skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Paznaun - Ischgl stawia podczas nadchodzącej zimy na szeroko zakrojone standardy zdrowotne i bezpieczeństwo

2020.10.26
Ischgl - szeroko zakrojone standardy zdrowotne i bezpieczeństw
Kliknij, aby powiększyć.
Ischgl - szeroko zakrojone standardy zdrowotne i bezpieczeństw
Osoby decyzyjne w tyrolskim Paznaun opracowały kompleksowy pakiet środków, które mają w optymalny sposób zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo turystów, pracowników i mieszkańców. Tradycyjny koncert Top of the Mountain na początek sezonu w tym roku się nie odbędzie - zamiast tego trwają prace nad alternatywną propozycją, która zostanie zaprezentowana jesienią.
"Zdrowie ma najwyższy priorytet" - deklarują burmistrz Werner Kurz, członkowie zarządu TVB Alexander von der Thannen, Arnold Tschiderer i Michael Zangerl oraz Markus Walser i Günther Zangerl, dwaj członkowie zarządu Silvrettaseilbahn AG.

Inauguracja sezonu bez koncertu


Ponieważ staramy się unikać dużych zgromadzeń, w tym roku nie odbędzie się inauguracyjny koncert Top of the Mountain. "Chcemy skoncentrować się na przyrodzie i na naszym rozległym, bo sięgającym aż szwajcarskiego Samnaun terenie narciarskim, który obejmuje 500 hektarów codziennie ratrakowanych tras. Szczegóły dotyczące alternatywnej inauguracji sezonu zimowego przedstawimy jesienią" - obiecują.

Rankomat

Powszechne testy i świadectwo zdrowia


Sezon zimowy rozpocznie się 26 listopada 2020 i potrwa aż do 2 maja 2021. Przygotowania w zakresie specjalnych wytycznych dotyczących zdrowia i higieny, prowadzone w porozumieniu z ekspertami oraz operatorami kolei górskich w dolinie i w regionie Samnaun, zostały już zakończone. Obszerny zestaw działań w zakresie standardów zdrowotnych i bezpieczeństwa stanowi świadomie wyznaczony priorytet i jest wspólnie realizowanym sposobem postępowania na całym obszarze Paznaun, wykraczającym daleko poza zalecenia urzędowe.

Działania dotyczące pracowników


W nadchodzącym sezonie zimowym wszyscy przyjeżdżający pracownicy powinni okazać negatywny test na Covid-19 lub poddać się badaniu już na miejscu, przed rozpoczęciem sezonu. Podczas sezonu zimowego pracownicy będą mieli na bieżąco możliwość wykonania testów, aby możliwie najlepiej chronić zarówno gości, jak i współpracowników.


Działania dotyczące gości


Gościom zaleca się okazanie ujemnego wyniku testu nie starszego niż 72 godziny, już w chwili zameldowania w obiektach hotelowych. "Goście, którzy nie mogą przedstawić wyniku badania, będą mieli możliwość dobrowolnego wykonania testu w miejscowym punkcie pobrań dla turystów" - precyzuje szef TVB Alexander von der Thannen. Dodatkowo, przy zameldowaniu w miejscu zakwaterowania będzie mierzona temperatura oraz trzeba będzie wypełnić i podpisać krótką ankietę. Obecnie opracowywana jest także spersonalizowana aplikacja do śledzenia kontaktów, która będzie określała krąg kontaktów gości i dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.

Działania w celu wczesnego wykrywania potencjalnych infekcji


"W zakresie zapobiegania stawiamy w Paznaun również na monitoring ścieków. Jest to inicjatywa kraju związkowego Tyrol, realizowana we współpracy z Uniwersytetem w Innsbrucku" - zapewnia burmistrz Werner Kurz. Bieżące testy ścieków mają z dużą dokładnością umożliwić wczesne wykrywanie potencjalnych infekcji.

Ischgl
Ischgl

Transgraniczne bezpieczeństwo na terenie Silvretta Areny


"Także na terenie narciarskim naszym głównym celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa poprzez wprowadzenie odpowiednich zdrowotnych i higienicznych działań profilaktycznych. Nasze działania są zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi, ale również w wielu obszarach wykraczają daleko poza minimalne wymogi" - wyjaśnia Günther Zangerl.

Działania kolei linowych


Wszystkie kabiny kolejek linowych będą na bieżąco dezynfekowane metodą zamgławiania, która eliminuje 99,99 % wirusów, bakterii i zarodników w kabinach. Ta sama metoda jest też stosowana w skibusach, a także w sklepach sportowych, przechowalniach sprzętu narciarskiego, toaletach, windach i stacjach pierwszej pomocy. Wszystkim pracownikom, codziennie przed rozpoczęciem pracy, będzie mierzona temperatura - jest to ważny element ochrony, obok obowiązkowego testu wstępnego i ewentualnych następnych testów tych członków załogi, którzy mają kontakt z klientem.

Booking.com

Działania dotyczące narciarzy


Pasażerowie kolejek krzesełkowych i wyciągów mają obowiązek zasłaniania ust i nosa - w związku z tym Silvrettaseilbahn AG zakupiła 600.000 chust wielofunkcyjnych, które klienci będą otrzymywać bezpłatnie przy zakupie karnetu. Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe także w newralgicznych, specjalnie oznaczonych strefach; również wszyscy pracownicy mający kontakt z klientem powinni nosić takie osłony. Miejsca, w których tworzą się kolejki, niezależnie od aktualnych przepisów prawnych będą zorganizowane w taki sposób, aby w miarę możliwości unikać tworzenia się stłoczonych grup ludzi. "Aby zapewnić utrzymanie wystarczającego dystansu bezpieczeństwa, będziemy - niezależnie od liczby zainteresowanych osób - limitować także wstęp do naszych placówek gastronomicznych w górach, które aktualnie znajdują się w fazie adaptacji do nowych wymogów higienicznych i ochronnych" - mówi Markus Walser.


Aprés ski w mocno ograniczonej formie


Zgoda wśród osób decyzyjnych panuje także w kwestii planowanych działań mających na celu ograniczenie "turystyki imprezowej": "Przepisy ustawowe drastycznie ograniczą tę sferę, na przykład aprés ski w dotychczasowej formie tej zimy już nie będzie." Niezależnie od urzędowych wytycznych na nadchodzący sezon, również w tym segmencie Ischgl podejmie długoterminowe działania w zakresie jakości. Szczegóły dotyczące ostatecznie ustalonych ograniczeń zostaną sprecyzowane również w jesieni, odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem sezonu zimowego.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #ischgl #paznaun #bezpieczeństwo #tyrol #zima #alpy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com