skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu

2017.11.29
2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu
Kliknij, aby powiększyć.
2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu
Dobra informacja dotarła do nas z Zieleńca - korzystna aura: opady śniegu i ujemne temperatury spowodowały, że już w najbliższą sobotę 2 grudnia, punktualnie o godzinie 9:00, nastąpi oficjalne otwarcie sezonu w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. Tym samym rozpocznie pracę pierwsza w tym sezonie stacja narciarska w polskich Sudetach. Z pewności ucieszy to nie tylko miłośników tego zakątka Ziemi Kłodzkiej.
Już w pierwszy weekend nowego sezonu wszyscy goście zielenieckiej stacji skorzystać będą mogli z wielu dostępnych wyciągów i kolei. Większość tras została już bardzo dobrze przygotowana, co było możliwe przede wszystkim dzięki utrzymującym się, szczególnie w nocy, ale i w dzień przymrozkom. Praktycznie od zeszłego weekendu pełną parą pracowały w Zieleńcu armatki, dzięki czemu większość stoków pokryła się już sporą pokrywą śniegu.

"Dzięki sprzyjającej aurze kolejny rok z rzędu udaje się nam otworzyć narciarski sezon w pierwszy weekend grudnia. Pozostaje wierzyć, że podobnie jak w minionych latach, znów trwać będzie on do końca marca, a może nawet do połowy kwietnia" - mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji w Zieleńcu.

"Przez ostatnie miesiące włożyliśmy mnóstwo pracy, aby możliwe najlepiej przygotować się na zimowe miesiące. Jeśli mielibyśmy dziś oceniać stan prac i panujące w Zieleńcu warunki, to możemy powiedzieć, że wszystko przebiegło zgodnie z planem i cel został osiągnięty" - dodaje Grzegorz Głód.

2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu
2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu

Przejdźmy do konkretów, czyli informacji o otwartych wyciągach i trasach. W sobotę i niedzielę (2 i 3 grudnia) otwarte będą następujące koleje i wyciągi:

- Kanapa 6 osobowa N2 - Nartorama Skyway Express
- Kanapa 6 osobowa W3 - Winterpol Pomarańczowa
- Kanapa 4 osobowa G1 - Gryglówka
- Kanapa 4 osobowa M1 - Mieszko
- Talerzyk N1 - Transit Masarykowa
- Talerzyk N3 - Patyczak I
- Talerzyk N4 - Patyczak II
- Talerzyk G2 - Śnieżka
- Talerzyk M2 - Mieszko II
- Taśma "magiczny dywan" WT 2

Start nastąpi punktualnie o godzinie 9:00 i już w pierwszy dzień skorzystać będzie można z Nocnej Jazdy - część wyciągów pracować będzie aż do godziny 22:00. Oczywiście przez cały weekend czynne będą także zlokalizowane przy wyciągach i kolejach wypożyczalnie sprzętu oraz narciarskie szkółki, więc jeśli ktoś jeszcze we własny sprzęt się nie zaopatrzył, nie musi się niczym martwić.


W ramach oferty specjalnej przygotowanej na uroczyste otwarcie sezonu, obowiązywać będą promocyjne ceny karnetów. I tak normalny na 7 godzin kosztować będzie 55 złotych (cena regularna wynosi 70 zł), natomiast ulgowy 45 złotych (regularna cena to 60 złotych).

Sam sezon 2017/2018 zapowiada się naprawdę wyjątkowo - stacja już dziś zaprasza wszystkich na święta, Sylwester na stoku, a w między czasie na bożonarodzeniową edycja zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy (28 grudnia). Liczba wydarzeń i imprez po nowym roku również przedstawia się imponująco - odbędzie się wtedy wiele prestiżowych zawodów, również najmłodsi przez cały sezon znajdą w Zieleńcu coś dla siebie.

Zieleniec zaprasza zatem wszystkich na pełne atrakcji cztery miesiące ruchu, kapitalnej zabawy i tak wszystkim potrzebnego nam dziś aktywnego wypoczynku.

Położony w zachodniej części Ziemi Kłodzkiej Zieleniec, należy do najnowocześniejszych, największych i jednocześnie najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Pod względem długość tras ustępują tylko Szczyrbowskiemu Ośrodkowi Narciarskiemu, natomiast pod względem liczby krzeseł - tylko Białce Tatrzańskiej. Jest pry tym miejscem o wyjątkowym klimacie górskiego kurortu zagubionego wśród gór. Dzięki temu, że zimą wszystko kręci się tu praktycznie wyłączni wokół nart, narciarski urlop w tym miejscu należy do przeżyć w naszym kraju dość wyjątkowych. Potwierdza to wysoka pozycja zajmowana co roku przez Zieleniec w Rankingu Polskich Stacji Narciarskich Skionline.pl - w ostatnich latach było to niezmiennie drugie miejsce (za Białką Tatrzańską).

ranking ośrodków narciarskich skionline.pl z sezonu 2016-17

Więcej na stronie:www.zieleniec.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #zieleniec ski arena #free ski #tanie narty #zima1718

Powrót

Zobacz
Zieleniec Ski Arena - ruszyło naśnieżanie
Zieleniec Ski Arena - ruszyło naśnieżanie
Zieleniec Ski Arena - ruszyło naśnieżanie
Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Alpina Family, Spa & Sporthotel Alpina Family, Spa & Sporthotel

5600 St. Johann im Pongau
Kraj Salzburski, Austria
Hotel Pider Hotel Pider

39030 Wengen / La Valle
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 599,50 € za pokój
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
7 noclegów - od 399,00 € za osobę
3 noclegi - od 382,00 € za osobę
7 noclegów - od 1038,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.