skionline.plsport relacje Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Udany start Polaków w Allegro.pl FIS Carving CUP

2008.03.10
Zygmunt "ZYGA" Fiedor drugi, Zuzanna Małysa piąta

24-letni Zygmunt Fiedor (Poland Carving Team) ze Szczyrku zajął drugie miejsce, a 17-letnia Zuzanna Małysa (Quote Poland) z Krakowa piąte w międzynarodowych zawodach Allegro.pl FIS Carving Cup, które odbywały się w dnich 8-9 marca na stokach Białki Tatrzańskiej.
To największy sukces polskich narciarzy w 10-letniej historii imprezy odkąd rozgrywana jest pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Jeszcze nigdy żaden reprezentant kraju nie stanął na podium. W klasyfikacji teamów Polska uplasowała się na trzeciej pozycji za Włochami i Szwajcarią.

W niedzielę zwyciężyli: dwukrotny mistrz Włoch w slalomie i gigancie Gianluca Grigoletto oraz jego rodaczka Alessandra Merlin, największa gwiazda wśród kobiet startujących w FIS Carving Cup, do niedawna zawodniczka kadry narodowej w konkurencjach szybkościowych (zjazd, supergigant). W 1999 roku była druga w supergigancie Pucharu Świata w St. Moritz. Obecnie jest liderką klasyfikacji generalnej FIS Carving Cup.

Pobierz odtwarzacz filmów Flash aby zobaczyć ten film.

W rywalizacji mężczyzn do trzydziestoosobowego półfinału awansowało aż 13 polskich narciarzy, a najlepszy z nich - Zygmunt Fiedor sklasyfikowany został w eliminacjach na ósmej pozycji. Jego druga lokata w finale była - jak stwierdził kierownik trasy Włoch Mauro Robustelli - szokiem, do tego stopnia, że sędziowie wielokrotnie analizowali przejazd. Zygmunt ZYGA Fiedor jest medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw kraju juniorów. Był w kadrze alpejczyków (slalom).
Dziewiąte miejsce w klasyfikacji open, a drugie w kategorii juniorów do lat 21 zajął student Uniwersytetu Warszawskiego i AWF Józefa Piłsudskiego Jan Sołtys. Jego siostra, Magdalena Sołtys (Poland Carving Team), która miała trzeci rezultat eliminacji, ostatecznie uplasowała się na siódmej pozycji.

Rewelacyjnie spisała się krakowianka Zuzanna Małysa. Uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego generalnie była piąta, a trzecia w kategorii juniorek
"Najtrudniej było mi znaleźć się wśród pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników"- powiedział nam po niezwykle udanym finałowym przejeździe Zygmunt ZYGA Fiedor. A w finale to już po prostu pojechałem na całego - dodajmy, że zawodnik jest kontuzjowany i wystartował ze stabilizatorem na prawym kolanie.

fot. J.Ciszak / skionline.pl
fot. J.Ciszak / skionline.pl

Wyniki rozgrywek finałowych Allegro.pl FIS Carving Cup:

kobiety
1. Alessandra Merlin (Włochy)
2. Melanie Burgener (Szwajcaria)
3. Francesca De Ambrogio (Włochy)
4. Ana Teuc (Słowenia)
5. Zuzanna Małysa (Polska)

mężczyźni
1. Gianluca Grigoletto (Włochy)
2. Zygmunt Fiedor (Polska)
3. Miha Malus (Słowenia)
4. Rene Stossel (Szwajcaria)
5. Simon Bar (Szwajcaria)
6. Marcel Stossel (Szwajcaria)
7. Ivan Eggenberger (Szwajcaria)
8. Miha Groselj (Słowenia)
9. Jan Sołtys (Polska)
10. Jacek Rojewski (Polska)

powrót

Zobacz
Allegro.pl FIS Carving CUP - finały
Allegro.pl FIS Carving CUP - finały
Allegro.pl FIS Carving CUP - finały
Allegro.pl FIS Carving CUP - eliminacje
Allegro.pl FIS Carving CUP - eliminacje
Allegro.pl FIS Carving CUP - eliminacje
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Relacja z Allegro.pl FIS Carving Cup

zobacz wszystkie galerie

Filmy
Allegro.pl FIS Carving CUP
Sponsorzy i partnerzy
Organizator