skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Supergigant w Lake Louise dla Goergl

2009.12.06
Elisabeth Goergl fot. Head
Austriaczka Elisabeth Goergl wygrała w niedzielę w kanadyjskiej miejscowości Lake Louise supergigant zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Lindsey Vonn (USA), która straciła do triumfatorki 0,03 s. Trzecia, ze stratą 0,62, była Ingrid Jacquemod (Francja).
Vonn była niepocieszona. Od wygrania trzecich z kolei zawodów, po zwycięstwach w dwóch zjazdach, dzieliła ją tak niewielka różnica. Na pocieszenie pozostał jej fakt odebrania żółtej koszulki liderki klasyfikacji generalnej PŚ 25-letniej mistrzyni świata w slalomie Niemce Marii Riesch.

Riesch w dwóch poprzednich zawodach PŚ - piątkowym i sobotnim zjeździe - stanęła na drugim stopniu podium. W obu przypadkach najszybsza była Vonn, która ma 389 pkt i wyprzedza Niemkę o 28 punktów. Najlepsza z reprezentantek gospodarzy Kelly Vanderbeek była w niedzielę jedenasta, tracąc do Goergl 1.32. W czołowej dziesiątce znalazły się po trzy alpejki z Austrii i Szwajcarii, dwie Francuzki oraz po jednej z Niemiec i USA.