skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Seria sukcesów i złote medale zawodników HEAD World Cup Rebels w St. Moritz!

2017.03.10
Lara Gut fot. Head
Kliknij, aby powiększyć.
Lara Gut fot. Head
Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale oraz całkowita dominacja podium po męskim supergigancie w St Moritz - to dorobek podsumowujący występ zawodników HEAD w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim 2017.
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim to aż trzy złote medale zdobyte przez trzech różnych zawodników Rebels: Erik’a Guay, Beat Feuz i Wendy Holdener. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy HEAD, w składzie Kjetil Jansrud, Manuel Osborne-Paradis i Erik Guay, jako jedyni podczas minionych mistrzostw całkowicie zdominowali podium po konkurencji supergigant. Łącznie, zawodnicy HEAD World Cup Rebels podczas 10 konkurencji zdobyli aż 9 medali.

Lara Gut jako pierwsza przetarła szlaki i zdobyła brązowy medal w otwierających mistrzostwa supergigancie. Poza trzema wygranymi Pucharami Świata w supergigancie w tym sezonie, Lara do imponującego dorobku dorzuciła brązowy medal podczas pierwszych zawodów Mistrzostw Świata. Niestety, dla Lary mistrzostwa skończyły się zanim rozkręciła się na dobre w momencie gdy nabawiła się kontuzji kolana podczas upadku w trakcie slalomowego treningu do kombinacji. Małe rozczarowanie po damskim supergigancie w całości zrekompensował męski supergigant. Zawodnicy HEAD, jako jedyni podczas mistrzostw w całości zdominowali podium a Alexis Pinturault zajął szóste miejsce! W najlepszej trzydziestce zawodników zobaczyliśmy aż dziesięciu zawodników HEAD! Potęga i siła HEAD podczas konkurencji szybkościowych była bardzo łatwa do zauważenia i potwierdziła dominację HEAD w tych konkurencjach.

Beat Feuz fot. Head
Beat Feuz fot. Head

Damska kombinacja to konkurencja po której zawodniczki Rebels sporo sobie obiecywały, w szczególności po zdobytym przez Larę Gut brązowym medalu w supergigancie. Zawody nie tylko zostały skrócone przez panujące złe warunki pogodowe, ale również rozgrzewka do nich wykluczyła z dalszego uczestnictwa w mistrzostwach Larę Gut. Do akcji wkroczyła Wendy Holdener, która po bardzo dobrym występie w zjeździe (jedynie siedem setnych za Lindsey Vonn), zwyciężyła w kombinacji i bezapelacyjnie została Rebelsem i bohaterką dnia.

Złe warunki pogodowe i mgła sprawiły, że męski zjazd rozpoczął się z jednodniowym opóźnieniem. Następnego dnia, kibice mieli podwójną dawkę adrenaliny i emocji, gdyż zjazd męski i damski nastąpiły jeden po drugim. Brązowy medal wywołał wielki uśmiech na twarzy Lindsey Vonn, a Beat Feuz i Erik Guay zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal, podczas gdy Kjetil Jansrud zakończył zawody na czwartym miejscu.


Zdobywając pięć z sześciu możliwych medali podczas konkurencji szybkościowych, HEAD potwierdził swoją pozycję i dominację w tych konkurencjach.

Wendy Holdener zapewniła Rebelsom i kibicom jeszcze więcej radości zdobywając w ostatnim dniu mistrzostw srebrny medal w slalomie. Po wygraniu kombinacji i krótkiej przerwie podczas mistrzostw Holdener po raz kolejny udowodniła swoją wartość i po raz drugi stanęłą na podium.

Mając na uwadze fakt, że podczas minionych mistrzostw świata, team HEAD World Cup Rebels był bardzo okrojony, a kontuzje nie pozwoliły na występ takim gwiazdom jak Ted Ligety, Aksel Lund

Svindal, Lara Gut czy broniącej dwóch tytułów (w supergigancie i slalomie gigancie) Annie Veith, ilość zdobytych medali jest naprawdę imponująca i zasługuje na uznanie.

Wartym i godnym zaznaczenia jest również fakt, że poza HEAD, żadna inna marka nie zdominowała podium podczas żadnej z konkurencji.

Zapraszamy na Facebook’a HEAD ski celem śledzenia wiadomości na temat marki, a do punktów racing www.head.pl/centra-racing po zakup mistrzowskiego sprzętu zawodników World Cup Rebels.

skionline.pl
Tagi: #sport #narciarstwo alpejskie #head #svindal #vonn #gut

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


poprzedni marzec 2023 następny
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomości: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl