skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Bezpieczna zima w Tyrolu: środki ostrożności

2020.10.15
Bezpieczna zima w Tyrolu: środki ostrożności
Kliknij, aby powiększyć.
Bezpieczna zima w Tyrolu: środki ostrożności
Aby w sezonie zimowym 2020/21 zagwarantować bezpieczny wypoczynek w Tyrolu, austriacki rząd wprowadził w życie tzw. "Pakiet dla bezpiecznej turystyki zimowej". Oto informacje o najważniejszych środkach bezpieczeństwa dotyczących gastronomii, après-ski, wyciągów górskich oraz szkółek narciarskich.

Koleje górskie i wyciągi


Koleje górskie i wyciągi podlegają tym samym przepisom, co inne publiczne środki transportu, dlatego noszenie masek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe zarówno dla gości, jak i pracowników kolejek górskich. Ten przepis obowiązuje zarówno wewnątrz wyciągów i gondoli, jak również na zewnątrz w obszarze kas oraz w strefie czekania na wejście do wyciągu. Na całym obszarze kolejek górskich obowiązuje bezpieczny dystans, który wynosi co najmniej 1 m. W wyjątkowych przypadkach, aby umożliwić zachowanie bezpiecznego dystansu, zostaną wprowadzone ograniczenia w przepustowości wyciągów. Jeśli w żadnym wypadku nie jest możliwe zachowanie przynajmniej 1 m odstępu, wtedy możliwe jest odstąpienie od tego przepisu. Wszystkie miejsca zamknięte, jak np. gondole, stacje wyciągów, łazienki czy schowki na narty, są codziennie dezynfekowane metodą zamgławiania na zimno. Aby zredukować ryzyko infekcji oraz w szybkim czasie umożliwić właściwą reakcję, pracownicy stacji narciarskich poddawani są regularnym testom na obecność Covid-19. Ponad to wiele stacji narciarskich oferuje w tym sezonie możliwość zakupu karnetu narciarskiego metodą online, aby zredukować ilość osób w kolejkach do kas.

Gondola na lodowcu Stubai ©TVB Stubai Tirol/Gerhard Berger
Gondola na lodowcu Stubai ©TVB Stubai Tirol/Gerhard Berger


Rankomat

Gastronomia


Pracownicy oraz goście, przebywający w zamkniętych pomieszczeniach gastronomicznych, obowiązkowo muszą nosić maseczki zakrywające usta i nos. Wyjątkiem jest przydzielone miejsce siedzące przy stoliku. Grupy gości mogą liczyć maksymalnie 10 osób (osoby niepełnoletnie są wyłączone z tego przepisu). Zachowany musi również zostać bezpieczny odstęp między grupami. Wiele lokali gastronomicznych wprowadziło dobrowolną rejestrację gości, aby w przypadku wystąpienia infekcji Covid-19, można było szybko zidentyfikować osoby, które miały kontakt z zakażonym. Konsumpcja napojów i jedzenia możliwa jest jedynie przy wcześniej przydzielonym stoliku. Ten przepis obowiązuje również na zewnątrz oraz w lokalach Après-Ski.

Restauracja na lodowcu Stubai ©TVB Stubai Tirol/Gerhard Berger
Restauracja na lodowcu Stubai ©TVB Stubai Tirol/Gerhard Berger


Szkółki narciarskie


Austriacki Związek Szkół Narciarskich przygotował specjalny projekt dotyczący bezpiecznej nauki jazdy na nartach. Grupa w szkółce narciarskiej może liczyć maksymalnie 10 osób, wliczając instruktora jazdy na nartach. Instruktorzy jazdy na nartach, którzy przyjeżdżają do pracy z zagranicy, muszą okazać pracodawcy negatywny wynik testu na Covid-19.

Bezpieczna zima w Tyrolu: środki ostrożności
Bezpieczna zima w Tyrolu: środki ostrożności

Jarmarki świąteczne i bożonarodzeniowe


Wszelkie jarmarki świąteczne i bożonarodzeniowe obowiązują szczególne przepisy bezpieczeństwa. Przy stoiskach z gastronomią musi zostać zachowany bezpieczny dystans, aby umożliwić bezpieczną konsumpcję napoi i jedzenia. W tym celu przewidziano większe odstępy od poszczególnych stoisk i straganów oraz możliwość regulowania ilości osób, odwiedzających jarmark świąteczny.

Bezpłatne testy na Covid-19 dla pracowników branży turystycznej


Wiele środków bezpieczeństwa, które obowiązują zimą 2020/21, sprawdziło się już w minionym sezonie letnim. I tak pracownicy branży turystycznej, hoteli i gastronomii, mogą skorzystać z oferty "Bezpieczna gościnność", w ramach której regularnie, bezpłatnie i dobrowolnie wykonać można test na obecność koronawirusa. Oferta ta zimą została rozszerzona i obowiązuje również instruktorów narciarstwa oraz przewodników turystycznych. Testy są bezpłatne dla podmiotów zarejestrowanych na terenie Austrii. Najważniejszą zasadą w nadchodzącym sezonie zimowym, która zagwarantuje bezpieczną zimę w Tyrolu, jest odpowiedzialność własna i sumienne zachowanie środków ostrożności przez gości, pracowników branży turystycznej oraz wszystkich innych podmiotów turystycznych.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #bezpieczna zima #alpy #tyrol #austria #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com