skionline.pl stacje Austria Vorarlberg wyślij link znajomemu dodaj opinię

Montafon

Opis stacji
Dolina Montafon to największy region narciarski Vorarlbergu. W jego obrębie, na wysokościach 650 m n.p.m. - 1 430 m n.p.m., leży jedenaście miejscowości: St. Gallenkirch, Gargellen, Gortipohl, Gaschurn i Partenen należą do tzw. Górnego Montafonu; St. Anton, Vandans, Bartholomäberg, Schruns, Tschagguns i Silbertal to tzw. Dolny Montafon.

Tradycje narciarskie tych okolic sięgają lat dwudziestych. Już wówczas dolina Montafon, otoczona zewsząd przez malownicze alpejskie szczyty, była chętnie odwiedzanym miejscem zimowego wypoczynku.

Obecnie Montafon to rozległy, nowoczesny region narciarski, obejmujący sześć ośrodków, połączonych jednym skipassem.

Największy z nich to Silvretta Nova, położona między masywem Valiseraspitze a Versettla, dysponująca setką kilometrów tras i sprawnie działającą siecią wyciągów. Na teren Silvretty można dostać się z Gortipohl, Gaschurn lub St. Gallenkirch.

To tutaj bierze swój początek najdłuższa w całym Montafonie trasa o długości 14 km. Zjazd prowadzi do St. Gallenkirch i spokojnie można go polecić nawet początkującym.

Nieco mniej rozległym terenem narciarskim (42 km tras) jest Hochjoch, rozciągający się powyżej miejscowości Schruns, skąd kursują w górę kolejki linowe. Na trasy Hochjoch można dostać się również z Silbertal.

Przyjazd tutaj należy polecić narciarzom początkującym i o średnich umiejętnościach. Osoby z narciarskim doświadczeniem i sportowym zacięciem mogą poczuć się nieco rozczarowane. Jedyne w tej okolicy prawdziwe wyzwanie to zjazd zboczem Senni do miejscowości Schruns.

Pozostałe tereny narciarskie regionu Montafon to: Golm (22 km tras) nad miejscowością Tschagguns, z szerokimi i łagodnie opadającymi stokami, Kristberg - przy wiosce Silbertal, doskonały dla nowicjuszy i rodzin z małymi dziećmi, Schafberg (36 km tras) - w sąsiedztwie miejscowości Gargallen, charakteryzujący się wyjątkowo szerokimi, łagodnymi trasami powyżej górnej granicy lasu, oraz maleńki ośrodek Grabs (4 km tras) koło Tschagguns.

Dolina Montafon to wymarzona okolica dla narciarzy biegowych. Znajduje się tu w sumie 100 km tras o różnym poziomie trudności. Płaskowyż Bieler Höhe oprócz pięknych widoków oferuje dobre nasłonecznienie. Bardziej zacienione są trasy biegowe w dolinie. Jedynym rejonem, gdzie z uwagi na ukształtowanie terenu niemożliwe było wytyczenie tras biegowych, są okolice Gargellen.

Oferta pozanarciarskich atrakcji sportowych jest naprawdę szeroka: liczne tory saneczkowe, lodowiska, kryte baseny, sauny, hale do tenisa i squasha, curling, kręgle na lodzie, a ponadto rozległa sieć zimowych szlaków turystycznych.

Miejscowości doliny Montafon to w większości spokojne mieściny, w których nieznanym zjawiskiem są huczne i głośne imprezy apres-ski, z jakich słyną takie chociażby kurorty, jak Sölden czy Saalbach. Jednak również i tu - jak zresztą w każdym narciarskim rejonie Austrii - nie brakuje restauracji, barów, winiarni i dyskotek.
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019