skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Deep Purple na koncercie finałowym w Ischgl

2013.04.04
Deep Purple na koncercie finałowym w Ischgl
Kliknij, aby powiększyć.
Deep Purple na koncercie finałowym w Ischgl
Przed południem narty a po południu niesamowity koncert rockowy! 30 kwietnia 2013 Ischgl pożegna sezon narciarski wraz z zespołem Deep Purple. Podczas koncertu finałowego "Top of the Mountain" legenda brytyjskiego rocka wystąpi pośrodku terenu narciarskiego Silvretta Arena na wysokości 2300 m n.p.m. Osoby dysponujące ważnym skipassem wchodzą na koncert za darmo!

Zobacz także:

Od wielu lat sezon narciarski w Ischgl otwierają i zamykają największe światowe gwiazdy. W tym roku alpejska stolica stylu pójdzie jeszcze o krok dalej i zaprosi na teren Silvretta Arena prawdziwą legendę rocka. 30 kwietnia 2013 na najsłynniejszej scenie pod gołym niebem zagra zespół Deep Purple. Firn, 238 km stoków i szlagiery hard rocka na wysokości 2300 m…Czego chcieć więcej?
Przebojem "Smoke On The Water" z albumu "Machinehead" w 1972 r. brytyjski zespół zapisał się w historii muzyki. Każdy, kto zjawi się w Ischgl podczas zakończenia sezonu, będzie mógł zobaczyć legendę na własne oczy. O godzinie 13:00, kiedy na tle imponującej panoramy gór Steve Morse zagra pierwsze akordy, a Ian Gillan zaśpiewa słowa najsłynniejszego rockowego utworu, zamieniamy narciarskie kijki na powietrzne gitary. Choć z pierwotnego składu zespołu pozostał tylko perkusista Ian Paice, to po 18 albumach studyjnych muzyka brzmi tak samo doskonale. Kto zechce się przekonać, jak brzmią legendy rocka na żywo w Alpach, będzie miał ku temu niepowtarzalną okazję!

Deep Purple na koncercie finałowym w Ischgl
Deep Purple na koncercie finałowym w Ischgl


40 lat Deep Purple podczas 18 koncertu finałowego Top of the Mountain w Ischgl
Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym włodarze alpejskiej stolicy stylu nie omieszkali połączyć najlepszych warunków narciarskich z rozrywką światowej klasy. Top of the Mountain Closing Concert w Ischgl odbędzie się już po raz 18. 30 kwietnia 2013 zespół Deep Purple pójdzie w ślady takich gwiazd, jak Elton John, Tina Turner, Pink, Rihanna, Mariah Carey i Kylie Minogue. Od ponad 40 lat brytyjski zespół gra hard rocka na swój własny sposób. Ważną rolę w ich utworach odgrywają organy. Charakterystyczne dla muzyki Deep Purple są nawiązania do rocka, klasyki i bluesa, i to one właśnie odróżniają ją od utworów klasycznych zespołów hardrockowych, jak Black Sabbath czy Led Zeppelin. Repertuar rockowych hymnów sięga od "Smoke On the Water" przez "Fireball" i "Strange Kind of a Woman" po klasyczną balladę "Child in Time".

Deep Purple na koncercie finałowym w Ischgl
Deep Purple na koncercie finałowym w Ischgl

Ponad granicami: do maja w Ischgl króluje białe szaleństwo
Równie urozmaicone jak występy światowych gwiazd są w Ischgl również stoki terenu narciarskiego Silvretta Arena. Dzięki położeniu na wysokościach od 1400 do 2900 m n.p.m. można tu spokojnie spędzić urlop na nartach aż do pierwszych dni maja. Dlatego też Silvretta jest szczególnie popularna wśród entuzjastów wiosennej jazdy na nartach i desce. Nic w tym dziwnego - snowpark PlayStation Vita Ischgl, tereny do freeride’u i pierwszej klasy imprezy czynią z tego miejsca różnorodny i atrakcyjny ośrodek sportów zimowych, w którym granice nie mają znaczenia - stoki liczące w sumie 238 km sięgają szwajcarskiego Samnaun, a najnowocześniejsze wyciągi to w Ischgl oczywistość.

Więcej informacji pod adresem www.ischgl.com

źródło: austria.info

skionline.pl
Tagi: #austria #tyrol #ischgl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com