skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Dlaczego warto mieć GoPass - czyli nowy skipass w Szczyrku

2017.10.12
Dlaczego warto mieć GoPass - czyli nowa skipass w Szczyrku
Kliknij, aby powiększyć.
Dlaczego warto mieć GoPass - czyli nowa skipass w Szczyrku
Inwestycja w Szczyrku, o której piszemy od kilku miesięcy na naszych łamach, to nie tylko nowe kanapy i gondola, poszerzone i unowocześnione stoki. To także zupełnie nowa filozofia podejścia do narciarza. Jednym z jej elementów jest karta GoPass - produkt wyjątkowy, praktyczny, wygodny i przyjazny w użytkowaniu, jakim nie mogą pochwalić się nawet ośrodki alpejskie.
Karta GoPass, funkcjonująca w ośrodkach narciarskich należących do słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts jest znana już tym polskim narciarzom, którzy odwiedzili Tatrzańską Łomnicę, Jasną, Szczyrbskie Jezioro czy też czeski Szpindlerowy Młyn. Od tego sezonu ten znakomity produkt będzie także funkcjonował w ośrodku Szczyrk Mountain Resort. Z tego powodu postanowiliśmy przybliżyć naszym Czytelnikom zarówno zalety używania GoPass, jak i samą procedurę uzyskania karty.

Co to jest karta GoPass?


Wprowadzona w sezonie 2013/14 karta GoPass to nowoczesna, osobista karta chipowa, służąca jednocześnie jako skipass, karta rabatowa i karta płatnicza- po dokonaniu zakupu przez Internet konto karty zostaje zasilone niczym klasyczny karnet w kasie. Można więc bezpośrednio z samochodu udać się na stok, nie zważając na kolejkę do kasy. Każdy narciarz po zalogowaniu na stronie www.gopass.pl może już teraz w atrakcyjnych cenach zakupić karnety sezonowe uprawniające do jazdy na stokach ośrodka Szczyrk Mountain Resort, sąsiedniego COS-u (Skrzyczne), a także na stokach Beskid Sport Areny w sezonie 2017-18.

Jednocześnie posiadacze karty mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek, zarówno przy zakupie samych karnetów, jak i korzystając z innych elementów infrastruktury ośrodków narciarskich - restauracji, wypożyczalni, szkół narciarskich należących do Szczyrk Mountain Resort. Co ważne - raz nabyty GoPass, zarejestrowany w systemie, działa bez względu na granice. Wystarczy po prostu mieć go przy sobie i używać w stacjach narciarskich aquaparkach i innych obiektach należących do słowackiej spółki TMR.

Warto tylko w tym miejscu podkreślić jeszcze wyjątkowość tego produktu, także w skali całej Europy. Program GoPass otrzymał w 2015 roku międzynarodową nagrodę w ramach The Loyalty Awards w Londynie, gdzie wygrał w kategoriach: Najlepszy program lojalnościowy roku w sektorze turystycznym (linie lotnicze, hotele, kurorty), Najlepszy program lojalnościowy w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Najlepszy Customer Relationship Management (CRM) w programie lojalnościowym za pracę w Direct Marketingu.


Jak otrzymać i jak używać GoPass


Podstawową czynnością związaną z korzystaniem z wszystkich zalet karty GoPass jest fizyczne posiadania nośnika - karty chipowej (najczęściej z wyraźnym logiem GoPass), która posiada swój unikalny, indywidualny numer, rozpoznawalny przez wszystkie urządzenia powiązane z systemem GoPass - bramki przy wyciągach, czytniki w restauracjach, aquaparkach, a także w wybranych hotelach. Kartę można otrzymać na dwa sposoby. Pierwszy - tradycyjny - kupując dowolny karnet w jednym z obiektów TMR, w klasycznej kasie, otrzymamy go na karcie GoPass, płacąc za niego kaucję 10 PLN. Karty tej nie trzeba zwracać, ale żeby korzystać z wszystkich dobrodziejstw produktu, należy ją zarejestrować na stronie www.gopass.pl (jak - o tym za chwilę).

