skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

W piłce nożnej nie ma takiej adrenaliny

2017.01.27
W piłce nożnej nie ma takiej adrenaliny
Kliknij, aby powiększyć.
W piłce nożnej nie ma takiej adrenaliny
O Ľródłach swojej pasji i o różnych stronach kariery w ¶wiecie profesjonalnego sportu opowiada Szczepan Karpiel-Bułecka, wielokrotny mistrz Polski we freeskiingu.
Jak to się stało, że zdecydowałe¶ się oderwać na nartach od ¶niegu?

Dla mnie freeskiing w Polsce wzi±ł się od mojego brata Stanisława Karpiela-Bułecki i kuzyna Maćka ¦wierka. To były czasy bardzo wolnego Internetu, więc mało kto miał możliwo¶ci podpatrywać co robi± inne osoby w Polsce, czy na ¶wiecie. To, że oni w pewnym momencie zaczęli skakać miało największy wpływ na moje pocz±tki.
W Zakopanem zimy bywały srogie, narty wydawały się naturalnym wyborem, a poza tym w piłce nożnej nie dostaniesz takiej dawki adrenaliny jak podczas lotu na 30-metrowej skoczni.

Kiedy pomy¶lałe¶, że to może być Twój sposób na życie?

S±dzę, że po pierwszych czterech czy pięciu sezonach spędzonych poza granicami naszego kraju. Wtedy wiedziałem, że chcę robić tylko to.

Od tego momentu zjeĽdziłe¶ dzięki nartom całkiem spory kawałek ¶wiata?

Fakt. Gdyby nie narty raczej nigdy nie odwiedziłbym Argentyny, Libanu, Nowej Zelandii i wielu innych miejsc na Ziemi.

Twoje podróże nie wi±zały się jedynie ze startami w zawodach. Freeskiing to sport, w którym równie ważne jak rywalizacja sportowa s± różnego rodzaju projekty.

Moim głównym zadaniem jako sportowca jest tak naprawdę pokazanie fanom białego szaleństwa, że ta forma jazdy na nartach daję prawdziw± wolno¶ć. Chodzi o to, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i pokazać im jak fajnie można spędzać czas na nartach. Nakręcić zajawkę, by tego spróbowali, a może w tym już nawet zostali. Po to m.in. robiłem projekty filmowe z wytwórni± LunarSix, publikowane potem na kanałach Asfalt Records, czy PROSTO TV.

W takim modelu niezwykle istotn± rolę musi zatem odgrywać wsparcie sponsorów?

Gdyby nie wsparcie sponsorów, to nie byłoby chyba niczego wychodz±cego poza sam ¶wiatek narciarski. Pomagaj± w dotarciu do jak największej ilo¶ci osób. Najfajniejsze jest jednak to, że taka współpraca - jak w przypadku mojego nowego sponsora marki Honor - pozwala na zrealizowanie czego¶ ciekawego i udział w oryginalnych projektach.

Czego możemy spodziewać się w tym sezonie?

Wła¶nie w sieci pojawił się najnowszy odcinek serii Hangtime, w której ł±czymy sport z dobr± muzyk±. Przez cały sezon będziemy zbierali materiał filmowy z Wojtkiem Bulasem u nas w Zakopanem i zapewne w kilku innych miejscach. Obecnie, by podzielić się z ludĽmi krótkim nagraniem ze snowparku, czy fotk± z sesji wystarczy smartfon z dobrym aparatem. Także efekty mojej pracy można ¶ledzić na bież±co na moich profilach na Facebooku (@karpielski) i Instagramie (@karpielbulecka).
Wystartuję też w kilku Pucharach ¦wiata FIS i Mistrzostwach ¦wiata. Do tego dojdzie na pewno kilka innych imprez komercyjnych w Polsce i za granicami. Oczywi¶cie na pewno wystartuję w mistrzostwach Polski rozgrywanych w czasie Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei 17 i 18 lutego w Białce Tatrzańskiej. Zawsze staram się tam walczyć o zwycięstwo, więc i tym razem nie może być inaczej.

Więcej informacji na temat Szczepana Karpiela-Bułecki znaleĽć można na stronach:
www.facebook.com/karpielski
www.instagram.com/karpielbulecka

Tagi: #freeski #karpiel-bułecka #freestyle

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


poprzedni marzec 2019 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatno¶ci | polityka cookies
Copyright © 1997-2019