skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ischgl odracza rozpoczęcie sezonu zimowego 2020/21

2020.11.10
Kliknij, aby powiększyć.
Plan zakładał rozpoczęcie tegorocznego sezonu zimowego w Ischgl 26 listopada. Niestety, nowe przepisy ogólne wydane przez austriacki rząd federalny wymagają przesunięcia planowanego rozpoczęcia sezonu w Paznaun w Tyrolu. Silvrettaseilbahn AG wyznaczyła nowy termin zimowego otwarcia na 17 grudnia, pod warunkiem, że do tego czasu ogólna sytuacja Corona wirusa ustabilizuje się. Pozostałe ośrodki sportów zimowych w Paznaun (Galtür, Kappl i See) rozpoczną sezon zimowy 18 grudnia.
Po wprowadzeniu środków ochronnych Covid-19 dla Austrii, które obowiązują do 30 listopada, restauracje i obiekty noclegowe nie mogą przyjmować żadnych gości w tym okresie. W tym czasie, kolejki linowe w Ischgl również nie będą w stanie obsługiwać gości. "Jest oczywistym, że zdrowie naszych gości, pracowników i mieszkańców jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego w pełni popieramy ogólnokrajowe środki zwalczania wirusa "- mówią Alexander von der Thannen, Przewodniczący Rady Turystycznej Paznaun - Ischgl i Günther Zangerl, członek zarządu Silvrettaseilbahn AG.


Wielopłaszczyznowe zarządzanie zdrowiem


Tego lata nie wykazano skupisk wirusa w Paznaun. Pokazuje to, że wprowadzone środki skutkują. "Pragniemy zrobić wszystko, co w naszej mocy w nadchodzącym sezonie zimowym, aby odegrać swoją rolę jako odpowiedzialny gospodarz z kompleksowymi standardami BHP. Celem jest, i nadal pozostanie nim, bycie jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla gości w regionie alpejskim ", wyjaśnia Alexander von der Thannen, Przewodniczący Rady Turystycznej Paznaun - Ischgl. Możemy założyć, że nowo wprowadzone, rygorystyczne środki doprowadzą do szybkiego spadku liczby nowych przypadków, co może stanowić podstawę do zniesienia zastrzeżeń dla podróżnych.

Otwarcie sezonu 17 grudnia


Po spotkaniach zarządu, firma Silvrettaseilbahn AG zdecydowała się ustalić dzień 17 grudnia jako nową datę zimowego otwarcia w Ischgl. "Przygotowaliśmy się już na 26 listopada wprowadzając kompleksowe środki higieny i bezpieczeństwa i byliśmy bardzo dobrze przygotowani, aby poradzić sobie z planowanym rozpoczęciem sezonu zimowego. Mamy teraz nadzieję, że warunki są ustalone na rozpoczęcie sezonu 17 grudnia i dokładamy wszelkich starań, aby goście mogli cieszyć się sportami zimowymi w maksymalnym bezpieczeństwem "- mówi Markus Walser, członek zarządu Silvrettaseilbahn AG. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni firma Silvrettaseilbahn AG zainwestowała około 700 000 euro w dodatkowe środki bezpieczeństwa i higieny - takie jak nowo opracowany system kamer do monitorowania odległości między ludźmi w obszarach kolejkowych w obrębie trzech wyciągów linowych.


skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #ischgl #paznaun #bezpieczeństwo #tyrol #zima #alpy #otwarcie sezonu

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com