Drugi sposób - który osobiście polecamy - to zakup karty poprzez wcześniejszą rejestrację na stronie - karta zostanie nam dostarczona przesyłką. Tutaj jednak ważna uwaga - jeśli chcemy otrzymać kartę w ten sposób, należy to zrobić z dużym wyprzedzeniem. Realny czas oczekiwania na kartę - od momentu rejestracji do czasu odbioru - wynosi od 2 do 4 tygodni. Mimo, że karta jeszcze do nas nie dotarła, jest widoczna w systemie. Można więc korzystać z zakupionych usług, ale wymaga to wydrukowania odpowiedniego dokumentu dostarczonego razem z potwierdzeniem rejestracji lub kontaktu z punktem obsługi klienta.

Generalnie - polecamy wcześniejszą rejestrację i otrzymanie karty przed terminem zaplanowanego wyjazdu. Pamiętać należy przy tym, że tą procedurę przechodzimy tylko raz - zarejestrowana karta działa we wszystkich stacjach TMR bezterminowo - możemy ją uruchomić i zakupić wybrane produkty w dowolnym czasie.

Sprytna Sezonowka
Sprytna Sezonowka

Zarejestruj się


Rejestracja jest konieczna, by zwykły elektroniczny karnet stał się pełnoprawną kartą GoPass. Proces rejestracji elektronicznej, czyli mówiąc prościej - założenie konta - na stronie www.gopass.pl jest prosty. Na początek trzeba wybrać jaki rodzaj karnetu wybieramy. W tej chwili dostępne w sprzedaży są karnety sezonowe "Sprytna sezonówka", znane już niektórym narciarzom z ośrodków słowackich.

Mamy do wyboru trzy warianty:
- Sprytna Sezonówka Szczyrk - standardowy karnet obejmujący stoki SON-u, COS-u i (najprawdopodobniej) także BSA
- Sprytna Sezonówka Szczyrk + jazda wieczorna - dodatkowo obejmować będzie jazdę wieczorną na nowo oświetlonych trasach w SON
- Sprytna Sezonówka Szczyrk + Tatry - dodatkowo obejmuje jazdę w trzech największych ośrodkach Tatr Wysokich i Niskich przez cały sezon.

Po wybraniu odpowiedniej opcji - należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, e-mail i numer telefonu. W przypadku rodzin nie ma konieczności zakładania kont dla wszystkich jej członków - jedno konto główne może mieć przyporządkowane do 10 kont członków rodziny lub też znajomych, które można zasilać z poziomu konta głównego. Po zalogowaniu się więc na jedno, główne konto można zakupić od razu, bez konieczność dodatkowego logowania karnety dla całej rodziny. Dzieci do 15 roku życia nie mogą mieć samodzielnego konta, choć oczywiście będą miały swoją własną, osobną kartę.

Narciarze, którzy korzystali już z karnetu GoPass na Słowacji i zakupili karnet "Šikovná sezónka" (czyli właśnie Sprytna Sezonówka) już wiosną, obejmujący ośrodki słowackie, mogą obecnie dokupić sobie sezonowy karnet na Szczyrk, przy czym muszą to zrobić za pomocą trony słowackiej www.gopass.sk która posiada jednak także polską wersję językową.

GoPass jest niezbywalny, ale...


Należy pamiętać, że kupując nie tylko GoPass sezonowy, ale także każdy inny, nie ma możliwości jego odstąpienia lub sprzedaży. Sezonówka jest przypisana do osoby, której dane zostały podane w trakcie rejestracji. Jeżeli kupiliśmy GoPass sezonowy przez Internet, na karnecie będzie oprócz numeru kary, także imię i nazwisko właściciela.

Skipass dzienny lub wielodniowy także jest przypisany do osoby, która go używa. Taka personalizacja następuje w momencie pierwszego przejścia przez bramki. Wtedy robione jest zdjęcie, które trafia do centralnego systemu. Kiedy przechodzimy przez bramki ponownie kamera robi nam kolejne zdjęcie, które jest porównywane z pierwszym. Jeżeli okaże się, że np. ze skipassu zakupionego dla dziecka korzysta osoba dorosła, karta zostanie zablokowana przy próbie kolejnego przejścia przez bramki. Należy tu pamiętać, że nowoczesne systemy dostępu mają możliwość weryfikacji np. wzrostu osoby i na tej podstawie informowania obsługi o tym fakcie.

