skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Szczyrk wraca do gry

2017.10.10
Szczyrk wraca do gry
Kliknij, aby powiększyć.
Szczyrk wraca do gry
W marcu 2014 r. słowacka spółka Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Firma prowadzi najlepsze ośrodki zimowe na Słowacji - w Tatrach Wysokich Łomnicę i Strbske Pleso oraz w Jasnej Chopok. TMR jest operatorem największych na Słowacji aquaparków - Tatralandii i Bešeňovej, a od 2016 roku zarządza i modernizuje Śląskie Wesołe Miasteczko - obecnie Legendię.
Duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji pozwoliło słowackiemu gigantowi na infrastrukturalne odnowienie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego i wprowadzenie narciarstwa nowej jakości, całość jest prezentowana pod hasłem "Nowej ery Szczyrku". Przygotowanie do inwestycji m.in. prace administracyjne, uzyskanie pozwoleń oraz decyzji środowiskowych zajęło firmie prawie 2 lata, ale już w najbliższą zimę narciarze zobaczą zmiany w Szczyrku na własne oczy.

Nowa 6-os. kolej Solisko - Hala Skrzyczeńska
Nowa 6-os. kolej Solisko - Hala Skrzyczeńska

Szczyrk słynie z długich i dobrze przygotowanych tras, znajdują się tutaj najdłuższe trasy w Beskidach osiągające ponad 4 km długości. Pierwszą ważną decyzją, która miała duży wpływ na wygodę narciarzy było wprowadzenie wspólnego karnetu w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim i Centralnym Ośrodku Sportu - Skrzyczne. Dzięki temu zimowy pobyt w Szczyrku będzie gwarantował aż 40 km tras na jednym skipassie, co stanowi olbrzymi atut miejsca i daje narciarzom niebanalny komfort korzystania z wyciągów podczas dłuższego pobytu.

Tatry Mountain Resort przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości zarówno infrastruktury, jak również poziomu obsługi klienta, dbałością o najwyższe standardy buduje swoje renomę oraz lojalność klientów.


Infrastruktura to podstawa dobrego funkcjonowania ośrodka narciarskiego


Pierwszy etap inwestycji, którego efekt zobaczymy już w najbliższym sezonie 2017/2018 pochłonie ponad 30 mln euro, jest nie lada wyzwaniem nawet dla spółki, która doskonale zna biznes zimowy. TMR na nowy sezon zimowy buduje w Szczyrku aż 3 koleje linowe marki Leitner, z czego jedną będzie 10-osobowa gondola z parkingu u Kowalskiego na Halę Skrzyczeńską, 2 pozostałe to 6-osobowe krzesła, które będą wywozić narciarzy z Soliska na Halę Skrzyczeńską i Wierch Pośredni. Żadna europejska firma operująca w branży turystki zimowej nie zbudowała tak dużej infrastruktury w jeden rok. Nowe wyciągi gwarantują narciarzom komfortowe poruszanie się po ośrodku i zapewniają łączną przepustowość 12 000 osób na godzinę.

Nowa 6-os. kolej Solisko - Wierch Pośredni
Nowa 6-os. kolej Solisko - Wierch Pośredni

Jak wiadomo, nowoczesne wyciągi to nie wszystko - zima w Polsce jak i w Europie jest coraz bardziej kapryśna. Zdarza się, że nawet przy odpowiednich minusowych temperaturach opady śniegu są znikome, a systemy dośnieżania nie wystarczają, by zapewnić narciarzom warunki do jazdy.
TMR przygotowała całkiem nowy, innowacyjny system naśnieżania, dzięki któremu przy odpowiednio niskich temperaturach przygotuje 83% ośrodka w ciągu tygodnia. Centralnym i najważniejszym punktem tej technologii jest zbiornik wodny położony na Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) o pojemności 100 000 m3. Jest to największa tego typu budowla w Polsce, która w zimie posłuży do naśnieżania ośrodka, a w lecie będzie pełnić funkcje przeciwpożarowe.

Nowe naśnieżanie na trasie nr 10
Nowe naśnieżanie na trasie nr 10

Zbiornik będzie dostarczać wody do zautomatyzowanego systemu naśnieżania uzbrojonego w 230 lanc i armat śnieżnych marki TechnoAplin - specjalistów od optymalizacji i efektywnego wykorzystania zasobów w technologii naśnieżania.

