skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Soelden

Tyrol -wiosenne narty w słońcu
Tyrol - wiosenne narty w słońcu
2019.03.13
Kto zrezygnował w tym roku z wyjazdu na ferie zimowe, może jeszcze zmienić zdanie! Od marca do końca kwietnia w austriackim Tyrolu panują mianowicie doskonałe warunki do jazdy na nartach. Przyjemne, wiosenne temperatury, dużo słońca i mnóstwo śniegu, którego w tym sezonie w austriackich Alpach zdecydowanie nie brakuje to największe atuty wiosennych nart. Warto przy tym wspomnieć o dużo niższych cenach noclegów oraz posezonowych cenach skipassów które topnieją z każdym dniem.

Sölden - otwiera sezon zimowy18/19
2018.10.03
Naturalny śnieg, zapierające dech w piersiach widoki, wyjątkowo długi sezon narciarski i dużo więcej godzin słonecznych niż w dolinie - istnieje wiele powodów da których warto pojeździć na nartach na oetztalskich lodowcach. Zapomnij o codziennych troskach i ciesz się świetnie przygotowanymi stokami oraz wspaniałymi widokami. W Tyrolu, na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza, masz gwarancję śniegu od października do czerwca. A do tego fantastyczne atrakcje - od instalacji filmowej Jamesa Bonda po spektakle na lodowcu.

Wiosenne atrakcje na pięciu tyrolskich lodowcach
2018.02.23
Sezon zimowy powoli wkracza w ostatnią fazę, ale to wcale nie oznacza końca wyjazdów narciarskich. Wręcz przeciwnie - już niedługo na austriackich lodowcach rozpocznie się czas wiosennego szusowania po nasłonecznionych stokach. Oczywiście nie zabraknie dobrej muzyki oraz imprez sportowo-kulturalnych.
Pierwsze zawody Alpejskiego Pucharu Świata już w ten weekend
Pierwsze zawody Alpejskiego Pucharu Świata już w ten weekend
2017.10.27
Jak co roku, inauguracja Alpejskiego Pucharu Świata odbędzie się w austriackim Sölden. W sobotę 28 października na trasie slalomu giganta staną panie, dzień później do rywalizacji o Kryształową Kulę w sezonie 2017/2018 przystąpią panowie. Zmagania alpejczyków na lodowcu Rettenbach zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, tym razem organizatorzy spodziewają się przybycia nawet 27 tysięcy kibiców.
Pow(d)er Card wspólny skipass w Sölden i Obergurgl-Hochgurgl już w tym sezonie
Pow(d)er Card wspólny skipass w Sölden i Obergurgl-Hochgurgl już w tym sezonie
2017.10.05
Dwa ośrodki, 254 kilometry tras, 55 wyciągów i 46 lokali gastronomicznych - to wszystko będzie dostępne dla narciarzy po nabyciu wspólnego skipassu Pow(d)er Card. Karnet zakupiony na co najmniej 3 dni umożliwi amatorom sportów zimowych poruszanie się po stokach zarówno w Sölden, jak i Obergurgl-Hochgurgl.
HANNIBAL na górskich szczytach
HANNIBAL na górskich szczytach
2017.04.12
Już 21 kwietnia o godz. 19:30 na lodowcu Rettenbach podziwiać będzie można jedyne w swoim rodzaju wydarzenie: HANNIBAL przekroczy Alpy. Tylko tutaj. Na wysokości 3 000 m nad poziomem morza.