Jedyną możliwością zbycia GoPassu sezonowego jest przepisanie na inną osobą w przypadku sytuacji zdarzeń losowych. Dla przykładu, jeśli na początku sezonu nabawimy się kontuzji, która uniemożliwia jazdę na nartach, możemy skorzystać z możliwości przepisania Sezonówki na inną osobę zarejestrowaną w systemie. Nie można tego jednak zrobić samodzielnie. Należy skontaktować się Biurem Obsługi Klienta i uzasadnić przyczynę zbycia karnetu np. dokumentami o leczeniu. Można jednak tego dokonać tylko raz w sezonie.

Sprytna Sezonówka + 5 dni w słowackich Tatrach gratis


Wszystkie trzy warianty karnetów, można nabyć przed sezonem w bardzo atrakcyjnych cenach. Karnet obejmujący sam Szczyrk można nabyć do końca października na stronie www.gopass.pl za 899 PLN. Jeżeli zdecydujemy się na zakup w listopadzie cena wyniesie 1199 zł. Od grudnia "Sezonówka" będzie kosztować 1299 zł dla osoby dorosłej.

Dodatkowo, jeżeli zakupimy karnet w październiku, otrzymamy w prezencie możliwość jazdy przez 5 dni w Tatrzańskiej Łomnicy, Szczyrbskim Jeziorze lub Jasnej od początku sezonu do 24 grudnia. Przy czym, aby nasz GoPass był aktywny również w ośrodkach słowackich, należy zalogować się do naszego konta i "wykupić" te 5 dni za 0 PLN. Co istotne - system GoPass jest tak skonstruowany, że po zalogowaniu wyświetla wszystkie możliwe i dostępne dla danego produkty i dodatkowe promocje.

Sprytna Sezonowka
Sprytna Sezonowka

Jakie są zalety używania karty GoPass


Już z tego krótkiego wstępu wynikają najważniejsze zalety posiadania i użytkowania karty GoPass - poprawia komfort zakupu karnetów, oszczędza czas i pieniądze narciarza, daje możliwość korzystania ze zniżek nie tylko na stoku, ale i licznych restauracjach, a także - co jest ważne - daje swobodę wyboru miejsca na narciarski wypad - w Polsce, na Słowacji czy w Czechach.

Poprawa komfortu zakupu karnetów to przede wszystkim możliwość zakupów online. Dzięki sprawnemu funkcjonowaniu sklepu internetowego www.gopass.sk można w dowolnym momencie dokonać zakupu karnetów w dowolnym ośrodku narciarskim należącym do TMR. Jest to możliwe z wyprzedzeniem, można więc spokojnie zaplanować wyjazd i wykupić karnet wcześniej. Na dodatek sklep internetowy daje możliwość zakupu karnetu także dla innej osoby (dokładnie chodzi o zasilenie konta innej osoby punktami). Nie trzeba więc już stać w kolejce, która - jak wiemy z doświadczenia - czasami jest najbardziej irytującym punktem dnia - jeszcze nie zaczęliśmy jeździć, pogoda znakomita, warunki na początku dnia idealne, a my musimy stać w kolejce po karnet. GoPass likwiduje ten niepotrzebny stres…

Kolejną interesującą funkcjonalnością GoPassu jest to, że zakupiony np. dzienny skipass, zaczyna obowiązywać w momencie pierwsze przejścia przez bramki. Mówiąc inaczej, nie musimy kupować skipassu na dany dzień. Co to daje w praktyce? Załóżmy, że planujemy wyjazd na narty w dniu następnym. Przez stronę www.gopass.pl kupujemy jednodniowy karnet, który przypisany będzie do naszego GoPassu. W dniu następnym okazuje się, że nastąpiło załamanie pogody, które uniemożliwia dojazd lub jazdę w ośrodku. Nie tracimy wykupionego karnetu, ponieważ zaczyna on obowiązywać w momencie pierwszego przejścia przez bramki.