By perfekcyjnie przygotować stoki niezbędna jest wykwalifikowana kadra i zaplecze maszynowe. Flota wzbogaci się o 2 nowe ratraki marki Prinoth. Pracownicy odbywali specjalne szkolenia w słowackich ośrodkach, dzięki którym szlifowali swoje umiejętności przygotowania tras i obsługi turystów.To nie koniec nowości w Szczyrku


Modernizacja ośrodka będzie gotowa w listopadzie, a wraz z nią czeka na narciarzy szereg nowości - wielofunkcyjny budynek w nowej centralnej części ośrodka między Czyrną a Soliskiem, z którego startować będzie 10-osobowa czarno-złota gondola Sigma Cabine. W budynku znajdą się kasy, infocentrum, sklep oraz wypożyczalnia, przechowalnia nart i toalety. W tej lokalizacji znajdzie się też duży parking na 700 miejsc.

Nowa 6-os. kolej Solisko - Wierch Pośredni
Nowa 6-os. kolej Solisko - Wierch Pośredni

Większość tras została znacznie poszerzona do około 60-80 m, a z Wierchu Pośredniego do Soliska zjedziemy nową niebieską trasą nr 10 - Salomopolską o długości 1200 m.
Na wieczorną jazdę przygotowane zostały nowe trasy - od Hali Skrzyczeńskiej do Czyrnej i pod Gondolę - trasa czerwona nr 1 oraz trasa niebieska nr 3.


Tatry Mountain Resort planuje uruchomić ośrodek już na początku grudnia, od września rusza specjalna przedsprzedaż karnetu sezonowego w bardzo korzystnej cenie.
Po raz pierwszy ośrodek będzie prowadzić sprzedaż karnetów online przez znany narciarzom z ośrodków słowackich system Gopass. Wcześniejszy zakup online pozwala na skorzystanie z atrakcyjnej ceny karnetu i jazdę od razu po przyjeździe do ośrodka bez konieczności stania w kolejce do kasy.

Kolej gondolowa - parking U Kowalskiego - Hala Skrzyczeńska
Kolej gondolowa - parking U Kowalskiego - Hala Skrzyczeńska

Karta Gopass będzie funkcjonować jako skipass nie tylko w Szczyrk Mountain Resort, bo taką nową nazwę przyjął od września ośrodek, ale również w Centralnym Ośrodkiem Sportu - Skrzyczne. Każdy użytkownik karty będzie ponadto mógł dokupić na nią skipassy i produkty słowackich ośrodków, gromadząc jednocześnie punkty systemu lojalnościowego, do wykorzystania przy kolejnych transakcjach.


Cennik na sezon 2017/2018 Szczyrk Mountain Resort prezentuje na stronie www.szczyrkowski.pl. TMR nie poprzestanie w Szczyrku na trzech nowych kolejach, więcej informacji o inwestycjach w kolejnych latach, nowych produktach ośrodka i eventach przedstawimy w kolejnych artykułach.

Źródło: TMR

Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #szczyrkowski ośrodek narciarski #tmr

Powrót

Zobacz
SON w Szczyrku - budowa zbiornika rozpoczęta
SON w Szczyrku - budowa zbiornika rozpoczęta
SON w Szczyrku - budowa zbiornika rozpoczęta
SON w Szczyrku - modernizacja ośrodka (maj 2017)
SON w Szczyrku - modernizacja ośrodka (maj 2017)
SON w Szczyrku - modernizacja ośrodka (maj 2017)
SON w Szczyrku - modernizacja ośrodka (08.2017)
SON w Szczyrku - modernizacja ośrodka (08.2017)
SON w Szczyrku - modernizacja ośrodka (08.2017)
Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Penthaus Apartment KaprunPenthaus Apartment Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
Falkensteiner Hotel Sonnenalpe Falkensteiner Hotel Sonnenalpe

9620 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
UntervernatschUntervernatsch

39020 Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy
0 noclegów - od 845,00 € za osobę
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
3 noclegi - od 382,00 € za osobę
7 noclegów - od 1550,00 € za osobę
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.