W 218 r. p.n.e. w ciągu zaledwie dziesięciu dni Hannibal z Kartaginy przeszedł przez Alpy, mając przy sobie 60 000 ludzi i 37 słoni. Pokonał strome zbocza górskie, nagłe zmiany pogody oraz lawiny, odnosząc ostatecznie zwycięstwo nad Italią. Pomimo przewagi militarnej Hannibal zrezygnował jednak z podbicia Rzymu, a konsekwencje jego decyzji zapisały się na kartach historii: w bitwie pod Zamą wojska Hannibala zostały pokonane przez dowodzonych przez Scypiona Rzymian. Rzym stał się wówczas dominującą potęgą światową, Kartagina utraciła zaś jakiekolwiek znaczenie.
Wiosenne narty na tyrolskich lodowcach
Wiosenne narty na tyrolskich lodowcach
2017.03.01
Chociaż w wielu polskich stacjach panują jeszcze całkiem dobre warunki jak na przełom lutego i marca, sezon powoli będzie dobiegał końca. Jeśli marzy Wam się wiosenna jazda na nartach, warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferują wybrane ośrodki w Austrii. Niektóre tyrolskie lodowce przewidują zamknięcie tras dopiero w czerwcu, a Hintertux tradycyjnie działa przez cały rok.
Ötztal - najważniejsze wydarzenia tej zimy
Ötztal - najważniejsze wydarzenia tej zimy
2016.10.16
Rozpoczęcie alpejskiego Pucharu Świata FIS w Sölden, festiwal Electric Mountain, tydzień głębokiego śniegu i warsztaty jogi w Obergurgl-Hochgurgl: to tylko trzy przykłady, jak zróżnicowany jest program wydarzeń w Ötztal. Najdłuższa dolina w Tyrolu zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie dla pasjonatów sportu, muzyki i relaksu.
Soelden - Góra jest sceną dla całego świata
Soelden - Góra jest sceną dla całego świata
2016.10.14
Wszyscy w Sölden dobrze wiedzą, że wielkie inscenizacje wyglądają najlepiej na tle imponującego lodowca Rettenbach. To właśnie dlatego ten lodowiec stanowi scenę dla największego współczesnego przedstawienia na świecie - "HANNIBALA". Jest to historia starożytnego kartagińskiego wodza, który w 216 r. p.n.e. z armią 60 000 żołnierzy, tysiącami koni i 37 słoniami przekroczył główny łańcuch alpejski w zaledwie dziesięć dni. Przedstawienie z zapierającą dech w piersiach choreografią wystawiane jest co dwa lata na wysokości 3 000 m. W przedstawienie zaangażowane są m.in. śmigłowiec, piloci akrobatyczni z formacji Flying Bulls, skutery śnieżne, instruktorzy narciarstwa, ratraki, tancerze i paralotniarze, a także fantastyczni skoczkowie z zespołu Red Bull Skydiving. Jak jednak Hannibal zawitał do Sölden?
Tyrolskie lodowce 16/17 - Sölden
Tyrolskie lodowce 16/17 - Sölden
2016.09.12
Nowa gondola Giggijochbahn, inauguracja Alpejskiego Pucharu Świata oraz zawody Adrenalincup, w których do wygrania będą skipassy na kolejny sezon - to tylko wybrane atrakcje, jakie dla amatorów sportów zimowych szykuje Sölden. Otwarcie tras planowane jest na 26 września, a ośrodek zamknie się 7 maja 2017.
Nowa gondola Giggijochbahn w Sölden
Rekordowa przepustowość nowej gondoli Giggijochbahn w Sölden
2016.07.14
Nadchodzący sezon przyniesie ze sobą zmiany również w Sölden, gdzie już w listopadzie do użytku zostanie oddana nowa kolej linowa Giggijochbahn. Budowa 10-osobowej gondoli o rekordowej przepustowości 4500 os./h zapewni narciarzom pełen komfort podczas wyjazdu na Giggijoch (2283m n.p.m.), skróci czas oczekiwania przy dolnej stacji, jak również ułatwi transport rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym.
Pierwszy krok do połączenia ośrodków Sölden i Pitztal fot. Pitztaler Gletscherbahn
Pierwszy krok do połączenia ośrodków Sölden i Pitztal
2016.07.07
Po dwóch latach intensywnego planowania oficjalnie przedstawiono projekt połączenia terenów narciarskich w Sölden z lodowcem Pitztal. W przyszłości na granicy ośrodków powstaną trzy nowe koleje linowe oraz trasy o powierzchni 64 hektarów, a inwestycja znacznie uatrakcyjni narciarską ofertę całego regionu.
poprzednie1 - 12 z 78następne
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020