Online taniej


Z powyższym wiąże się druga zaleta - oszczędność czasu, którą już pokazaliśmy. Ale nie tylko czas można oszczędzić korzystając z GoPass. Także pieniądze - zarejestrowany posiadacz karty GoPass ma bowiem dostęp do zniżek i cen niedostępnych w kasach. Dotyczy to zarówno cen karnetów dziennych i wielodniowych, zakupu karnetu sezonowego, czy w końcu cen w restauracjach i barach na stokach. Na stoku zawsze sprawdzajmy w cenniku restauracji, czy baru ceny dla użytkowników karty - różnią się one czasami od normalnych i o kilkanaście procent!

Co ważne, jedna karta działa we wszystkich stacjach należących do słowackiej spółki. Daje to komfort decydowania w ostatniej chwili nawet, gdzie jedziemy na narty, w zależności od pogody i warunków, oszczędzając sobie stres i rozważania na temat - ile czasu stracę w kolejce tu, a ile gdzie indziej. Po prostu koncentrujemy się na nartach…

Przykłady cen skipassów zakupionych w kasie i online:
1 dzień - w kasie 89 zł, online 69 zł
6 dni - 405 zł, online 378 zł
jazda wieczorna - 49 zł, online 44 zł

Sprytna Sezonowka
Sprytna Sezonowka

GoPass jako karta rabatowa


Za każdy zakup dokonany poprzez system karty GoPass, na koncie użytkownika naliczane są punkty. Jest to więc też klasyczna karta lojalnościowa. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli mamy konto główne i podporządkowane mu konta członków rodziny czy znajomych, punkty kumulują się na koncie głównym. Punkty są naliczane według zasady - 4 PLN lub 1 euro zakupu (karnety, gastronomia, inne usługi) dodaje do naszego konta 1 punkt. Posiadając już zgromadzone punkty na koncie można korzystać z niższych cen, przede wszystkim w punktach gastronomicznych. Dlatego w miejscach, gdzie funkcjonuje GoPass, zawsze zajdziemy dwie ceny w menu - normalną i obniżoną dla posiadaczy kart GoPass. Oczywiście zniżki będziemy mogli otrzymywać pod warunkiem posiadania na koncie odpowiedniej ilości punktów.

Przykłady:
za piwo kupione bez GoPassu w ośrodku Jasna na Słowacji zapłacimy 2,5 Euro, z GoPassem 1,9 Euro + 20 punktów,
schabowy kupiony bez GoPassu w ośrodku Jasna na Słowacji będzie kosztował 5,6 Euro, z GoPassem 3,6 Euro + 40 punktów.

Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzona od niedawna możliwość stosowania GoPassu jak pewnego rodzaju karty płatniczej w miejscach, gdzie program ten działa. Polega to na zasileniu swojego konta w systemie odpowiednią ilością punktów, a potem bezgotówkowo płacić nimi w restauracjach czy barach.

Działający już od kilku lat system GoPass, sprawdził się na Słowacji, gdzie w jego ramach oferuje się bardzo szeroką gamę zniżek na produkty, gastronomię, wejścia do aquaparków, czy też wypożyczenie sprzętu. Z pewnością w Szczyrku nie od razu oferta będzie tak szeroka, ale znając już od wielu lat naszych sąsiadów z TMR - z pewnością z sezonu na sezon będzie ona coraz bogatsza także w Szczyrku. Oczywiście decyzję o zakupie GoPass-a trzeba podjąć samodzielnie. My już swoje mamy!

pl/jc/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #szczyrk #gopass #zima1718 #szczyrkowski #skipass

powrót

Zobacz
SON, Solisko - Hala Pośrednia nowa 6-os. kolej
SON, Solisko - Hala Pośrednia nowa 6-os. kolej
SON, Solisko - Hala Pośrednia nowa 6-os. kolej
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
SON - pierwsza gondola w Szczyrku
Szczyrk Mountain Resort - modernizacja (1.10.2017)
Szczyrk Mountain Resort - modernizacja (1.10.2017)
Szczyrk Mountain Resort - modernizacja (1.10.2017)
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?
Nowe gondole dotarły do Szczyrku
Nowe gondole dotarły do Szczyrku
Nowe gondole dotarły do Szczyrku
SON w Szczyrku - montaż slupów kolei gondolowej
SON w Szczyrku - montaż slupów kolei gondolowej
SON w Szczyrku - montaż slupów kolei gondolowej
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com