skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu

2017.11.29
2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu
Kliknij, aby powiększyć.
2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu
Dobra informacja dotarła do nas z Zieleńca - korzystna aura: opady śniegu i ujemne temperatury spowodowały, że już w najbliższą sobotę 2 grudnia, punktualnie o godzinie 9:00, nastąpi oficjalne otwarcie sezonu w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. Tym samym rozpocznie pracę pierwsza w tym sezonie stacja narciarska w polskich Sudetach. Z pewności ucieszy to nie tylko miłośników tego zakątka Ziemi Kłodzkiej.
Już w pierwszy weekend nowego sezonu wszyscy goście zielenieckiej stacji skorzystać będą mogli z wielu dostępnych wyciągów i kolei. Większość tras została już bardzo dobrze przygotowana, co było możliwe przede wszystkim dzięki utrzymującym się, szczególnie w nocy, ale i w dzień przymrozkom. Praktycznie od zeszłego weekendu pełną parą pracowały w Zieleńcu armatki, dzięki czemu większość stoków pokryła się już sporą pokrywą śniegu.

"Dzięki sprzyjającej aurze kolejny rok z rzędu udaje się nam otworzyć narciarski sezon w pierwszy weekend grudnia. Pozostaje wierzyć, że podobnie jak w minionych latach, znów trwać będzie on do końca marca, a może nawet do połowy kwietnia" - mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji w Zieleńcu.

"Przez ostatnie miesiące włożyliśmy mnóstwo pracy, aby możliwe najlepiej przygotować się na zimowe miesiące. Jeśli mielibyśmy dziś oceniać stan prac i panujące w Zieleńcu warunki, to możemy powiedzieć, że wszystko przebiegło zgodnie z planem i cel został osiągnięty" - dodaje Grzegorz Głód.

2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu
2 grudnia rusza nowy sezon narciarski w Zieleńcu

Przejdźmy do konkretów, czyli informacji o otwartych wyciągach i trasach. W sobotę i niedzielę (2 i 3 grudnia) otwarte będą następujące koleje i wyciągi:

- Kanapa 6 osobowa N2 - Nartorama Skyway Express
- Kanapa 6 osobowa W3 - Winterpol Pomarańczowa
- Kanapa 4 osobowa G1 - Gryglówka
- Kanapa 4 osobowa M1 - Mieszko
- Talerzyk N1 - Transit Masarykowa
- Talerzyk N3 - Patyczak I
- Talerzyk N4 - Patyczak II
- Talerzyk G2 - Śnieżka
- Talerzyk M2 - Mieszko II
- Taśma "magiczny dywan" WT 2

Start nastąpi punktualnie o godzinie 9:00 i już w pierwszy dzień skorzystać będzie można z Nocnej Jazdy - część wyciągów pracować będzie aż do godziny 22:00. Oczywiście przez cały weekend czynne będą także zlokalizowane przy wyciągach i kolejach wypożyczalnie sprzętu oraz narciarskie szkółki, więc jeśli ktoś jeszcze we własny sprzęt się nie zaopatrzył, nie musi się niczym martwić.


W ramach oferty specjalnej przygotowanej na uroczyste otwarcie sezonu, obowiązywać będą promocyjne ceny karnetów. I tak normalny na 7 godzin kosztować będzie 55 złotych (cena regularna wynosi 70 zł), natomiast ulgowy 45 złotych (regularna cena to 60 złotych).

Sam sezon 2017/2018 zapowiada się naprawdę wyjątkowo - stacja już dziś zaprasza wszystkich na święta, Sylwester na stoku, a w między czasie na bożonarodzeniową edycja zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy (28 grudnia). Liczba wydarzeń i imprez po nowym roku również przedstawia się imponująco - odbędzie się wtedy wiele prestiżowych zawodów, również najmłodsi przez cały sezon znajdą w Zieleńcu coś dla siebie.

Zieleniec zaprasza zatem wszystkich na pełne atrakcji cztery miesiące ruchu, kapitalnej zabawy i tak wszystkim potrzebnego nam dziś aktywnego wypoczynku.

Położony w zachodniej części Ziemi Kłodzkiej Zieleniec, należy do najnowocześniejszych, największych i jednocześnie najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Pod względem długość tras ustępują tylko Szczyrbowskiemu Ośrodkowi Narciarskiemu, natomiast pod względem liczby krzeseł - tylko Białce Tatrzańskiej. Jest pry tym miejscem o wyjątkowym klimacie górskiego kurortu zagubionego wśród gór. Dzięki temu, że zimą wszystko kręci się tu praktycznie wyłączni wokół nart, narciarski urlop w tym miejscu należy do przeżyć w naszym kraju dość wyjątkowych. Potwierdza to wysoka pozycja zajmowana co roku przez Zieleniec w Rankingu Polskich Stacji Narciarskich Skionline.pl - w ostatnich latach było to niezmiennie drugie miejsce (za Białką Tatrzańską).

ranking ośrodków narciarskich skionline.pl z sezonu 2016-17

Więcej na stronie:www.zieleniec.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #zieleniec ski arena #free ski #tanie narty #zima1718

powrót

Zobacz
Zieleniec Ski Arena - ruszyło naśnieżanie
Zieleniec Ski Arena - ruszyło naśnieżanie
Zieleniec Ski Arena - ruszyło naśnieżanie
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020