skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Benecko

Benecko należy do grupy małych stacji narciarskich, których kilkanaście rozsianych jest na grzbietach odchodzących daleko na południe od najwyższych partii Karkonoszy. Wśród nich wyróżnia się dość wysokim położeniem, dzięki czemu bardzo często wznosi się ponad poziom częstych tu mgieł inwersyjnych. Na dodatek większość stoków ma południową ekspozycję, co daje dodatkowe możliwości korzystania ze słonecznej pogody, chociaż nie ułatwia utrzymania pokrywy śniegowej dłużej niż do końca marca.

Mimo, że stacja narciarska ukierunkowana jest przede wszystkim na rodziny z dziećmi, można tu znaleźć wcale duży wybór także trudniejszych tras. „Kręgosłupem” całego ośrodka jest czteroosobowa kanapa, do której dostęp możliwy jest zarówno od strony dolnej, jaki i też górnej stacji (parkingi na dole są dużo większe). Wzdłuż niej prowadzi najdłuższa w ośrodku, czerwona trasa. Na prawo do krzesełka znajdują się dwa orczyki, w tym jeden ze stromą chociaż krótką czarną trasą. Natomiast na lewo od górnej stacji krzesełka rozpościera się teren na którym znajduje się kilak krótkich, łatwych orczyków przy schroniskach, restauracjach i pensjonatach – wszystkie one są doskonałymi polami treningowymi dla dzieci lub dopiero zaczynających swoja przygodę z nartami.

Łącznie w całym ośrodku znajduje się 4,5 km tras zjazdowych (najwięcej niebieskich) obsługiwanych przez 12 orczyków i wyciągów dla dzieci oraz jedno krzesełko. Do tego oczywiście dochodzi możliwość skorzystania z tutejszych tras biegowych, których w okolicy jest prawie 45 km, z możliwością połączenia z Magistralą Karkonoską. Dzięki położeniu na uboczu bez wątpienia Benecko jest jednym z najlepszych miejsc na rodzinny urlop narciarskich nie tylko w Karkonoszach, ale i w całych Czechach.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
12 1 tak
Ilość tras zjazdowych:16 szt.
Długość tras zjazdowych:4.5 km
- trasy łatwe1.8 km
- trasy średnie1.7 km
- trasy trudne1 km
Ilość tras biegowych:7
Długość tras biegowych:45 km
Wysokość: 610 - 970 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 17:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Skiareál Benecko
Adres:512 37 Benecko
Telefon:+420 481 582 606
Fax:+420 481 582 606
WWW:www.benecko.info
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020