stopniu podium stanęli Niemcy reprezentowani przez Karla Geigera, Markusa Eisenbichlera, Stephana Leyhe i Richarda Freitaga. - Jeste¶my bardzo zadowoleni z drugiego miejsca. Super jest rozpocz±ć sezon z miejscem na podium. To był bardzo dobry konkurs, podczas którego walka o zwycięstwo trwała do samego końca - przyznaje Karl Geiger. - Rozbieg jest ¶wietnie przygotowany, zeskok odrobinę mniej, jednak organizatorzy zrobili wszystko co mogli, by skocznia była dobrze przygotowana do konkursu. Bior±c pod uwagę to, jaka pogoda była niedawno, warunki na skoczni s± ¶wietne - podkre¶la Niemiec.

Trzecie miejsce wywalczyli Austriacy w składzie: Michael Hayboeck, Clemens Aigner, Daniel Huber i Stefan Kraft. - To jest dla nas bardzo dobry pocz±tek sezonu. Trochę nam zabrakło do zwycięstwa, więc następnym razem musimy lepiej skakać - opowiada Clemens Aigner. - Jeste¶my jednak zadowoleni z tego, że stanęli¶my na podium. To były naprawdę dobre zawody, a atmosfera na skoczni była ¶wietna. Poprzedni sezon nie był dla nas najlepszy, dlatego cieszę się, że w ten rozpoczynamy od miejsca na podium. Chciałbym też pogratulować dobrego występu Polakom oraz Niemcom - dodaje. - My¶lę, że skocznia została wystarczaj±co dobrze przygotowana do konkursów, a warunki s± takie same dla wszystkich. Mam nadzieję, że jutro uda mi się trochę poprawić moje skoki - podsumowuje Austriak.

W niedzielę na wi¶lańskim obiekcie rozegrany zostanie konkurs indywidualny. Pocz±tek zawodów zaplanowano na godzinę 15:00.

Tagi: #sprzęt narciarskie #wisła #fischer #kamil stoch #skoki narciarskie #fis

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


poprzedni marzec 2019 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatno¶ci | polityka cookies
Copyright © 1997-2019