skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Trzysta punktów Adama

2004.09.05
Adam Małysz fot.J.Ciszak/skionline.pl
Zakopane (skionline.pl) Wygraną w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich Adam Małysz umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zajął Słoweniec Robert Kranjec, a na trzecim miejscu zajęli dwaj zawodnicy Bjoern Einar Romoeren z Norwegia i i Czech Jakub Janda.
Adam Małysz w pierwszej serii skoczył 134 metry. Za ten najdłuższy skok otrzymał od sędziów bardzo wysokie noty i z notą 143.7 wyprzedzał Czecha Jandę (131 m) o 6.9 pkt. Trzeci po pierwszej serii był Austriak Andreas Widhoelzl (130 m) . Widhoelzl otrzymał łączną notę 134.5 pkt.

Skoki Adama sprawiły, że na kibice czekali na drugą serię we wspaniałych nastrojach. Mimo obaw organizatorów padł kolejny rekord frekwencji. Na trybunach Wielkiej Krokwi zasiadło ok. 30 tyś. kibiców. Oczywiście tak jak w trakcie Pucharu Świata tak i teraz podczas Letniej Grand Prix, na żadnych z dotychczasowych zawodów, nie było tylu kibicujących, mimo że zawody letnie odbyły się tutaj po raz pierwszy w historii. Wieka Krokiew została pokryta igielitem dopiero kilka tygodni temu.

Obok Małysz w drugiej serii zobaczyliśmy drugiego z reprezentantów Polski Krystiana Długopolskiego, który przed dłuższy czas prowadził z wynikiem 120.5 metra. Ostatecznie Długopolski zajął 28. miejsce z łączną notą 207.5 pkt.

W drugiej serii zawiódł Austriak Andreas Widhoelzl. Słaby skok na odległość 119 m. i nota 113.2 pkt. Spowodowały, że Widhoelzl wylądował w końcowej klasyfikacji na 15. miejscu. Dużo lepiej zaprezentował się Norweg Einar Romoeren, który wskoczył na trzecie miejsce wynikiem 255.3 pkt (130 m. ). Obok niego na podium stanął także Czech Janda, który w drugiej serii poszybował na 122.5 m. Robert Kraniec, drugą lokatę, wyskakał regularnością. Powtórzenie odległości 127 metrów z pierwszej serii, 7. rezultat w obu seriach, pozwoliło mu zająć pozycję tuż na Małyszem.